fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

Survejimi i paligjshëm dhe kriminal i kreut të opozitës me urdhër të Edi Ramës dhe Fatmir Xhafajt është përdorim i policisë së shtetit si polici private në funksion të mbrojtjes së trafikut të drogës dhe krimit të organizuar, ku janë përfshirë drejtuesit më të lartë të qeverisë.

Deklarata e nënkryetarit të Partisë Demokratike Edmond Spaho Operacioni klandestin i ndjekjes dhe përgjimit 24 orë të kryetarit të opozitës dhe familjes së tij është operacion i paligjshëm, antikushtetues dhe ...

ME SHUME

Mafia e kromit, mafia e lojërave të fatit, kanë marrë peng Edi Ramën, Olsi Ramën, Arben Ahmetaj, Damian Gjiknurin, ashtu si krimi i organizuar ka marrë peng Ministrinë e Brendshme

Basha viziton në Spitalin e Traumës minatorin e plagosur ne Bulqizë, i cili bashkë me kolegun tjetër, janë jashtë rrezikut për jetën. Vdekja e mbi 40 minatorëve gjatë 5 viteve ...

ME SHUME

Deklaratë e opozitës së bashkuar

Opozita e bashkuar shpreh mirënjohjen dhe respektin e thellë për të gjithë qytetarët që protestuan me dinjitet dhe atdhetari kundër krimit, drogës, korrupsionit dhe qeverisë së kapur prej tyre, si ...

ME SHUME

Largimi një orë e më parë i Edi Ramës dhe Fatmir Xhafajt është emergjencë kombëtare, imperativ i pakapërcyeshëm dhe i padiskutueshëm

Lulzim Basha vizitoi në Spitalin Ushtarak Kryeredaktorin e gazetës RD, Bledi Kasmi, i gjakosur nga poicia, ndërsa po merrte pjesë në protestë. Bledi Kasmi i tregoi Bashës dhe gazetarëve sesi ...

ME SHUME

Sot jemi mbledhur me qindra mijëra në këtë shesh për të treguar se jemi europianë dhe si europianë i qëndrojmë përballë qeverisë më antieuropiane që ka sot Europa.

Fjalimi i plotë i Kryetarit të PD Lulzim Basha Zonja dhe zotërinj, Vëllezër dhe motra, Ja kjo ditë e uruar që lind nga perëndon, atë anë e ke ndriçuar e ...

ME SHUME

“Kryeministri” në intervista pune për Ministër të Brendshëm para kryeministrisë

“Kryeministri” para gardhit policor tek kryeministria duke marrë intervista pune për Ministër të Brendshëm. Qytetarët ironizuan situatën me Ministrin e Brendshëm të përfshirë në mbrojtjen e vëllait trafikant droge, duke ...

ME SHUME

Banderola “Poshtë Pashallarët e Krimit”

Banderola me slloganin “Poshtë Pashallarët e Krimit”, risjell në vëmendje skandalin Xhafaj për shkak të episodit të njohur kur, gjatë pazarit për drogën, Agron Xhafajn e quajnë “Pasha”. Banderola mban ...

ME SHUME

Harta e familjeve politiko mafioze

Harta e familjeve politiko mafioze është një instalacion për të simboliziar qeverinë e Edi Ramës në 5 vitet e fundit. Për herë të parë, gjatë qeverisë së Ramës Shqipëria mori ...

ME SHUME

Drejtësia në duart e Edi Ramës!

Në Sheshin Skënderbej shfaqet statuja e Drejtësisë me portretin e Edi Ramës, që simbolizon kapjen politike të drejtësisë për t’i shërbyer krimit dhe korrupsionit. Statujën e Drejtësisë 3 metra të ...

ME SHUME

Qeveria Rama e lidhur me krimin dhe korrupsionin janë pengesa për Shqipërinë europiane

Raporti ka të paktën një muaj që ka dalë dhe Edi Rama nuk u kujtua të ftonte për diskutimin e këtij raporti. Përkundrazi, u vërsul për të marrë meritat për ...

ME SHUME
113114115117120123126129132135138141144147150153156159162165168171174177180183186189192195198201204207210213216219222225228231234237240243246249252255258261264267270273276279282285288291294297300303306309312315318321324327330333336339342345348351354357360363366369372375378381384387390393396399402405408411414417420423426429432435438441444447450453456459462465468471474477480483486489492495498501504507510513516