fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

Rama shkel Kodin Zgjedhor, kërkohet monitorim dhe ndjekje penale

Edi Rama vazhdon të shkelë Kodin Zgjedhor dhe të injorojë thirrjet për të mos cënuar standardet për zgjedhje të lira e të ndershme. Edhe sot, ai vuri në dispozicion të ...

ME SHUME

Duma: Nuk do lejojmë betonizimin e bregdetit, drejt agroturizmit

Kandidatja për bashkinë e Durrësit, Grida Duma bashkëbisedoi me banorët e Ishmit mbi planin afatgjatë për turizmin në këtë zonë me potencial të madh zhvillimi. Duma tha se nuk do ...

ME SHUME

Basha: Pasi i shtyu drejt vetëvarsjes, u hoqi bukën e fëmijëve, i detyroi të jepnin dorëheqje për të futur kriminelë në parlament,Rama-Meta u kërkojnë sot votën grave

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka vijuar turin e bashkëbisedimit me qytetarë dhe tregtarë të bashkisë së Durrësit. Taksat e larta, shtimi i bizneseve informale në prag të zgjedhjeve, ...

ME SHUME

Kandidati i Ramës për Tiranën, mashtron dhe shpif me firmën e Ramës

Edi Rama e bëri qesharak kandidatin e tij për Tiranën, kur e nxori dje të sulmojë doktor Halim Kosovën në lidhje me godinën e klinikës, që sipas tij është ndërtuar ...

ME SHUME

Duma: Emergjencë pastrimi i qytetit nga plehrat, impiant riciklimi në Porto Romano

Kandidatja për bashkinë e Durrësit, Grida Duma vizitoi vendodhjen e depozitimit të plehrave të qytetit në Porto Romano, e cila është kthyer në një burim ndotje alarmante për qytetin. Duma ...

ME SHUME

Manipulimi i zgjedhjeve në Kavajë, 800 regjistrime të reja anonime për zgjedhje

Kandidati i djathtë për kryetar Bashkie në qytetin e Kavajës, zhvilloi një takim me banorët e lagjes “Grykë”, me të cilët ndau disa pika kryesore të programit të tij elektoral. ...

ME SHUME

Basha: Rama – Meta s’kanë ofertë, më 21 qershor ta ndalim të keqen

Kryetari i Partisë Demokratike  Lulzim Basha zhvilloi një bashkëbisedim me banorë të Belshit, Cërrikut dhe Bradasheshit në Elbasan. Banorët e njohën z. Basha me shqetësimet e tyre, që nga rënia ...

ME SHUME

Gjarpërinjtë pushtojnë bregdetin në Vlorë, ja përse nuk u hap sezoni turistik

 Kandidati i Partisë Demokratike për Vlorën Genc Deromemaj reagon për gjendjen e Lungomares në Vlorë: “LUNGOGJARPRI!” Të dashur miq: E kam shprehur prej kohësh, publikisht, shqetësimin për mos-hapjen e sezonit ...

ME SHUME

Projektet e mëdha për Durrësin; tregje, markata e peshkut, lunapark

Kandidatja për Bashkinë e Durrësit, Grida Duma bashkëbisedoi me gratë e fshatit Kullë në Sukth mbi projektet e bashkisë së re. Duma tha se do të ndërtojë 3 tregje të ...

ME SHUME

Igli Kokalari: Barazi për të gjithë qytetarët e Bashkisë së Gjirokastrës

Të kthejmë sytë nga të gjitha lagjet e qytetit, kjo ishte edhe kryefjala e kandidatit z. Igli Kokalari gjatë takimit në lagjen Zinxhira të qytetit të Gjirokastrës. E lënë në ...

ME SHUME
395396397399402405408411414417420423426429432435438441444447450453456459462465468471474477480483486489492495498501504507510513516519522525528531