fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

05 Mar
0

Prishja e banesave në Unazën e Re, Balliu: Aferë skandaloze korruptive

·         Prishja e banesave në Unazën e Re, aferë skandaloze korruptive. Mbi gjakun dhe djersën e banorëve po i hapet rrugë ndërtimit të kullave të pushtetarëve dhe oligarkëve të lidhur me Ramën e Veliajn. Partia Demokratike do t’i qëndrojë kontratës ...

ME SHUME
05 Mar
0

5 arsyet pse ligji për Kalimin e Pronësisë që miraton Rama sot, është anti-kushtetues.  Ky ligj i jep Ramës fuqinë e një gjykate duke vendosur për kufijtë e pronës në rast konflikti gjë që bie ndesh me Kodin e Prcedurës Civile duke marrë fuqi e kompetenca ekstraligjore

·       5 arsyet pse ligji për Kalimin e Pronësisë që miraton Rama sot, është anti-kushtetues.  Ky ligj i jep Ramës fuqinë e një gjykate duke vendosur për kufijtë e pronës në rast konflikti gjë që bie ndesh me Kodin e ...

ME SHUME
04 Mar
0

Kthimi nga Presidenti i ligjit antikushtetues për betimin e anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese është akti i duhur në mbrojtje të Kushtetutës dhe interesit publik nga interesat private korruptive të kryeministrit të vendit.

• Kthimi nga Presidenti i ligjit antikushtetues për betimin e anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese është akti i duhur në mbrojtje të Kushtetutës dhe interesit publik nga interesat private korruptive të kryeministrit të vendit. DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, SEKRETARI PËR ÇËSHTJET ...

ME SHUME
03 Mar
0

Financimi i partive në zgjedhje, Oerd Bylykbashi shpjegon propozimin ligjor të opozitës dhe ngre shqetësimin e listave: duhen masa drastike për shmangien e manipulimit të tyre!

Financimi i partive në zgjedhje, Oerd Bylykbashi shpjegon propozimin ligjor të opozitës dhe ngre shqetësimin e listave: duhen masa drastike për shmangien e manipulimit të tyre!   DEKLARATA E PËRFAQËSUESIT TË OPOZITËS, OERD BYLYKBASHI PAS TAKIMIT TË GRUPIT TË PUNËS ...

ME SHUME
02 Mar
0

Mesazhi i Kryetarit Lulzim Basha gjatë komunikimit me gazetarët në manifestimin për mbrojtjen e Kushtetutës.

Mesazhi i Kryetarit Lulzim Basha gjatë komunikimit me gazetarët në manifestimin për mbrojtjen e Kushtetutës. “Mesazhi im është një falënderim nga zemra për gjithë qytetarët që i janë përgjigjur thirrjes për të mbrojtur Kushtetutën dhe një citim i një prej ...

ME SHUME
29 Feb
0

Standardet e dyfishta, policia dhe prokuroria fshehin identitetin e drejtuesit të lartë të drejtësisë që premtoi favore të paligjshme

  Standardet e dyfishta, policia dhe prokuroria fshehin identitetin e drejtuesit të lartë të drejtësisë që premtoi favore të paligjshme.   3 pyetje për të zbuluar identitetin e gjyqtarit të lartë. Ardian Dvorani dhe Sokol Sadushi, të vetmit me profilin ...

ME SHUME
28 Feb
0

Orjola Pampuri inspekton Spitalin dhe Qendrën Shëndetësore të Durrësit: Asnjë masë nga ana e qeverisë, mjekët po blejnë vetë maskat mbrojtëse. Ministria e shëndetësis nuk ka asnjë plan masash në rast të një sitiuate me Coronavirus

• Rreziku nga koronavirusi, Orjola Pampuri inspekton Spitalin dhe Qendrën Shëndetësore të Durrësit: Asnjë masë nga ana e qeverisë, mjekët po blejnë vetë maskat mbrojtëse. Ministria e Shëndetësisë nuk ka asnjë plan masash në rast të një situate me koronavirus ...

ME SHUME
28 Feb
0

Bardh Spahia në Qendrën Shëndetësore Nr.10 në Tiranë: Thjeshtë konfirmuam dështimin e qeverisë për të marrë masa mbrojtëse për përballimin e situatës. 115 mijë qytetarë të kësaj zone që marrin shërbim në këtë qendër pa asnjë siguri në shërbimin shëndetësor

• Masat për koronavirusin, Bardh Spahia në Qendrën Shëndetësore Nr.10 në Tiranë: Thjeshtë konfirmuam dështimin e qeverisë për të marrë masa mbrojtëse për përballimin e situatës. 115 mijë qytetarë të kësaj zone që marrin shërbim në këtë qendër pa asnjë ...

ME SHUME
28 Feb
0

Zbatimi i rekomandimeve prioritare të ODIHR, opozita dorëzon propozimet konkrete për identifikimin, votimin dhe numërimin elektronik. Bylykbashi: Kush bllokon propozimet, do manipulimin e zgjedhjeve.

Zbatimi i rekomandimeve prioritare të ODIHR, opozita dorëzon propozimet konkrete për identifikimin, votimin dhe numërimin elektronik. Bylykbashi: Kush bllokon propozimet, do manipulimin e zgjedhjeve. DEKLARATË E PËRFAQËSUESIT TË OPOZITËS NË TRYEZËN E REFORMËS ZGJEDHORE, OERD BYLYKBASHI Opozita e Bashkuar ka ...

ME SHUME
27 Feb
0

DEKLARATE E PARTISE DEMOKRATIKE, BARDH SPAHIA

·         Qeveria po bën propagandë me masat për Corona Virus, Bardh Spahia: Nuk është marrë asnjë masë, në qendrat shëndetësore nuk ka maska dhe as veshje për mjekët në rast përballje me pacientë të sëmurë me virus. Nuk është bërë asnjë ...

ME SHUME