fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

07 Jun
0

Basha: Largimi i Tahirit i hap rrugë një hetimi të plotë dhe të pandikuar të skandalit të përgjimit

I kërkoj Prokurorisë të mos ndalen me koka turku por të hetojë urdhëruesin e përgjimit të paligjshëm  Mirëdita të nderuar përfaqësues të medias,​ Të dashur bashkëqytetarë, Në qeverisjen e njëmijë e një skandaleve ka një skandal që del mbi gjithë ...

Me Shume
06 Jun
0

Basha: Rama në tryeze jo per Reformë në Drejtësi, por për të krijuar alibitë se pse nuk mund të ketë reformë konsensuale në Drejtësi

Çdo akt unilateral i dërgimit në Parlament të një pakete të parakorduar me opozitën do të takohet atje me dështimin e sigurtë​ Mirëmbrëma zonja dhe zotërinj të medias, bashkëqytetarë, Si kryetar i Partisë Demokratike, si kryetar i opozitës, erdha sot ...

Me Shume
06 Jun
0

Pyjet nën sëpatën e bandave kriminale, shkatërrime masive e biznes kriminal në zonën e Taulant Ballës

Departamenti i Mjedisit në PD monitoron në Ditën Ndërkombëtare të Mjedisit dhe sjell fakte tronditëse të shkeljes së ligjit dhe moratoriumit Dje në Ditën Ndërkombëtarë të Mjedisit, departamenti i mjedisit në PD ka zgjedhur të shohë nga afër masakrën kriminale ...

Me Shume
06 Jun
0

Veliaj nis planin për ta kthyer lulishten pas Qemal Stafës, në seli për bandat e qeverisë

Denoncim i këshilltarëve demokratë, Olli dhe Spaho Partia Demokratike ka denoncuar sot nisjen e zbatimit të planit të Erion Veliajt, për ta kthyer territorin pas Stadiumit Qemal Stafa, nga lulishte që ishte parashikuar kur bashkia drejtohej nga Lulzim Basha, në ...

Me Shume
05 Jun
0

Lista fituese e Këshillit Kombëtar të FRPD

Agim Shera Aishe Isha Alban Hoxha Albano Hysa Albano Prendushi Amarildo Mhilli Andi Permeti Anisa Dervishaj Anjeza Shema Anxhela Malko Arba Zyla Arben Tusha Ardian Mziu Ardit Gjongecaj Ares Ypi Arlind Bushati Armend Musaj Artion Bajramaj Artmir Krasniqi Atird Hoxha ...

Me Shume
05 Jun
0

Rama të tregojë sot: Eshtë me ligjin apo me krimin, me Roshin apo me qytetarët, me përdhunuesin apo me dekriminalizimin

Edi Rama një ditë thotë që dekriminalizimi funksionon, por të nesërmen thotë se nuk e njeh dekriminalizimin. Këtë qëndrim ka mbajtur ai përmes zëdhënësit zyrtar që ka për këtë fushë, Elvis Rroshi. Kur doli në publik fakti se kishte dënim ...

Me Shume
05 Jun
0

Do të përpiqem me gjithçka që t’u jap shqiptarëve zgjedhje të lira dhe të ndershme, një drejtësi që lufton dhe nuk mbron krimin dhe korrupsionin

Zgjedhjet e lira dhe të ndershme janë prioritet kryesor i demokratëve. Lulzim Basha është i vendosur të bëjë gjithçka për t’ia arritur kësaj duke nisur me sanksionimin në reformën zgjedhore të votimit biometrik dhe elektronik. Në një takim me të ...

Me Shume
05 Jun
0

Kokoneshi i Divjakës nën akuzë. Kreu i PS: Ka qënë tutor prostitutash në Milano

Shihni dhe dëgjoni çfarë thotë ish-sekretari i Partisë Socialiste të Divjakës, ish drejtori i ndërmarrjes së plazhit, Berti Mone, pra bashkëpunëtori kryesor i kryetarit të Bashkisë Kokoneshi. Pra, ky mik i Kokoneshit për 32 vjet, bashëpunëtor i tij i afërt, ...

Me Shume
04 Jun
0

Qeveria promovon trafikantët, PD primare si në SHBA për të zgjedhur 49 kandidatë nga rinia për deputetë të ardhshëm

Te nderuar të rinj, delegatë të Kuvendit Kombëtar te Forumit Rinor të Partisë Demokratike,​ Sot gjithsecili prej jush përfaqëson dhjetëra-qindra vullnete rinore dhe kjo nuk është një parullë, as një dëshirë, as propagandë e kryetarit të partisë. Ky është një ...

Me Shume
04 Jun
0

Reagim i Partisë Demokratike

Për Edi Ramën, tipat si: tutorë, përdhunues, trafikantë droge, rrëmbyes personash, vrasës, nuk janë kriminelë. Edhe sot, në një mbledhje me gratë socialiste ai nuk pati zor të deklaronte se kriminelë nuk ka në partinë e tij. E thotë ditën ...

Me Shume