Category Archives: Lajmi fundit

20 Feb
0

FRPD, PROTESTË PARA KRYEMINISTRISË NË 29 VJETORIN E RRËZIMIT TË BUSTIT TË DIKTATORIT

FRPD, PROTESTË PARA KRYEMINISTRISË NË 29 VJETORIN E RRËZIMIT TË BUSTIT TË DIKTATORIT 29 vjet nga rrëzimi i bustit të diktatorit Enver Hoxha, moment që pasoi lëvizjen studentore, Forumi Rinor i Partisë Demokratike organizoi një protestë në sheshin para kryeministrisë. ...

Me Shume
20 Feb
0

DEKLARATE E OERD BYLYKBASHIT, PËRFAQËSUES I OPOZITËS NË GRUPIN POLITIK PËR REFORMËN ZGJEDHORE

Paketa e re e opozitës për t’iu drejtuar një gjykate të paanshme dhe të pavarur në procesin zgjedhor është thelbësore për të arritur kompromisin në reformën zgjedhore.   Paketa propozon pezullim të vetingut gjatë ushtrimit të detyrës si gjykatës për ...

Me Shume
19 Feb
0

Klevis Balliu denoncon me fakte: Drejtuesja e prokurorisë politike të Tiranës Elisabeta Imeraj është përfituese direkte nga projekti korruptiv i Unazës së Re. Shtëpia e saj jo vetëm nuk preket, por del në vijë të parë.

Klevis Balliu denoncon me fakte: Drejtuesja e prokurorisë politike të Tiranës Elisabeta Imeraj është përfituese direkte nga projekti korruptiv i Unazës së Re. Shtëpia e saj jo vetëm nuk preket, por del në vijë të parë. DEKLARATË E ISH DEPUTETIT ...

Me Shume
19 Feb
0

E vërteta për sallat e kirurgjisë që fsheh propaganda e qeverisë, Orjola Pampuri denoncon: Nga 11 salla kirurgjikale me 130 shtretër, kanë mbetur vetëm 7 me 90 shtretër

  DEKLARATË PARTIA DEMOKRATIKE, ORJOLA PAMPURI NË DENONCIMIN TEK QSUT   Pas propagandës për sallat e reja të kirurgjisë, sikur shqiptarë të ishin mjekuar shpellave deri më sot, ka një të vërtetë krejt ndryshe. Numri i sallave të shërbimit dhe ...

Me Shume
18 Feb
0

DEKLARATË E KRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE, LULZIM BASHA PAS TAKIMIT ME ALEATËT E KOALICIONIT QEVERITAR

Me presidentin diskutuam për faktet e reja për kapjen e Gjykatës Kushtetuese nga Edi Rama, si dhe për hapa të tjerë antikushtetues të qeverisë, që rrezikojnë të drejtat elementare të qytetarëve. Konfirmoj vendosmërinë tonë për të ndjekur pikë për pikë ...

Me Shume
18 Feb
0

PARTIA DEMOKRATIKE KA DORËZUAR NË SPAK, KALLËZIMIN PENAL PËR KONCESIONIN E CHECK UP-IT

Koncesioni i check up-it në SPAK. PD ngre 7 akuza për Ilir Beqjen, Ogerta Manastirliun, Vilma Nushin dhe të paktën 10 të tjerë. PARTIA DEMOKRATIKE KA DORËZUAR NË SPAK, KALLËZIMIN PENAL PËR KONCESIONIN E CHECK UP-IT Partia Demokratike ka dorëzuar ...

Me Shume
16 Feb
0

FORUMI RINOR I PD ANËTARËSOHET NË FORUMIN STUDENTOR TË PPE

Forumi Rinor i Partisë Demokratike u zgjodh anëtar me të drejta të plota në forumin zyrtar studentor të Partisë Popullore Europiane, EDS!   Duke falenderuar drejtuesit dhe ish drejtuesit e EDS, Kryetari i FRPD Belind Këlliçi e vlerësoi këtë anëtarësim një ...

Me Shume
16 Feb
0

Rrëzohet propaganda antiKÇK e Edi Ramës. Emëron në një detyrë shtetërore bashkëshorten e Denar Bibës, megjithëse ajo dështoi të justifikojë pasurinë gjatë vetingut

DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, KLEVIS BALLIU   E gjithë propaganda e Edi Ramës për gjoja pastrimin e sistemit të drejtësisë nga të korruptuarit rrëzohet nga një vendim i vetë qeverisë së Edi Ramës për të mbajtur në administratën e tij ...

Me Shume
14 Feb
0

KRYETARI I PARTISË DEMOKRATIKE, LULZIM BASHA TAKIM ME DREJTUESEN E MISIONIT TË BANKËS BOTËRORE, ZNJ. MARYAM SALIM DHE EKIPIN E SAJ

  KRYETARI I PARTISË DEMOKRATIKE, LULZIM BASHA TAKIM ME DREJTUESEN E MISIONIT TË BANKËS BOTËRORE, ZNJ. MARYAM SALIM DHE EKIPIN E SAJ Gjatë takimit me znj. Maryam Salim, Drejtuesen e Misionit të Bankës Botërore dhe ekipin e saj, diskutuam mbi ...

Me Shume
14 Feb
0

Edi Rama po merr nën kontroll të plotë një tjetër organ të pavarur me ligj. Emërimi i mercenarëve të tij partiakë në krye të AMA-s, e politizon plotësisht institucionin e projektuar nga Rama si gjykatë politike për ndëshkimin e gazetarëve dhe mbylljen e portaleve

Edi Rama po merr nën kontroll të plotë një tjetër organ të pavarur me ligj. Emërimi i mercenarëve të tij partiakë në krye të AMA-s, e politizon plotësisht institucionin e projektuar nga Rama si gjykatë politike për ndëshkimin e gazetarëve ...

Me Shume