fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

10 Mar
0

Inkriminimi nuk ndalet, kreu i forcave operacionale në krye të trafikut të drogës‏

Këto fakte tronditëse janë dëshmi se sa thellë ka penetruar krimi në zyrat më të rëndësishme të shtetit. Nuk ka si të ndodhë ndryshe, kur krerët e shtetit, Kryetari i Parlamentit është nën akuzë për porositjen e vrasjes së dy ...

Me Shume
10 Mar
0

Meta konfirmon akuzën e PD-së u përpoq t'ia faturonte opozitës skenarin e vrasjes së dy deputetëve‏

Shqiptarët presin vetëm një fjalë nga Ilir Meta; të japë dorëheqjen e të shkojë para drejtësisë. Ai vazhdon të fshihet, vazhdon të rrijë i lidhur me çdo kusht pas karriges. Por Ilir Meta nuk do të mund të sfidojë ligjin, ...

Me Shume
09 Mar
0

Paloka: Rama presion drejtësisë, ai është kupola e të inkriminuarve‏

Siç e shihni, kemi një kryeministër që bredh nga Prokuroria në Gjykatë, jo thjesht sepse nuk ka punë si kryeministër, por sepse po përpiqet me çdo kusht për dy gjëra. Së pari, të legjitimojë inkriminimin e administratës shtetërore, duke filluar ...

Me Shume
09 Mar
0

Ristani: Rama qëndron në krye të inkriminimit‏

-Z. Ristani, a ishte një distancim i juaji nga deklaratat e Partisë Demokratike sepse ju kërkuat të tërhiqej padia nga z.Rama pasi thatë që nuk ishte personale por në emër të PD? Siç jeni në dijeni, sot ishte seanca gjyqësore ...

Me Shume
09 Mar
0

Basha: Vetëm lufta pa kompromis kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit do ti çojë shqiptarët në Europë si qytetarë të denjë‏

Kryetari i Partisë Demokratike priti sot në një takim kryeministrin e Republikës së Kosovës, z. Isa Mustafa i cili shoqërohej nga zëvendëskryeministri dhe ministri i Punëve të Jashtme z. Hashim Thaçi si dhe  zëvendëskryeministri dhe ministri i Kulturës, Rinisë dhe ...

Me Shume
08 Mar
0

Ka nisur numërimi mbrapsht për dyshen Rama-Meta, të enjten në orën 11 shqiptarët bashkohen kundër krimit në qeverisje‏

-Kur vrasjet e atentatet me tritol kanë tronditur sigurinë e çdo familje dhe i kanë bërë njerëzit me hije, Edi Rama dhe Ilir Meta rezultojnë sipas akuzave të bëra nga radhët e tyre, të përfshirë vetë, drejtpërdrejt në skema likuidimesh ...

Me Shume
08 Mar
0

Gratë shqiptare, në ballë të protestës ditën e enjte‏

“Ky është 8 Marsi i mohimit të të drejtave, skamjes, qeverisjes së krimit, papunësisë, dhunës . Sot gratë shqiptare janë në spiralen e një krize të thellë shkaktuar nga krimi shtetëror dhe mafia. Gratë janë dhe do të jenë shpirti ...

Me Shume
07 Mar
0

Reagim i Partisë Demokratike

Shoferi i Shullazit, ministri i krimit që pret në zyrë të akuzuarit për vrasje reagoi sot si frikacaku që po i rrëshqet nën këmbë pushteti i drogës dhe i trafiqeve. Ora e drejtesisë po vjen dhe Saimiri është i tmerruar. Nuk ...

Me Shume
07 Mar
0

Qeveria po luan me jetën e qytetarëve, 3 vetëflijime brenda javës nga padrejtësia‏

Aktet e dëshpëruara të qytetarëve të braktisur nga qeveria, janë një akuzë e drejtpërdrejtë për Edi Ramën e Ilir Metës, të cilët janë përfshirë në luftën për pushtet, për influencë, për territore e para. Atyre nuk u intereson jeta e ...

Me Shume
07 Mar
0

Skenari për vrasjen e dy deputetëve, kallëzim penal për Saimir Tahirin e Artan Didin‏

Ministri i Brendshëm dhe Drejtori i Përgjithshëm i Policisë, kallëzohen për shpërdorim detyre, pengim të zbulimit të së vërtetës, e moskallëzim krimi, të gjithë këto në lidhje me skenarin e porositjes së vrasjes së dy deputetëve ngjarje për të cilën ...

Me Shume
425426427429432435438441444447450453456459462465468471474477480483486489492495498501504507510513516519522525528531534537