fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

Rama genjen për luksin e makinave, i dha ndërtuesit të tij pagesën e 41 mijë të papunëve

Thellohet skandali me luksin qeveritar. Revolta e menjehershme e  qytetarëve pas vendimit të Edi Ramës, për t’i shtuar rehatisë së tij dhe të ministrave edhe nga një Jaguar të tipit ...

ME SHUME

Mafia sundon në Shqipëri, Corriere della Sera shkruan për akuzat ndaj Tahirit

Corriere della Sera, gazeta prestigjioze dhe ndër më të rendësishmet në Europe i ka bërë të ditur miliona lexuesve të saj se ministri ynë i brendshëm gjendet nën akuzë për ...

ME SHUME

Rama i jep hekurudhën e naftës djalit të Valentina Leskajt

Edi Rama ka vendosur t’i japë mikut dhe donatorit të tij, djalit të Valentina Leskajt, një ekskluzivitet qeveritar, për 25 vite. Hekurudhën Ballsh-Fier-Vlorë. Çdo mall që do transportohet për 25 ...

ME SHUME

Ndërtuesit personal të Edi Ramës marrin miliardat e shqiptarëve

Edhe pse Edi Rama ka bllokuar ndërtimin në gjithë vendin, dy ndërtues po bëjnë miliarda me paratë e shqiptarëve. Janë pikërisht ndërtuesit e tij personal. I pari, Carapuli që ngriti ...

ME SHUME

Basha me tregtarët në Durrës: 0.5% e xhiros tatim dhe rritje e tavanit deri në 12 milionë lekë për biznesin e vogël, ulje të taksës së pronës.

  Në vijim të turit “Fjalën e kanë qytetarët”, kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha u takua me tregtarët e Tregut Industrial në Durrës. Zoti Basha ka dëgjuar nga tregtarët ...

ME SHUME

Basha me tregtarët në Durrës: 0.5% e xhiros tatim dhe rritje e tavanit deri në 12 milionë lekë për biznesin e vogël, ulje të taksës së pronës.

  Në vijim të turit “Fjalën e kanë qytetarët”, kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha u takua me tregtarët e Tregut Industrial në Durrës. Zoti Basha ka dëgjuar nga tregtarët ...

ME SHUME

Basha me tregtarët në Durrës: 0.5% e xhiros tatim dhe rritje e tavanit deri në 12 milionë lekë për biznesin e vogël, ulje të taksës së pronës.

  Në vijim të turit “Fjalën e kanë qytetarët”, kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha u takua me tregtarët e Tregut Industrial në Durrës. Zoti Basha ka dëgjuar nga tregtarët ...

ME SHUME

Rama porositi makinat e luksit tek miku i tij Papuli

Luksi qeveritar në kulmin e krizës ekonomike në vend, me marrjen e makinave Jaguar për ministrat, shoqërohet po ashtu me korrupsion. Eshtë një aferë e pastër, sepse që nga përcaktimi ...

ME SHUME

Rama gënjeu, ja provat e aferës së tij me CEZ dhe ndalimit të hetimit

Skandali i 600 milionë eurove të aferës së Edi Ramës me CEZ bëhet më ulëritës sa më shumë e mohon kryeministri, sa më shumë e fsheh atë. Në intervistën në ...

ME SHUME

Basha me Fleckenstein: Mazhoranca s’ka vullnet për dekriminalizimin, kërkon të mbrojë personat me rekorde kriminale

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha priti sot  Raportuesin për Shqipërinë pranë Parlamentit Europian, Knut Fleckenstein. Dekriminalizimi ka qenë në qendër të këtij takimi. Zoti Basha ka vlerësuar mbështetjen  e ...

ME SHUME
344345346348351354357360363366369372375378381384387390393396399402405408411414417420423426429432435438441444447450453456459462465468471474477480483486489492495498501504507510513516519522525528531