fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

05 May
0

Basha: 21 qershori do të jetë festë e demokracisë, askush s’mund të devijojë vullnetin e zgjedhësve‏

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha prezantoi kandidatin për kryetar bashkie në Kamëz, z. Xhelal Mziu.  Z. Basha theksoi se 21 qershori do të jetë festë e demokracisë dhe askush nuk do të mund të devijojë vullnetin e zgjedhësve.  Z. Basha bëri ...

Me Shume
04 May
0

Basha: Standardi i dyfishtë i qeverisë, pasuri për vete, varfëri për qytetarët‏

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, prezantoi sot kandidatët për kryetar bashkie,  Elez Maçin në Has dhe Besnik Dushën në Tropojë. Lideri i opozitës theksoi se kjo mazhorancë punon me standarde të dyfishta. “Ndërsa shqiptarët janë sot në kufijtë e ...

Me Shume
04 May
0

Projekt për uljen e kostos së prodhimeve që të mos rëndojnë në xhepin e qytetarëve‏

Kandidati për kryebashkiak, Halim Kosova takoi sot banorë të Tiranës pranë Sheshit Avni Rustemi, dhe dëgjoi shqetësimet e qytetarëve teksa u ndal tek Pazari i Ri.  Gjatë një bashkëbisedimi me një qytetare, Kosova shpjegoi dy prej nismave për uljen e ...

Me Shume
04 May
0

Rama krenohet me shëndetësinë në gjendje agonie‏

Kur vendi është përfshirë nga hemoragjia e eksodit masiv të shqiptarëve, kryeministri pretendoi se paska ndaluar hemoragjinë në shëndetësi. Manipulatori ekselent i publikut, foli sot nga një kongres mjekësh, ku mashtroi se, çmimet e ilaçeve janë ulur me 30%. Borxhet dhe ...

Me Shume
04 May
0

Fuqia blerëse ka rënë, biznesi po falimenton në Durrës‏

Kandidatja për bashkinë e Durrësit, Grida Duma dëgjoi nga afër bizneset në Tregun Industrial dhe Tregun Ushqimor në lagjen numër 12 të qytetit. Tregtarët e vegjël shprehen se janë në prag të falimentimit. Fuqia blerësë ka rënë në mënyrë drastike ...

Me Shume
04 May
0

Veliaj kërkon t’i fshihet debatit për varfërinë, eksodin, taksat e rritura, çmimin e rritur të energjisë‏

Askush nuk ka ndërmend të marrë leksione politike apo fushate nga Erion Veliaj, një kandidat që ka mashtruar qytetarët për 2 vjet që kur ka qenë ministër i Rilindjes, i kësaj Rilindjeje që ka rrënuar qytetarët shqiptarë. Nga ana tjetër ...

Me Shume
04 May
0

Basha: Shqiptarët janë zhytur në mjerim, Rama-Meta në drejtimin e duhur të pasurimit të tyre‏

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha prezantoi kandidatin për kryetar të Bashkisë së Kukësit z. Bashkim Shehu.  Z. Basha është ndalur tek situata e rëndë ekonomike që ka pllakosur vendin  ku mijëra familje kanë marrë rrugën e emigrimit pasi e kanë ...

Me Shume
04 May
0

Do t’i shërbej secilit pa dallim, siç kam bërë si mjek e drejtues‏

Kandidati për kryetar Bashkie në Tiranë, Halim Kosova u takua me banorët e Farkës e Petrelës ku dëgjoi shqetësimet e tyre për varfërinë, papunësinë dhe pamundësinë e tyre për të shitur produktin e tyre. Në takimin e zhvilluar në Petrelë ...

Me Shume
03 May
0

Nxitje për tregtarët e fermerët që të rriten e të shtojnë vendet e punës‏

Kandidati për kryebashkiak në Tiranë, Halim Kosova u takua me tregtarët e tregut Çam të cilët po vuajnë rënien e fuqisë blerëse. Problemeve të tyre u shtohen dhe taksat e rritura nga qeveria dhe tarifat e larta të energjisë. “Vazhdon ...

Me Shume
03 May
0

Demagogjia e Veliajt, kërkon debat me dr.Halim Kosovën për të mbuluar dështimin e tij‏

Sot nga kullat e betonizuara nga shefi i tij, Erjoni vazhdoi propagandën mediatike për çdo gjë, pa kuptuar akoma funksionet e Bashkisë. Ai sot nuk guxoi të dalë e të shohë 20 projektet e investimit që ajo zonë ka patur. ...

Me Shume