Category Archives: Lajmi fundit

26 Shk
0

Fjala në Kuvend e deputetit të PD, Arben Ristani

Këto që do t’ju them tani,  jam i sigurt që i dini përmendësh, por po jua përsëris për t’ju kujtuar, jo vetëm juve por të gjithë shqiptarëve, se sa shumë erë të keqe vjen qeverisja juaj, se sa i paaftë ...

Read More
25 Shk
0

PD, kërkesë për mbarimin e mandatit të deputetit Koço Kokëdhima

Partia Demokratike ka arritur në konkluzionin, bazuar mbi fakte e dokumenta, pas një pune disa mujore hulumtimi e hetimi, të bërë nga departamenti anti-korrupsion në PD, se deputeti Koço Kokëdhima ka përfituar të paktën 150 herë fonde publike nga pasuria ...

Read More
24 Shk
0

Basha në Lushnje, demokratët pranë qytetarëve dhe përballë të keqes

Kryetari i Partisë Demokratike u takua në mbrëmje me strukturat e degës së Lushnjes: “Ne nuk i braktisim njerëzit, dhe nuk mund ti braktisim njerëzit. Kemi detyrën dhe detyrimin të jemi shpresa e tyre. Tu japim shpresë dhe tu japim ...

Read More
24 Shk
0

Basha-Ahlin, krimi në Shqipëri, shqetësim në rritje

Kryetari i Partisë Demokratike priti sot në takim Kryetarin e Parlamentit suedez, z.Urban Ahlin dhe delegacionin që e shoqëronte. Zoti Basha i shprehu z.Ahlin mirënjohjen për mbështetjen  që Suedia i ka dhënë Shqipërisë në procesin e anëtarësimit në Bashkimin Europian, ...

Read More
24 Shk
0

Basha: Çdo qytetar, çdo familje akuzon sot qeverinë Rama-Meta

Vetëvrasjet për energjinë elektrike  janë një akuzë për qeverinë. Të burgosurit, të poshtëruarit, të munduarit për këtë shkak akuzojnë qeverinë. Edhe qytetarët që mund të mos kenë probleme për të paguar energjinë, por që nuk mund të mos e ndjejnë ...

Read More
23 Shk
0

Kryetari i Bashkisë së Pogradecit ikën duke gënjyer

Nëse duhej ti shpëtonte procedimit penal për të cilin e kishte kërcënuar Edi Rama, duke sharë qeverinë e mëparshme, kjo është çështje e tij. Qytetarët e Pogradecit e dinë të vërtetën, e dinë shumë mirë dhe i kanë prekur nga ...

Read More
23 Shk
0

Koncesion i ri i Ramës, 96 miliardë për klientët e tij

96 miliardë lekë do të jepen për sterilizimin e veglave kirurgjikale dhe dezinfektimin e sallave. Këto 96 miliardë lekë do të jepen me 30 Mars për klientët e preferuar të qeverisë, me një procedurë aspak transperante. 96 miliardë lekë janë ...

Read More
23 Shk
0

“Lumi Vjosa”, qeveria mban të fshehtë projektin

Prononcim për mediat i deputetit Bumçi. Pse nuk kemi informacion?! Kjo mungesë informacioni çfarë fsheh?! Çfarë frike ka pala shqiptare që nuk informon publikun në lidhje me projektet mbi Lumin Vjosë?! Çfarë po fsheh me këtë heshtje?! Këto janë shqetësime ...

Read More
22 Shk
0

OSHEE, masha e verbër e Ramës që po dhunon sistematikisht qytetarët

OSHEE po kthehet dita-ditës në një organizatë kriminale, përgjegjëse për dhunimin sistematik të qytetarëve, dhe deri më sot shkaktare e drejtpërdrejtë e humbjes së disa jetëve. Duke qënë një mashë e verbër në duart e Edi Ramës, OSHEE po aplikon ...

Read More
22 Shk
0

Rama bllokon e mban ndezur konfliktin politik

Modeli i Ramës është verifikuar e certifikuar tashmë si modeli i ngritur mbi mashtrim që po përkeqëson jetën e qytetarëve çdo ditë. Sa herë që flitet për interesat e drejtpërdrejta të qytetarëve, Edi Rama shfaqet si prodhues i konfliktit politik, ...

Read More