fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

Edi Rama zgjati edhe 2 vjet pazarin e tij me lojërat e fatit

Dje, Edi Rama shtyu edhe për dy vjet të tjera hyrjen në fuqi të ligjit për lojërat e fatit. Të gjithë e mbajnë mend sesi me bujë të madhe sapo ...

ME SHUME

Pse nuk e shkarkon Edi Rama, Elvis Rroshin?

Jam Anilda 18 vjeç. Dua të pyes sot Edi Ramen, pse nuk e shkarkon Elvis Rroshin nga Kryetar Bashkie? Nuk i mjafton Edi Ramës ajo që Elvis Rroshi ka bërë? ...

ME SHUME

Deklaratë e Partisë Demokratike

Partia Demokratike respekton vendimin e Gjykatës Kushtetuese në lidhje me Ligjin e Vettingut dhe ripohon vendosmërinë e saj për spastrimin e sistemit të drejtësisë nga të korruptuarit dhe shërbëtorët politikë. ...

ME SHUME

Mbështetje të plotë për policinë në përballje me krimin

Lulzim Basha viziton efektivin e policisë Nikolin Gjergji, i plagosur sot në krye të detyrës   Ndodhem këtu bashkë me bashkëpunëtorët e mi, për të vizituar efektivin e plagosur sot ...

ME SHUME

Dekriminalizimi filloi, do të fitojmë edhe betejën për zgjedhje të lira dhe të ndershme

Lulzim Basha flet për angazhimet e Partisë Demokratike dhe grupit parlamentar Sot është një ditë e rëndësishme për Shqipërinë dhe shqiptarët. Eshtë dita kur pas 2 vitesh betejë të opozitës, ...

ME SHUME

Afera 470 milionë euro me CEZ, Rama bllokon hetimin parlamentar

Edi Rama ka bojkotuar sot Komisionin Hetimor Parlamentar për marrëveshjen e tij me CEZ, që i kushtoi vendit 470 milionë euro. Edi Rama po shfrytëzon të gjithë pushtetin që ka ...

ME SHUME

Rama i kapur në aferën CEZ, po prish hetimin parlamentar

Edmond Spaho publikon faktet që i shmang Edi Rama në Komisionin Hetimor Parlamentar   Edi Rama po i shmanget hetimit parlamentar për marrëveshjen me CEZ dhe po bën gjithçka për ...

ME SHUME

Letra e Lulzim Bashës për Kancelaren Merkel pas sulmit mbrëmë në Berlin

Zonjës Angela Merkel Kancelare e Republikës Federale të Gjermanisë   Tiranë, 20 dhjetor 2016   E nderuar Zonja Kancelare   Me dhimbje dhe indinjatë mësova mbrëmë për sulmin terrorist në Berlin ...

ME SHUME

Ligji i lojërave të fatit, PD kundër interesave klienteliste të qeverisë

Jam këtu për të deklaruar qendrimin kundër të Partisë Demokratike për shtyrjen e afatit për lojërat e fatit. Ne u shprehëm qartë në komision. Partia Demokratike nuk mund të bëhet ...

ME SHUME

Beqaj favorizoi mikun në tender, dëm financiar dhe cënim të shëndetit të qytetarëve

Kallëzim Penal në Prokurori, Vokshi dhe Tabaku kërkojnë drejtësi për shkeljet e rënda të ministrit të shendetësisë   Partia Demokratike depozitoi sot në Prokurorinë e Përgjithshme një kallëzim penal ndaj ...

ME SHUME
200201202204207210213216219222225228231234237240243246249252255258261264267270273276279282285288291294297300303306309312315318321324327330333336339342345348351354357360363366369372375378381384387390393396399402405408411414417420423426429432435438441444447450453456459462465468471474477480483486489492495498501504507510513516