Category Archives: Lajmi fundit

12 Dhj
0

Partia Demokratike përshëndet opinionin e Komisionit të Venecias dhe nxit Gjykatën Kushtetuese për shqyrtim sa më të shpejtë të Vettingut

Partia Demokratike përshëndet miratimin e shpejtë të Opinionit të Komisionit të Venecias për 4 pyetjet që i ka drejtuar Gjykata Kushtetutese për vettingun. Opinioni i Komisionit të Venecias përbën kontribut për shqyrtimin e shpejtë dhe objektiv të cështjes nga Gjykata ...

Read More
12 Dhj
0

Aministia e Edi Ramës, falen Armando Prenga, blerësit e votës dhe kultivuesit e drogës

Arben Ristani për aministinë e Edi Ramës që shërben kriminelët por nuk fal protestuesit   Edi Rama ka përgatitur një amnisti e cila do t’u japë lirinë dhe do të falë kultivuesit e drogës, kriminelët që kanë tentuar të vrasin, kriminelët ...

Read More
12 Dhj
0

U grabitet prona, banorët e Porodinës akuzojnë Peleshin dhe Xhaçkën

Protestë e qindra banorëve për qindra hektarë që u merren në emër të një projekti fantazëm. Salianji: Po u merret prona për një aferë korruptive.  Qindra banorë të Korçës kanë protestuar për grabitjen që po u bëhet pronave të tyre ...

Read More
11 Dhj
0

Basha shpall transformimin e thellë të Partisë Demokratike dhe të politikës në vend

Mesazhet e 26 vjetorit të krijimit të pluralizmit dhe të Partisë Demokratike Mirë se keni ardhur në shtëpinë e Partisë Demokratike. Ju uroj të gjithëve gëzuar ditën e lindjes së pluralizmit. Gëzuar festën e Partisë Demokratike. Për ne demokratët është ...

Read More
10 Dhj
0

Protestë në Korçë, kundërshtohet projekti klientelist i TEC që shkatërron jetën në Sheqeras

Banorët e fshatit Sheqeras në Korçë kanë protestuar sot kundër ndërtimit të TEC atje, pasi ndot ambjentin dhe rrezikon jetën e tyre. Banorët janë ngritur në këmbë, pasi ky projekt i qeverisë është ndërmarrë për interesa klienteliste dhe nuk është ...

Read More
10 Dhj
0

Edi Rama ka bllokuar reformën zgjedhore, kërkon të shkojë në zgjedhje me krim e para të pista

Partia Demokratike ka prezantuar që më 17 maj të këtij viti një platformë të plotë për Reformën Zgjedhore. Eshtë një platformë e cila trajton në mënyrë shteruese të gjitha shqetësimet e rënda konstatuar OSBE-ODIHR-it dhe Komisionit të Venecias në zgjedhjet ...

Read More
10 Dhj
0

4 tonë drogë në dy ditë në Itali, me Ramën Shqipëria oazi i trafikantëve

Rreth 4 ton drogë janë kapur në dy ditët e fundit në Itali, drogë e mbjellë, e magazinuar, e transportuar nga Shqipëria. Këto ngarkesa të mëdha dëshmojnë edhe një herë se Shqipëria me Edi Ramën u bë hambari i Europës ...

Read More
09 Dhj
0

Edi Rama qendron pas lirimit të Lulzim Berishës

Lirimi nga burgu i Lulzim Berishës është një zhvillim i rëndë, një hapësirë më shumë që merr krimi në kurriz të ligjit dhe rendit. Nuk ka asnjë dyshim, se pas kësaj qendron Edi Rama, i cili jo vetëm nuk zbaton ...

Read More
08 Dhj
0

Nuk ka shpresë tjetër përveç rinisë, Shqipëria nuk ka forcë më të madhe se rinia

Lulzim Basha bashkëbisedim dhe reflektim me të rinjtë në sheshin Demokracia në Qytetin Studenti  26 vite më parë ky shesh kumbonte me thirrje “Liri, demokraci!”, “E duam Shqipërinë, si gjithë Europa!”. Mendimi më shkon tek Studentët e Dhjetorit 1990, në ...

Read More
08 Dhj
0

Prononcimi i zotit Berisha pas homazheve të zhvilluara në Qytetin Studenti pranë bustit të dëshmorit të demokracisë, Azem Hajdari

Erdhëm sonte këtu për të bërë homazhe para shtatores së tribunit legjendar të lirisë së shqiptarëve, por dhe veprës epike të studentëve të dhjetorit të vitit 1990, të cilët me një guxim, që fatmirësisht sot, mendja e atyre që lindën ...

Read More