fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

21 Dec
0

PD: Drejtësia e re nuk mund të bëhet as me hetues të kohës së komunizmit dhe as me shërbëtor të rinj politik të partisë në pushtet.

   PD: TË RUHET BESIMI TEK SPAK DHE INTEGRITETI I ANËTARËVE TË TIJ   PD: PROKURORËT, PËR TË CILËT PUBLIKISHT ËSHTË VËNË NË  DYSHIM INTEGRITETI, DUHET MENJËHERË TË VLERËSOJNË SERIOZISHT MUNDËSINË PËR TË HEQUR DORË NGA PËRBËRJA E SPAK.    ...

ME SHUME
21 Dec
0

Sekretariati i energjisë në Vjenë: Shqipëria hapa mbrapa në sektorin energjitik për shkak të korrupsionit.

 DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, ENO BOZDO ANËTAR I KRYESISË SË PD   Sekretariati i Energjisë në Vjenë, institucioni me i rëndësishëm evropian për politikat energjetike, konfirmoi dështimin e qeverisë së Edi Ramës më sektorin energjetik.   Shqipëria është klasifikuar prej ...

ME SHUME
19 Dec
0

DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE TË SHQIPËRISË

Partia Demokratike përshendet fillimin e punës së SPAK-ut dhe mbështet funksionimin e pavarur të kësaj strukture.  Fillimi menjëherë nga puna dhe ndëshkimi i krimit të organizuar dhe korrupsionit duhet të bëhet në mënyrë profesionale, të paanshme dhe të vendosur.   ...

ME SHUME
18 Dec
0

Edi Rama dënon pa prova me burg opozitën dhe median. PD gëzon besimin e shumicës së shqiptarëve. Rama i ka bërë lloogaritë gabim.

·        Duke dënuar me burg opozitën dhe duke i mbyllur gojën medias, Edi Rama i ndihmuar nga krimi i organizuar, ka hedhur sot në erë dy kolonat kryesore të demokracisë në Shqipëri   ·        Gjyqtari Artan Gjermeni, i cili dënoi sot pa ...

ME SHUME
18 Dec
0

Përfaqësuesi i opozitës, Ervin Salianji dhe gazetari Jetmir Olldashi, nuk u dënuan nga drejtësia por nga anëtari i bandës së Lushnjes, Artan Gjermeni. Fakti do të vërtetohet kur Artan Gjermeni të kalojë në vetting

Përfaqësuesi i opozitës, Ervin Salianji dhe gazetarit Jetmir Olldashit, nuk u dënuan nga drejtësia por nga anëtari i bandës së Lushnjes, Artan Gjermeni. Në momentin kur Artan Gjermeni do të kalojë në vetting, do të vërtetohet fakti se ai është ...

ME SHUME
17 Dec
0

“Na kanë lënë në dorë të Zotit”, Basha takon banorët e dëmtuar nga tërmeti në Shënavlash: Kjo është fatkeqësi njerëzore dhe dështim i shtetit.

Kryetari i opozitës Lulzim Basha, ishte sot në Shënavlash, njësi administrative e bashkisë së Durrësit, ku pa nga afër gjendjen e banorëve të dëmtuar nga tërmeti. Basha u njoh nga afër me situatën, ku ishin vetë banorët ata që deklaruan ...

ME SHUME
17 Dec
0

Miratimi i paketës së censurës nga parlamenti i cunguar dhe ilegjitim është një shpallje lufte ndaj themeleve të demokracisë, është atentat ndaj çdo qytetari shqiptar.

Miratimi i paketës së censurës nga parlamenti i cunguar dhe ilegjitim është një shpallje lufte ndaj themeleve të demokracisë, është atentat ndaj çdo qytetari shqiptar.   Mosinformimi dhe keqinformimi i qytetarëve është një nga objektivat kryesorë strategjikë të Edi Ramës ...

ME SHUME
17 Dec
0

Edi Rama mbrojti kriminelin e qeverisë së tij dhe inskenoi një proces të manipuluar për të dënuar opozitën, duke keqpërdorur prokurorine dhe policinë e shtetit.

·       Edi Rama mbrojti kriminelin e qeverisë së tij dhe inskenoi një proces të manipuluar për të dënuar opozitën, duke keqpërdorur prokurorine dhe policinë e shtetit.   ·       Vendimi i prokurorisë, i orientuar që ditën e parë nga Edi Rama ...

ME SHUME
16 Dec
0

DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE TË SHQIPËRISË

Me zgjatjen e gjendjes së jashtëzakonshme edhe për 3 muaj të tjerë, qeveria nuk i shërben qytetarëve të prekur nga tërmeti, por axhendës politike të Edi Ramës. Për një qeveri, e cila nuk ka si prioritet përfitimet politike dhe financiare ...

ME SHUME
15 Dec
0

Rruga e Shqipërisë në Europë kalon nga zgjedhjet e lira e të ndershme. Kushtet e Bundestagut, udhërrëfyesi i vetëm për Shqipërinë

·         Rruga e Shqipërisë në Europë kalon nga zgjedhjet e lira e të ndershme. Kushtet e Bundestagut, udhërrëfyesi i vetëm për Shqipërinë ·         Beteja jonë,  beteja e çdo shqiptari për votën e lirë është jetike për mirëqenien e qytetarëve, por dhe avancimin e ...

ME SHUME