fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

04 May
0

Ajo që duhet dhe që i hap rrugë drejtësisë, është largimi i Edi Ramës.

  Dorëzimi i mandatit nga Tahiri është konfimimi  se Edi Rama ka mbrojtur dhe vazhdon ta mbrojë Sajmir Tahirin dhe se kjo është loja e të dyve bashkë për të mbyllur dosjen “Tahiri”.   Kryeprokurori pa vetting i duhej Edi Ramës ...

Me Shume
04 May
0

Me urdhër të kryeministrit Edi Rama, Ministria e Arsimit ka nisur fushatën e kundraligjshme për t’u marrë prindërve të dhënat personale përmes nxënësve me qëllim përdorimin e tyre për manipulimin e zgjedhjeve.

Deklaratë e Kryetares së Komisionit të Arsimit Albana Vokshi Sipas porosisë nga kabineti i kryeministrit mësuesve u është kërkuar nga Ministria e Arsimit që të marrin sa më shpejt të dhënat përsonale të prindërve duke plotësuar formularët e gatshëm të ...

Me Shume
02 May
0

FLD tanimë zyrtarisht anëtar i rrjetit të fondacioneve të PPE

Fondacioni për Liri dhe Demokraci është tanimë zyrtarisht dhe anëtar i qëndrës Wilfried Martens, think-tanku zyrtar i PPE. Kandidatura e FLD-së u miratua gjatë mbledhjes së Asamblesë së Përgjithshme të qëndrës Wilfried Martens, zhvilluar në Bruksel më datë 25 prill, ...

Me Shume
02 May
0

Deklaratë për media e deputetit Enkelejd Alibeaj

Kapja e një tjetër sasie rekord lënde narkotike nga Shqipëria në brigjet e Italisë, është një provë e fortë e lidhjes së qeverisë me trafikun e drogës. Gomonia me 2.5 ton Canabis Sativa ka kaluar nën hundën e policisë shqiptare ...

Me Shume
29 Apr
0

Ky Kuvend është rezultat i kurajos sonë për të reflektuar dhe ndryshuar

Fjala e plotë e kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha në Kuvendin Kombëtar Të nderuar zonja dhe zotërinj anëtarë të Kuvendit Kombëtar të Partisë Demokratike, Të dashur miq dhe të ftuar, Të nderuar aleatë dhe krerë të partive opozitare, I ...

Me Shume
27 Apr
0

“Reporterët pa Kufij” i tregojnë kufirin Ramës: Në Shqipëri, Kryeministri nxit armiqësinë ndaj gazetarëve!

Deklaratë e kryetares së Komisionit të Medias Albana Vokshi Partia Demokratike përshëndet qëndrimin e organizatës “Reporterë pa Kufij”, e cila tha të vërtetën për gjendjen e rëndë të medias në Shqipëri; Përqëndrimin e saj në duart e afaristëve të lidhur ...

Me Shume
27 Apr
0

Qeveria favorizoi kompaninë e falimentuar”Gulf” ndërkohë që gjobit biznesin e vogël

Nënkryetarja e Komisionit të Ekonomisë, Jorida Tabaku, së bashku me drejtuesen e Departamentit Antikorrupsion Lealba Pelinku dhe keshilltarin ekonomik të grupit të PD-së Dorian Teliti, theksuan se falimentimi i kompanisë “Gulf” është dëshmi e një rrjeti të gjerë korrupsioni ku ...

Me Shume
26 Apr
0

E vërteta e vizitës së Ramës në Berlin është se pa Tahirin para drejtësisë, BE do të jetë një derë e mbyllur për Shqipërinë

Nuk prisnim sot që Edi Rama t’u thoshte të vërtetën shqiptarëve për vizitën e tij në Berlin. E vërteta është se pa Saimir Tahirin para drejtësisë, Bashkimi Europian do të jetë një derë e mbyllur për Shqipërinë. Me keqardhje, duhet ...

Me Shume
26 Apr
0

PD kundër vendimeve kriminale të Bashkisë së Tiranës që shkatërrojnë qytetin për interes të mafias së ndërtimit. 

Opozita dënoi vendimmarrjen e paligjshme në Këshillin Bashkiak të Tiranës, ku u morën vendime që çojnë drejt kioskëzimit, betonizimit, transferimit të pronave publike tek klientët e Ramës  dhe prishjes së Teatrit Kombëtar. Kryetari i këshilltarëve të PD-së Kreshnik Çollaku, theksoi ...

Me Shume
26 Apr
0

Vrasja në Kamëz, e treta në pak javë, qeveria në shërbim të krimit

Basha ngushëllon familjen e Agim Bucit, i cili u vra gjatë një grabitje mbrëmë në Kamëz.  Pasiguria e qytetarëve dhe biznesit është rritur. Kjo është vrasja e dytë gjatë një grabitje brenda pak kohësh.  Vendosja e rendit publik ka dështuar, ...

Me Shume