Category Archives: Lajmi fundit

15 Maj
0

Në emër të Partisë Demokratike, në emër opozitës, kërkoj largimin e menjëhershëm të Fatmir Xhafajt nga detyra e Ministrit të Brendshëm.

• Fatmir Xhafaj si Kryetari i Komisionit të Ligjeve ka fallsifikuar Kodin e Procedurës Penale për të bërë të pamundur ekstradimin në Itali të Agron Xhafajt. • Fatmir Xhafaj si Ministër i Brendshëm, ka mundësuar që Agron Xhafaj, t’i shpëtojë ...

Read More
14 Maj
0

Vëllai i Ministrit të Brendshëm që nuk ka vuajtur asnjë ditë nga dënimi, vazhdon aktivitetin kriminal të trafikut të drogës

VËLLAI I MINISTRIT TË BRENDSHËM QË NUK KA VUAJTUR ASNJË DITË NGA DËNIMI, VAZHDON AKTIVITETIN KRIMINAL TË TRAFIKUT TË DROGËS  Agron Xhafaj, bos i drogës në Vlorë.  TRE FAKTET KUNDËR MINISTRIT TË BRENDSHËM FATMIR XHAFAJ Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ...

Read More
13 Maj
0

PD pyet Fatmir Xhafën: A vazhdon Agron Xhafaj aktivitetin kriminal të trafikut të drogës?

3 ditë më parë, në momentin e vetëm që foli publikisht për vëllanë e tij të dënuar me 7 vjet e 2 muaj burg për trafik ndërkombëtar droge, Fatmir Xhafaj tha se nuk kishte asgjë për të shtuar më shumë ...

Read More
13 Maj
0

 Shkolla e Magjistraturës shkel ligjin e vettingut dhe bën testimin në fshehtësi të plotë

Shkolla e Magjistraturës është vënë në shërbimin politik të Edi Ramës për të ndikuar vettingun e gjyqtarëve dhe prokurorëve, duke rrëzuar një nga shtyllat kryesore të reformës në drejtësi. Në kundërshtim me ligjin e vettingut, Shkolla e Magjistraturës ka zhvilluar ...

Read More
12 Maj
0

Fatmir Xhafaj nuk e zbaton Ligjin Antimafia ndaj vëllait të tij të dënuar për drogë

FATMIR DHE AGRON XHAFAJ JANË SUBEJKTE TË LIGJIT “ANTIMAFIA” Denoncimi i PD: Fatmir Xhafaj nuk e zbaton Ligjin Antimafia ndaj vëllait të tij të dënuar për drogë. PËRMBLEDHJE E SHKURTËR E FAKTEVE TË BËRA PUBLIKEDënimi i Agron Xhafajt, vëllait të ...

Read More
11 Maj
0

Partia Demokratike i kërkon Prokurorisë të veprojë ndaj Fatmir Xhafajt

PD: Ministri Italian i Drejtësisë denoncoi ligjin e kontrabanduar nga Fatmir Xhafaj për të mbrojtur të vëllain e dënuar për trafik droge I. PSE HESHT FATMIR XHAFAJ? Fatmir Xhafaj kërkoi prova që i vëllai i tij është i dënuar për ...

Read More
10 Maj
0

Deklaratë e Partisë Demokratike

Lirimi i ish deputetit të akuzuar për vrasje Mark Frroku është prova më e re se drejtësia është plotësisht nën kontrollin e Edi Ramës dhe kupolës së tij mafioze. Kryegjykatësi Edi Rama liroi mikun e tij Mark Frroku duke vepruar ...

Read More
10 Maj
0

Skandali: Fatmir Xhafaj falsifikoi ligjet e Reformës në Drejtësi për të mbrojtur vëllain 

Skandali: Fatmir Fhafaj falsifikoi ligjet e Reformës në Drejtësi për të mbrojtur vëllain Denoncimi i PD: Fatmir Xhafaj i ka siguruar paprekshmëri me ligj vëllait të tij të dënuar XHAFAJ I DJESHËM MOHOI XHAFAJN E SHTATORIT 2017 Në Shtator 2017, ...

Read More
10 Maj
0

Vëllezërit Xhafaj, kokat e një prej familjeve mafioze, kanë shndërruar Vlorën në kryeqytetin mesdhetar të kokainës

Fjala e plotë e kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në Parlament Zonja dhe zotërinj, Të dashur bashkëqytetarë, Jemi mbledhur sot në këtë sallë, në një nga momentet më kataklizmike të demokracisë 27 vjeçare të Shqipërisë. Këtu në këtë sallë ...

Read More
09 Maj
0

Edi Rama po bën gjithçka për të shpëtuar Tahirin

6 ditë më parë, kur Sajmir Tahiri njoftoi lënien e mandatit, paralajmëruam se kjo ishte bërë në marrëveshje me Edi Ramën sipas një pakti mafioz: Saimir Tahiri do të heshtë për gjërat që di mbi rolin dhe përfshirjen e drejtëpërdrejtë ...

Read More