fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

20 Aug
0

Basha: Rama me familjen dhe miqtë vodhën miliarda euro në 6 vjet.

  VIDEO-MESAZH I KRYETARIT TË PD, LULZIM BASHA   Shqipëria po plaçkitet dhe po shkatërrohet nga Edi Rama me një grusht biznesmenësh grabitqarë që ndajnë paratë dhe pasuritë me njëri tjetrin. Edi Rama dhe këta oligarkë grabitqarë nuk bëjnë asgjë ...

Me Shume
19 Aug
0

Basha: Beteja e sotme në Shkodër është beteja e çdo shqiptari që nuk pranon dhunën, hajdutërinë dhe kriminelët e Edi Ramës

  DEKLARATË E KRYETARIT TË PD, LULZIM BASHA   Beteja e sotme në Shkodër është beteja e çdo shqiptari që nuk pranon dhunën, hajdutërinë dhe kriminelët e Edi Ramës, nuk pranon papunësinë, padrejtësinë dhe arrogancën e Hajdutit Psiqik. Qëllimi ynë ...

Me Shume
18 Aug
0

Të gjitha raportet ndërkombëtare tregojnë me gisht Edi Ramën si kryeministrin më të korruptuar të Ballkanit

  VIDEO-MESAZH I KRYETARIT TË PD, LULZIM BASHA   Të gjitha raportet ndërkombëtare tregojnë me gisht Edi Ramën si kryeministrin më të korruptuar të Ballkanit. Ai vjedh Shqipërinë me një bandë oligarkësh grabitqarë dhe pastron paratë e drogës dhe krimit. ...

Me Shume
17 Aug
0

Kaso: Pjerin Ndreu do të ikë me pranga në duar nga Bashkia e Lezhës.

  Reagon PD: Pjerin Ndreu do të ikë me pranga në duar nga Bashkia e Lezhës.   DEKLARATË E SEKRETARIT PËR ÇËSHTJET ZGJEDHORE, IVI KASO.     Reagimi i Pjerin Ndreu është ai i një trafikanti, që ndjehet i sigurtë ...

Me Shume
17 Aug
0

Video-mesazhi/Basha: Ja banda e kriminelëve dhe hajdutëve me të cilët Edi Rama ka zaptuar çdo pushtet për të vjedhur Shqipërinë.

  VIDEO-MESAZH I KRYETARIT TË PD, LULZIM BASHA   Ja banda e kriminelëve dhe hajdutëve me të cilët Edi Rama ka zaptuar çdo pushtet për të vjedhur Shqipërinë. Krimi dhe Edi Rama janë të pandashëm. Që të largojmë krimin duhet ...

Me Shume
16 Aug
0

Basha tek Unaza e Re: Koha për të garantuar pronën tuaj, pa shenjtërinë e së cilës nuk ka shoqëri të lirë, nuk ka shoqëri të zhvilluar

  Koha për të garantuar pronën tuaj, pa shenjtërinë e së cilës nuk ka shoqëri të lirë, nuk ka shoqëri të zhvilluar, dhe për të garantuar aty ku interesi publik kërkon zhvillimin, dëmshpërblimin sipas vlerës së tregut për çdo centimetër ...

Me Shume
15 Aug
0

di Rama pengon zbatimin e ligjit Antimafia për verifikimin e pasurive të trafikantit të drogës Valdrin Pjetri.

Edi Rama pengon zbatimin e ligjit Antimafia për verifikimin e pasurive të trafikantit të drogës Valdrin Pjetri. Për pushtetin kriminal të Ramës nuk zbatohet parimi themelor i barazisë para ligjit.   Uzurpimi i pushtetit në Shkodërs është arsyeja pse trafikanti ...

Me Shume
14 Aug
0

Opozita është sot i vetmi institucion që lufton krimin dhe korrupsionin në Shqipëri, i vetmi institucion, që po i bën qendresë kapjes totale të shtetit dhe ekonomisë nga krimi.

  Edi Rama po përpiqet të lajë duart me shpejtësi nga rasti “Pjetri”, por ai e promovoi Valdrin Pjetrin, duke ditur të kaluarën e tij kriminale.   Rasti “Pjetri” nuk është i shkëputur. Një pjesë e mirë e kryebashkiakëve të ...

Me Shume
13 Aug
0

Valdrin Pjetri i dënuar me burg në Itali për trafik droge, ndalohet nga ligji i dekriminalizimit të ushtrojë funksion publik

PD publikon kartelën e dënimit në Itali për trafik droge të Valdrin Pjetrit Valdrin Pjetri i dënuar me burg në Itali për trafik droge. Sipas dokumentit, Valdrin Pjetri i dënuar me 18 muaj burg dhe 1000 euro gjobë. Sipas dokumentit, ...

Me Shume
10 Aug
0

Basha nga Mallakastra: Kapja e pushtetit vendor me dhunë nga banda në pushtet, hap fatal.

  TAKIM I KRYETARIT LULZIM BASHA ME STRUKTURAT E PD MALLAKASTËR   Kreu i opozitës Lulzim Basha, deklaroi në aktivin e strukturave të PD në Mallakastër, se kapja me dhunë, thyerja e dyerve, uzurpimi i selive të pushtetit vendor nga ...

Me Shume