fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

Përgjigjja në Parlament e kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha ndaj Edi Ramës

Domethënë ti ia paske çuar me mesazh atë fjalim të mizershëm Fatmir Xhafës. Kush tjetër?! Jo e vërteta e tmerrshme e shqiptarëve, jo ankthi dhe tmerri i qytetarëve të Elbasanit, ...

ME SHUME

Përgjigjja në Parlament e kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha ndaj Fatmir Xhafajt

Çfarë kuptuam nga z. Ministër i Brendshëm?! “Problemi është opozita. Opozita po nxin vendin.” Kjo më kujton thënien e famshme popullore: “Kur gishti tregon hënën, budallai tregon gishtin!” Problemi nuk ...

ME SHUME

Fjala në Parlament e kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha

Zonja dhe zotërinj, Të nderuar bashkëqytetarë, Dua t’a nis këtë fjalë me një histori të ditës: Dhëndri i një kryebashkiaku bashkë me disa banditë ushtron dhunë mbi policinë dhe rrezikon ...

ME SHUME

Basha pret Haradinajn: Mbështetje e plotë dhe e gjithanshme e PD për sfidat e Kosovës dhe integrimin e saj euroatlantik​

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha priti sot Kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj, në një takim të ngrohtë dhe miqësor. Lulzim Basha i uroi suksese z.Haradinaj në detyrën e re ...

ME SHUME

Sabotimi i buxhetit për vettingun nga Rama: Nuk mund të jesh edhe me bandat, edhe me drejtësinë!

Prononcim per mediat i kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha   Dje kemi patur një mbledhje të gjatë të grupit parlamentar ku kemi diskutuar për rendin e ditës në seancë ...

ME SHUME

Sarajevë, Vokshi: Në Tiranë qeverisin oligarkët, gratë viktima të korrupsionit

Kryetarja e Lidhjes Demokratike të Gruas, deputetja Albana Vokshi ngriti shqetësimin për statusin e rënduar të grave dhe vajzave në Shqipëri për shkak të korrupsionit të madh në të gjitha ...

ME SHUME

Basha me ekipin e Kristiandemokratëve holandezë; Mbështetje për aksionin opozitar dhe alternativën e PD

Kryetari i Partisë Demokratike, z.Lulzim Basha priti në një takim një ekip të Fondacionit Eduardo Frei të partisë simotër Kristian Demokrate Holandeze CDA, i cili përbëhej nga z.Wouter Hoff, anëtar ...

ME SHUME

Prononcimi për mediat i Kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha pas mbledhjes së Kryesisë

Pyetje: Z.Basha, një mbledhje e gjatë debati dhe deri tek konflikti…? Basha: Një mbledhje shumë e gjatë dhe e lodhshme, por një lodhje e mirë. Ju falenderoj edhe ju që ...

ME SHUME

Basha me kreun e Konrad Adenauer, për ligjin e ndalimit të simboleve të komunizmit dhe reformimin e modernizimin e PD

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha zhvilloi sot një takim me drejtorin e Fondacionit Konrad Adenauer në Shqipëri, z.Walter Gloss. Takimi kishte si qëllim bashkëpunimin dhe ekspertizën gjermane në hartimin ...

ME SHUME

PD thirrje PS: Fund lojës me plehrat

1. Sillni në Kuvend dekretin e Nishanit që rrëzon Ligjin e Mbetjeve  2. Fusni në rendin e ditës kërkesën e PD për referendum popullor kundër importit të plehrave Partia Demokratike ...

ME SHUME
149150151153156159162165168171174177180183186189192195198201204207210213216219222225228231234237240243246249252255258261264267270273276279282285288291294297300303306309312315318321324327330333336339342345348351354357360363366369372375378381384387390393396399402405408411414417420423426429432435438441444447450453456459462465468471474477480483486489492495498501504507510513516