Category Archives: Lajmi fundit

03 Jun
0

Veliaj mashtroi se do të ulte taksat për 95% të popullsisë

Le të shohim punën dhe jo fjalët. Erion Veliaj, si papagall i Ramës, po përsërit PREMTIMET e pambajtura të dy viteve më parë, por tani me amballazh të ri për Tiranën. Në 2013 i PREMTOI qytetarëve: “Uljen e taksave për ...

Me Shume
03 Jun
0

Duma: Zgjidhje emergjente kanalizimeve dhe ujit të pijshëm, stop betonizimit të bregdetit

Kandidatja për bashkinë e Durrësit, Grida Duma bashkëbisedoi me banorët e zonës së plazhit. Kjo zonë turistike vuan nga mungesa e kanalizimeve, ujit të pijshëm dhe mungesës së pastrimit. Zonja Duma tha se kjo zonë do të mirëmenaxhohet për një ...

Me Shume
03 Jun
0

Basha: Të majtë e të djathtë të bashkohemi në 21 qershor, të ndalim të keqen, t’i hapim rrugë punës dhe dinjitetit

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha zhvilloi një takim me banorë të Ishmit në Durrës. Qytetarët, tha zoti Basha vuajnë sot një degradim të madh të shëndetësisë, edhe pse u premtuar se do të ishte falas. Pashpirtësia e kësaj qeverie ...

Me Shume
03 Jun
0

Më shumë vende pune, paga më të mira

Kandidati për kryebashkiak, Halim Kosova, nis shpjegimin e programit të tij në lagjet e Tiranës. Kandidati për Kryetar Bashkie në Tiranë, Halim Kosova ka nisur të shpjegojë programin nëpër lagje dhe komunitet. Kosova u takua me punonjës të një rrobaqepësie ...

Me Shume
03 Jun
0

Cara: Bashkia Kavajë do të punojë për të gjithë, por jo për ata me rekorde kriminale

Kandidati për bashkinë e Kavajës Engjëll Cara u prezantua në takimin e organizuar nga partia në koalicion Balli Kombëtar Demokrat. Në këtë prezantim ishte i pranishëm edhe kreu i Ballit Kombëtar Demokrat, z. Artur Roshi. Kandidati Cara tha se Partia ...

Me Shume
03 Jun
0

Kandidati Eqerem Deliu: Mos shisni votën për një thes miell. Ulje taksash për biznesin në Rrogozhine, për vende të reja pune

Ulja e taksave për biznesin sjell mundësi  punësimi. Kështu është shprehur kandidati i Partisë Demokratike për bashkinë Rrogozhinë Eqerem Deliu në takimin e organizuar me bizneset në këtë qytet. Qeveria e sotme ka dyfishuar taksën e biznesit, u shpreh z.Deliu, ndërsa ...

Me Shume
02 Jun
0

Kosova: Ja plani im për Farkën dhe investimet për banorët

Kandidati i Partisë Demokratike për Bashkinë e Tiranës Halim Kosova ishte në komunën e Farkës ku prezantoi objektivat për zhvillimin e saj. Më poshtë plani i detajuar i dr. Kosovës:  Komuna Farkë Objetivat dhe Investimet për vitet 2015 – 2017  ...

Me Shume
02 Jun
0

Kosova: Plani im për njësinë 2, mbani shënim e më kërkoni llogari

Kandidati për kryebashkiak në Tiranë, Halim Kosova, prezantoi sot programin e tij për njësinë numër 2 në Tiranë. Kosova tha se projekti i tij përfshin ndërhyrje në çdo lagje, në çdo bllok banimi. Ai i ftoi qytetarët të mbajnë shënim ...

Me Shume
02 Jun
0

PD fton publikisht mazhorancën të nënshkruajë paktin për largimin e të inkriminuarve nga listat e kandidatëve

Jam sot para jush që të informoj opinionin publik se prej dy javësh, Partia Demokratike i ka propozuar mazhorancës ‎nënshkrimin e një pakti mes partive politike për verifikimin e kandidatëve që garojnë për zgjedhjet e 21 qershorit në kuadër të ...

Me Shume
02 Jun
0

Gjergji Mero: Korçarët nuk do të mashtrohen nga çakulli elektoral

Në takimet me banorët e zonës Radenec, kandidati Gjergji Mero vuri në dukje  mungesën totale të investimeve publike nga Bashkia në tetë vite të pushtetit lokal. Gjatë bisedave me shumë banorë që takoi nëpër rrugët e zonës, ata i shprehën ...

Me Shume