Category Archives: Lajmi fundit

16 Dhj
0

Rama-Meta po rrënojnë çdo standard demokratik dhe po rrezikojnë bashkëjetesën demokratike në vend

Kryetari i Partisë Demokratike pret Drejtorin për Cështjet e Europës Qendrore dhe Jugore në Departamentin amerikan të Shtetit Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, priti Drejtorin për Cështjet e Europës Qendrore dhe Jugore në Departamentin amerikan të Shtetit, Thomas Yazdgerdi ...

Read More
15 Dhj
0

Rama themeloi papagallin me rrotacion, disa pyetje për deputetin Manja

Edi Rama ka themeluar institucionin e papagallit me rrotacion në parti, që sulmon opozitën sa herë që Partia Demokratike denoncon realitetin e keqeverisjes, të korrupsionit, të braktisjes së qytetarëve. Kemi sot disa pyetje për deputetin Ulsi Manja; A është emëruar ...

Read More
15 Dhj
0

Basha: Partia Demokratike nuk e pranon dhe nuk do ta pranojë kurrë hartën e pazareve të pista Rama-Meta

Nuk jam këtu për të komentuar vendimin e Gjykatës Kushtetuese sepse nuk e kam bërë këtë dhe nuk do ta bëj kurrë, edhe pse kësaj radhe vendimi na u komunikua me twitter nga Kryeministri Edi Rama. Jam këtu për të ...

Read More
15 Dhj
0

Shqiptarët janë braktisur nga kjo qeveri, vendi po zhytet përditë e më thellë në krizë

Kryetari i Partisë Demokratike takon nga afër banorët e qarkut të dibrës, të cilët ankohen për faturat aforfe, çmimin e lartë të naftës, mungesën e tregut dhe të fuqisë blerëse që ka sjellë kalbjen e prodhimit. Janë hequr infermieret në ...

Read More
15 Dhj
0

Rama-Meta, asnjë shpjegim për 1.2 milionë dollarë dhuratë për klientin e saj

  Deputetja Ademi denoncon heshtjen e qeverisë pas denoncimit të skandalit financiar, ku oligarkia shpërblen klientin në kundërshtim me ligjin. I biri shef i madh në Ministri tenderon për të atin, ndërsa Ministri i Metës thotë se janë të pavarur. ...

Read More
15 Dhj
0

Urimi i Ramës, letër nga ferri, shqiptarët në mjerim e errësirë

Kryeministri po dërgon letra për fundvit, ndërkohë që pensionistët janë pa shpërblim, nëpunësit pa pagën e 13. Urimi i Ramës, hipokrizi, kur mijëra familje janë në errësirë në prag të festave për shkak të faturave abuzive, dhe qindra të rinj, ...

Read More
14 Dhj
0

Fermerët në krizë, bujqësia para kolapsit

Kryetari i Partisë Demokratike i bën qeverisë apel nga Korca: Mos shkelni mbi djersën e shqiptarëve, durimi i popullit po soset Kryetari  i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka dëgjuar nga afër shqetësimet e fermerëve ne Pojan, Zvezdë, Zëmblak, Tvoran, të ...

Read More
14 Dhj
0

Edi Rama nuk tërhiqet nga penalizimi i mijëra studentëve

Drejtuesi i Departamentit të Arsimit në Partinë Demokratike, Boci denoncon kursin e Edi Ramës që përjashton nga e Drejta Kushtetuese për Arsimin e Lartë 40 përqind të studentëve. Rritja e tarifave financiare tjetër akt armiqësor ndaj studentëve, dhe favorizim i ...

Read More
14 Dhj
0

Rama-Meta mbulojnë korrupsionin skandaloz me sulme qesharake ndaj opozitës

Zëdhënësja Nebijaj denoncon faktin se qeveria nuk mban asnjë përgjegjësi pas publikimit të aktit korruptiv, ku i biri i tenderon të atit 1.2 milionë dollarë. Rama dhe Meta bëhen qesharakë me reagimet e tyre që konfirmojnë skandalin, por sulmojnë opozitën ...

Read More
13 Dhj
0

Skandal me fondin e pyjeve, i biri tenderon 1.2 milionë dollarë për firmën e babait

Drejtuesi i Departamentit të Mjedisit dhe Pyjeve në Partinë Demokratike, Jamarbër Malltezi denoncon skemën korruptive. Kompania ALB-Garden, mori 75% të fondeve. Rama-Meta caktuan djalin e donatorit të fushatës në krye të tenderimit në Ministrinë e Mjedisit Sot jemi këtu për ...

Read More