fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

18 Jun
0

Veliaj fsheh shtëpitë e tij, mashtron me pasurinë

Sa shtëpi ka Erion Veliaj? Ku jeton Erion Veliaj? Në deklaratën e pasurisë ne 2013 Erion Veliaj thotë se ka shitur një shtëpi 50 metër katrorë pranë Pazarit të Ri dhe me të njëjtën sasi parash ka blerë një shtëpi 110 metër ...

ME SHUME
18 Jun
0

Vokshi në Fushë – Krujë: Votat për kandidatin e punës dhe të përkushtimit ndaj grave

Kryetarja e LDGSH-së deputetja Albana Vokshi,  ishte në Fushë-Krujë në takim  me gratë dhe vajzat e kësaj zone në mbështetje të kandidatit Hamdi Pasha. Në qendër të fjalës së saj ishte papunësia e lartë e nënave dhe grave të Fushë ...

ME SHUME
18 Jun
0

Basha: Askush nuk prek dhe nuk cënon dot votën e qytetarëve

Kryetari i Partisë Demokrtaike Lulzim Basha priti në një takim, një delegacion nga Kongresi i Autoriteteve Lokale dhe Rajonale të Këshillit të Evropës, të kryesuar nga z Stewart Dikson (Britani e Madhe), që do të vëzhgojnë zgjedhjet lokale në Shqipëri. ...

ME SHUME
18 Jun
0

Zhvillim për periferinë e lënë në harresë në Elbasan

Kandidati i Partisë Demokratike për bashkinë e Elbasanit dhe koalicionit për punë dhe dinjitet Ardjan Turku, ka zhvilluar një takim me banorë të lagjes NSHU të qytetit. Edhe në këtë takim kandidati Turku vuri theksin tek mungesa totale e investimeve ...

ME SHUME
18 Jun
0

Rama mbron dhunën ndaj medias dhe censorin e tij lokal ne Elbasan

Kur denoncuam pardje censorin lokal të Elbasanit, Qazim Sejdinin, pasi video dëftoi shantazhimin e tij ndaj gazetarëve e mediave, thamë se prisnim reagimin e Kryeministrit. Thamë se një kryeministër normal evropian do e dënonte aktin, sidomos të vartësit partiak, e ndoshta ...

ME SHUME
18 Jun
0

Duma: Bashkia e madhe do u përkatëse të gjithëve, të djathtë e të majtë

Kandidatja për bashkinë e Durrësit, Grida Duma u prit në një atmosferë të zjarrtë nga banorët e Shënavlashit në Rrashbull. Duma tha se pas 21 Qershorit, bashkia e madhe e Durrësit do tu përkasë të gjithëve, të djathtë e të ...

ME SHUME
18 Jun
0

Do të përfundojmë infrastrukturën e fshatrave turistikë të Korçës

Kandidati Gjergj Mero tha se Bashkia e re e Korçës do të rregullojë rrugët dhe do të përfundojë ato që kanë nisur në fshatrat turistike të Korçës,  si Voskopoja, Dardha  dhe Vithkuqi. Në një takim me biznesin e vogël e ...

ME SHUME
18 Jun
0

Duma: Fitimtarë për bashkinë e Durrësit, do bashkëqeverisim

Kandidatja për bashkinë e Durrësit, Grida Duma u prit në një miting madhështor nga banorët e Xhafzotaj të Rrashbullit të organizuar nga aleatët e Partisë Republikane. “Do të doja fort të ndjejmë që duhet të jetojmë si fitimtarë për bashkinë ...

ME SHUME
18 Jun
0

Duma: Pas 21 Qershorit, rrugëtimi ynë do të jetë vetëm puna

Kandidatja për bashkinë e Durrësit, Grida Duma shpalosi programin e saj para qindra banorëve të Shkozetit. Duma tha se pas 21 Qershorit do të fillojë një rrugëtim ndryshe që do e ketë emrin punë. Programi i saj ka hapjen e ...

ME SHUME
17 Jun
0

Vetëm 3 ditë kanë mbetur për ti dhënë shansin 1 milionë qytetarëve të Tiranës

Të dashur miq Të dashur qytetarë të Kombinatit, Pezës, Ndroqit dhe gjithë Tiranës E kuptoj mirë entuziasmin tuaj sot. Edhe 4 ditë na ndajnë nga fitorja e përbashkët. Eshtë fitorja juaj, e çdo qytetari të Tiranës që do të marrë ...

ME SHUME