fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

25 May
0

Basha-Glover, ngjarje shqetësuese që po vënë në rrezik standardin e zgjedhjeve

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha priti sot kryesuesen e misionit të vëshgimit të zgjedhjeve në Shqipëri, zonjën Audry Glover, dhe ndau me të shqetësimin për një sërë zhvillimesh e ngjarjesh që po cënojnë e po vënë në rrezik standardet ...

ME SHUME
25 May
0

Miting madhështor, Shkodra bëhet “blu” në mbështetje të Voltana Ademit

Me një pjesëmarrje masive të mijëra qytetarëve të Shkodrës, Voltana Ademi, kandidate e Partisë Demokratike për kryetare Bashkie, hapi mbrëmjen e 24 majit fushatën elektorale për zgjedhjet e 21 qershorit 2015 me një miting madhështor në sheshin “Nenë Tereza”. Gjatë ...

ME SHUME
25 May
0

Bashkia Korçë hedh miliona lek për kullën, asnjë investim për teatrin

“Jemi këtu para Teatrit, për të dëshmuar një premtim të parealizuar të Bashkisë dhe kryetarit Filo e shefit të tij qeveritar Peleshi që nuk bënë asnjë investim për tetë vite. Përballë Teatrit është Kulla që i bën karshillëk, kur lekët ...

ME SHUME
25 May
0

Basha: Bashkëpunim me qeverinë pas zgjedhjeve vetëm nëse pranon platformën për uljen e çmimit te energjisë dhe naftës, faljen e kamatëvonesave, uljen e taksave.

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka vijuar turin e bashkëbisedimit me qytetarët në Lezhë dhe Shënkoll.  Z. Basha ka ndarë me banorët shqetësimin për situatën e rëndë ekonomike që po kalon vendi. Dyshja Rama-Meta jo vetëm nuk kanë mbajtur asnjë ...

ME SHUME
25 May
0

Veliaj mashtroi për krijimin e programeve dhe kurseve për personat me aftësi të kufizuara

Erion Veliaj po përsërit PREMTIMET e pambajtura të dy viteve më parë, por  kësaj radhë i paraqet me ambalazh për Tiranën. Në 2013-ën Erioni PREMTOI: “Krijim i programeve dhe kurseve kualifikuese të përshtatura për personat me aftësi të kufizuara” Ku janë ...

ME SHUME
25 May
0

Dyfishim linjave të transportit publik në Durrës. Linjë të dedikuar për shkollat

Kandidatja për Bashkinë e Durrësit, Grida Duma udhëtoi me linjën e urbanit të Porto-Romanos në qytet dhe bashkëbisedoi me qytetarët mbi shërbimin e transportit publik. Qytetarët ankohen se mungojnë autobuzët në masë, nuk ka orare të shpeshta, oraret janë tepër ...

ME SHUME
25 May
0

Veliaj mashtroi për hapjen e 62 mijë vendeve të reja të punës, hoqi ndihmën ekonomike për 20 mijë persona

Punë e jo fjalë. Njerëzit janë të lodhur nga përsëritja e PREMTIMEVE të pambajtura të Erion Veliajt të dy viteve më parë, dhe që tani paraqiten me ambalazh të ri për Tiranën. Në 2013-ën Erioni PREMTOI: “62,000 vende pune përmes ...

ME SHUME
24 May
0

Edi Rama dha lejen e pallatit që shembi, qytetarët paguajnë koston

Sot pamë se prioritetet e vërteta të Edi Ramës nuk janë krijimi i më shumë vendeve të punës, por tritoli dhe shkatërrimi i ndërtesave për të cilat ai vetë ka dhënë leje. Dje, si kryebashkiak, Rama dha lejen e ndërtimit. ...

ME SHUME
24 May
0

Qeveria sulmon kandidatin e PD në Vorë me urdhër të Metës

Strukturat mafioze të LSI-së në qeveri shënuan sot një sulm të ri ndaj zgjedhjeve të lira në Bashkinë e Vorës, duke vënë në shënjestër direkt kandidatin e opozitës, Fiqiri Ismaili. Ministria e Bujqësisë dhe Autoritet i Kontrollit të Ushqimit, që ...

ME SHUME
24 May
0

Edhe më të varfërit do të arrijnë të paguajnë ujin dhe dritat

Kandidati Gjergji Mero në takimet në çdo shtëpi e lagje të qytetit përballet me skamje, braktisje sociale dhe mjerim. Në lagjet autoktone të qytetit, të moshuarit që jetojnë vetëm, nuk kanë me çfarë të paguajnë dritat dhe ujin, por arrijnë ...

ME SHUME