fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

Deklarata për mediat e kandidates, Grida Duma

Mirëmbrëma miq Mirëmbrëma qytetarë të Durrësit Dua t’iu falenderoj në mbyllje të kësaj ditë të rëndësishme, për pjesmarrjen në zgjedhje. T’iu falenderoj për ushtrimin e përgjegjësisë qytetare. Dua të falenderoj ...

ME SHUME

Të dhënat e para flasin për fitore, numëruesit të ruajnë votat e qytetarëve

Mirëmbrëma të dashur miq Mirëmbrëma qytetarë të Tiranës Jam këtu për të falenderuar qytetarët që morën pjesë në votime dhe të gjithë ata komisionerë e vëzhgues që punuan me përkushtim ...

ME SHUME

Basha: Vendimet merren me votë

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka votuar sot ne orën 8.30 të mëngjesit. Zoti Basha ka ftuar të gjithë qytetarët të marrin pjesë masivisht në votime. Vendimet merren nga ...

ME SHUME

Kandidati i Ramës në Mirditë kapet në flagrancë me furgon me ndihma

Partia Demokratike denoncon me forcë aktet e shëmtuara të kandidatit të Edi Ramës për Bashkinë e Mirditës, i cili u kap sonte në flagrancë duke shpërndarë ndihma në këmbim të ...

ME SHUME

Incident i rëndë në Durrës, dhunohet fizikisht një aktiviste e PD

Merene Agalliu, Sekretare e një qendre votimi dhe bashkëshortja e kryetarit të Seksionit nr 6 të Partisë Demokratike të degës së Durrësit është dhunuar në mënyrë barbare. Persona të paidentifikuar ...

ME SHUME

Reagim i Partisë Demokratike për shpifjet e Metës për ngjarjen në Lezhë

Partia Demokratike dënon shpifjet e pabaza të Monika Kryemadhit ndaj deputetit Bumçi, në lidhje me një pretendim ende të pakonfirmuar edhe nga policia e vënë krejtësisht në shërbim të oligarkisë. ...

ME SHUME

Reagim i Partisë Demokratike, dega Berat

Partia Demokratike, dega Berat, reagon me shqetësim lidhur me punësimet e paligjshme që po kryen Lëvizja Socialiste për Integrim në Berat në institucionet që ajo drejton. Kështu, ditën e sotme ...

ME SHUME

Basha: Shqiptarët masivisht në votime, të dielën Partia Demokratike, SHBA dhe BE do të jenë krah zgjedhësve

Në emër të Partisë Demokratike, në emër të opozitës, në emër të gjithë qytetarëve shqiptarëve, shqiptarëve të lirë që vlerësojnë votën, demokracinë, lirinë për të zgjedhur, deklaratën e anëtarëve të ...

ME SHUME

Editorial nga dr. Halim Kosova

Vizioni për Tiranën   Nga Halim Kosova   Nesër është një ditë jo e zakonshme në Tiranë. Qytetarët do të vendosin për kryetarin e Bashkisë për 4 vitet e ardhshme. ...

ME SHUME

Duma: Një kapitull i ri me bashkinë e Durrësit që fillon me shpresë

Kandidatja për bashkinë e Durrësit, Grida Duma zhvilloi një tur takimesh entuziaste si në Katund të Ri, Kodër Sukth, Manëz, Sektor Rinia etj ku garantoi banorët e bashkisë së madhe ...

ME SHUME
368369370372375378381384387390393396399402405408411414417420423426429432435438441444447450453456459462465468471474477480483486489492495498501504507510513516519522525