fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

20 Jul
0

Vjosa Osmani: Basha dhe PD, zë i çmuar kundër ideve dhe aventurave të rrezikshme për ndryshim kufijsh

KONFERENCA E PËRBASHKËT PËR SHTYP E KRYETARES SË KUVENDIT TË KOSOVËS, VJOSA OSMANI DHE KRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE, LULZIM BASHA   ”Basha dhe PD, zë i çmuar kundër ideve dhe aventurave të rrezikshme për ndryshim kufijsh”, Kryetarja e Kuvendit të ...

Me Shume
20 Jul
0

Çështja e respektimit të Marrëveshjes së 5 Qershorit është kusht për nisjen e bisedimeve të anëtarësimit me BE.

Kryetari i PS nuk dha përgjigje në mbledhjen e Këshillit Politik se kur miratohet pa ndryshime Marrëveshja e 5 Qershorit.   Nuk kemi kërkuar kohë. I dhamë kohë kryeministrit të na thotë se kur do ta miratojë marrëveshjen.   PS ...

Me Shume
20 Jul
0

Presidenti i Kosovës falenderon Bashën për kontributin e tij për lirinë dhe pavarësinë e Kosovës

KOMUNIKIMI I PRESIDENTIT TË KOSOVËS HASHIM THAÇI DHE KRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE, LULZIM BASHA    Presidenti i Kosovës falenderon Bashën për kontributin e tij për lirinë dhe pavarësinë e Kosovës, si dhe për procesin e konsolidimit të shtetit të Kosovës ...

Me Shume
20 Jul
0

Një ndër vendimet e para të miat si kryeministër do të jetë heqja e taksës dhe traut në Rrugën e Kombit

KONFERENCA E PËRBASHKËT PËR SHTYP MES KRYEMINISTRIT TË KOSOVËS, AVDULLAH HOTI DHE KRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE, LULZIM BASHA. Vizita zyrtare e Bashës në Prishtinë, kryeministri Hoti falenderon kreun e opozitës: Në momente kyçe të shtet ndërtimit të Kosovës kemi patur ...

Me Shume
18 Jul
0

Të paprekshmit e Edi Ramës mbjellin Shqipërinë me kanabis nga veriu në jug. Asnjë bos droge i arrestuar.

Fotot/ Të paprekshmit e Edi Ramës mbjellin Shqipërinë me kanabis nga veriu në jug. Asnjë bos droge i arrestuar. “Droga mbillet në mes të vendit”, raporti i Antimafias italiane: Shqipëria ndër vendet kryesore në botë të kultivimit dhe trafikimit të ...

Me Shume
18 Jul
0

Drejtori i Transportit Rrugor të Shqipërisë, Blendi Gonxhe, është paguar mbi 220 milionë lekë nga qeveria për kompaninë e tij private të transporteve

Drejtori i Transportit Rrugor të Shqipërisë, Blendi Gonxhe, është paguar mbi 220 milionë lekë nga qeveria për kompaninë e tij private të transporteve. Prokuroria të hetojë këtë skemë vjedhjeje dhe skemën gjigande të korrupsionit me patentat, të denoncuar në media. ...

Me Shume
17 Jul
0

Paralajmërimi i PD: Nëse kryeministri në ikje nuk tërhiqet, PD në qeveri do ta shfuqizojë me efekt prapaveprues.

Amnistia fiskale, Shqipëria si parajsë për krimin e organizuar dhe terrorizmin. Edi Rama thellon kursin e përplasjes me SHBA dhe BE.   Paralajmërimi i PD: Nëse kryeministri në ikje nuk tërhiqet, PD në qeveri do ta shfuqizojë me efekt prapaveprues. ...

Me Shume
15 Jul
0

• “Ja si gënjeu Rama”, PD nxjerr faktet: Ndryshimet kushtetuese shkelin marrëveshjen e 5 Qershorit.

• “Ja si gënjeu Rama”, PD nxjerr faktet: Ndryshimet kushtetuese shkelin marrëveshjen e 5 Qershorit.   DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, SEKRETARI I PËRGJITHSHËM GAZMENT BARDHI   Edi Rama gënjeu para shqiptarëve dhe partnerët strategjikë sot, kur deklaroi se do ndryshimet ...

Me Shume
14 Jul
0

Mashtrimi i Edi Ramës, një muaj e gjysëm pas inaugurimit, i ashtuquajturi spitali COVID 4 është jashtë funksionit.

Mashtrimi i Edi Ramës, një muaj e gjysëm pas inaugurimit, i ashtuquajturi spitali COVID 4 është jashtë funksionit. Mijëra pacientë të “Shefqet Ndroqit” dhe familjet e tyre do të paguajnë faturën e mashtrimit të qeverisë në ikje.  DEKLARATË E PARTISË ...

Me Shume
13 Jul
0

Braktisen qytetarët dhe bizneset, gjithçka në shërbim të oligarkëve.

Braktisen qytetarët dhe bizneset, gjithçka në shërbim të oligarkëve. 10 kompanitë e koncesioneve, klientë të Edi Ramës, janë përfituesit më të mëdhenj të garancisë sovrane që mbulohet nga taksat e shqiptarëve.   DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, JORIDA TABAKU   Kryeministri ...

Me Shume