fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

28 Shk
0

Nuk kërkojmë asgjë më shumë, nuk pranojmë asgjë më pak se qytetarët e Europës; zgjedhje të lira dhe të ndershme, zgjedhje pa krim, zgjedhje pa drogë

Mesazhi i Lulzim Bashës sot në ditën e 11 të protestës popullore në Sheshin e Lirisë  Zonja dhe zotërinj, Vëllezër e motra, Qytetarë dhe qytetare të Tiranës dhe gjithë Shqipërisë, Dita e 11-të e bashkimit popullor është dita e 11-të ...

ME SHUME
27 Shk
0

Edmond Tupe: Protesta e qytetarëve, madhështore, ajo që nisi me 18 shkurt do të sjellë pranverën

Shkrimtari dhe intelektuali i njohur, Edmon Tupja ishte sot në Sheshin e Lirisë, në një bashkëbisedim me qytetarët për protestën dhe kërkesat që kanë sot shqiptarët.  “Unë e di që që nga data 18 shkurt, në atë protestë të madhërishme, ...

ME SHUME
27 Shk
0

Të përndjekurit politik në Sheshin e Lirisë, dëshmia e gjallë e sakrificës për lirinë e zgjedhjes, lirinë e votës

Lulzim Basha bashkëbisedon me familjarë, përfaqësues dhe të përndjekur politik në ditën e 10 të rezistencës popullore Mëngjesin e dhjetë të protestës kryetari Lulzim Basha bashkëbisedoi me familjarë dhe pjestarë të shtresës së të përndjekurve politikë. Pjesmarrës të këtij grupimi ...

ME SHUME
27 Shk
0

Të përndjekurit politik në Sheshin e Lirisë, dëshmia e gjallë e sakrificës për lirinë e zgjedhjes, lirinë e votës

Lulzim Basha bashkëbisedon me familjarë, përfaqësues dhe të përndjekur politik në ditën e 10 të rezistencës popullore   Mëngjesin e dhjetë të protestës kryetari Lulzim Basha bashkëbisedoi me familjarë dhe pjestarë të shtresës së të përndjekurve politikë. Pjesmarrës të këtij ...

ME SHUME
26 Shk
0

Të rinjtë e Merkel dhe të Europës: Duam zgjedhje të lira në Shqipëri, jo krim dhe drogë, Rama të largohet

Kryetari i të Rinjve Kristiandemokratë gjermanë, Paul Zimiak, dhe kryetari i Unionit të të Rinjve të djahtë në Europë, Javier Hurtado Mira ishit sot në Sheshin e Lirisë për të mbështetur protestën popullore për zgjedhje të lira e të ndershme. ...

ME SHUME
26 Shk
0

Pakica e krimit dhe e korrupsionit kërkon të mbajë republikën e vjetër, por ajo ka rënë, ka lindur Republika e Re e vlerave

Të dashur miq Ju përshëndes ju dhe ata dhjetra mijëra qytetarë që vazhdojnë të jenë ditë për ditë, e natë për natë pjesë e kësaj proteste të jashtëzakonshme të pashoqe në historinë e Shqipërisë, të pashoqe në historinë e Ballkanit. ...

ME SHUME
26 Shk
0

Artistët në Sheshin e Lirisë: Protesta, leksion demokracie

Në Sheshin e Lirisë sot ishin të pranishëm artistë dhe student të artit, mes të cilëvë Suela Konjari, aktore, Artan Peqini, pedagog në Universitetin e Arteve, Solen Alla, tenor, Julian Deda, aktor dhe Rudin Sata, tenor në TOB. Ata ndanë ...

ME SHUME
25 Shk
0

Pushteti fasadë mbahet në këmbë me ndihmën e medias fasadë

Pasditen e ditës së tetë të qëndresës së qytetarëve në sheshin e protestës të thirrur nga opozita shqiptare, kryetari Lulzim Basha bashkëbisedoi me gazetarë për lirinë e fjalës në media. Frrok Çupi, kryeredaktori i parë i gazetës së parë opozitare, ...

ME SHUME
25 Shk
0

Mesazhi i Lulzim Bashës në Sheshin e Lirisë sot pasdite

Mirëmbrëma qytetare dhe qytetarë të lirë, Shqiptarë të ndershëm që ndodheni në këtë shesh të lirisë, në këtë mbrëmje të tetë, të betejës tonë pa kthim deri në fitore, deri në largimin e qeverisë së krimit, deri në arritjen e ...

ME SHUME
25 Shk
0

Papunësia, monopolet, rritja e çmimeve, e tarifave, padrejtësitë e përditshme po detyrojnë shqiptarët të braktisin vendin

Lulzim Basha bashkëbisedim me pedagogë, analistë dhe qytetarë mbi zbrazjen e Shqipërisë nga emigracioni, dhe rrugën e zgjidhjes. Si do kthehet shpresa dhe besimi   Në ditën e tetë të protestës Lulzim Basha pati një bashkëbisedim në Sheshin e Lirisë ...

ME SHUME