fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

01 Jun
0

Alarmi i Bankës Botërore, mungesa e ndihmës nga qeveria po përhap varfërinë tek gjysma e shqiptarëve, duke e kthyer vendin 15 vjet pas

  Alarmi i Bankës Botërore, mungesa e ndihmës nga qeveria po përhap varfërinë tek gjysma e shqiptarëve, duke e kthyer vendin 15 vjet pas. PD: Shpëtimi i vetëm, largimi i qeverisë së korruptuar dhe të paaftë të Edi Ramës.   ...

Me Shume
01 Jun
0

URIMI I KRYETARIT TE PARTISE DEMOKRATIKE, LULZIM BASHA, PER 1 QERSHORIN

  URIMI I KRYETARIT TE PARTISE DEMOKRATIKE, LULZIM BASHA, PER 1 QERSHORIN   Buzëqeshja në fytyrat e fëmijëve tanë është gëzimi dhe motivimi ynë për të bërë gjithçka që ata të kenë një jetë sa më të lumtur. Është forca ...

Me Shume
31 May
0

DEKLARATE E PARTISE DEMOKRATIKE

  PD: Rama nuk mund të fshihet. Duhet të tregojë pse ishte në Francë me charter privat. Deklaratë e Partisë Demokratike E turpshme është që Edi Rama të harxhojë me mijëra euro për luksin personal, kur shqiptarët i ka lënë ...

Me Shume
31 May
0

Dy javë nga dhuna dhe shembja e paligjshme e Teatrit, asnjë përgjegjës para drejtësisë. PD dorëzon nesër kallëzimin penal: Drejtësia për Teatrin, provë për SPAK

  Dy javë nga dhuna dhe shembja e paligjshme e Teatrit, asnjë përgjegjës para drejtësisë. PD dorëzon nesër kallëzimin penal: Drejtësia për Teatrin, provë për SPAK   DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, SEKRETARI PËR ÇËSHTJET LIGJORE, ÇLIRIM GJATA   Sot bëhen ...

Me Shume
31 May
0

BASHA ME DHOMËN E TREGTISË: MENAXHIMI I KRIZËS, DËSHTIMI MË I MADH I RAMËS

  BASHA ME DHOMËN E TREGTISË: MENAXHIMI I KRIZËS, DËSHTIMI MË I MADH I RAMËS   Me përfaqësinë më të lartë nga Dhoma e Tregtisë dhe Industrisë Tiranë, diskutuam për krizën ekonomike pas pandemisë Covid-19 dhe për alternativat tona për ...

Me Shume
30 May
0

Shqiptarët kërkojnë shkarkimin e Ardi Veliut, Edi Rama hesht! Është peng i urdhrave të paligjshëm për Ardi Veliun!

  Shqiptarët kërkojnë shkarkimin e Ardi Veliut, Edi Rama hesht! Është peng i urdhrave të paligjshëm për Ardi Veliun!   DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, ALBANA VOKSHI   Pak gjëra kanë sjellë një zemërim aq të madh të qytetarëve sesa qendrimi ...

Me Shume
30 May
0

Padurimi për ndryshimin, Basha mes entuziazmit të qytetarëve në Durrës: E vetmja kurë për Ramavirusin është bashkimi i shqiptarëve dhe zgjedhjet e lira dhe të ndershme

    Padurimi për ndryshimin, Basha mes entuziazmit të qytetarëve në Durrës: E vetmja kurë për Ramavirusin është bashkimi i shqiptarëve dhe zgjedhjet e lira dhe të ndershme     Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, u takua me banorët ...

Me Shume
30 May
0

Kullë e re 25 kate në qendër të Tiranës. Rama dhe Veliaj mbyllën sheshin “Skënderbej” dhe e betonizuan atë për të pastruar paratë e krimit dhe korrupsionit

  Kullë e re 25 kate në qendër të Tiranës. Rama dhe Veliaj mbyllën sheshin “Skënderbej” dhe e betonizuan atë për të pastruar paratë e krimit dhe korrupsionit   DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, ENKELEJD ALIBEAJ DHE INA ZHUPA   Enkelejd ...

Me Shume
29 May
0

KOMUNIKIMI ME MEDIAN I PËRFAQËSUESIT TË OPOZITËS NË KËSHILLIN POLITIK PËR REFORMËN ZGJEDHORE, OERD BYLYKBASHI

    Opozita ka kusht të panegociueshëm identifikimin biometrik në të gjithë vendin si e vetmja garanci që do të pengojë mbushjen e kutive të votimit. Kryeministri Rama po kërkon hapësirë që të mbushë kutitë si në 30 qershor 2019-të ...

Me Shume
29 May
0

TAKIMI I KRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE, LULZIM BASHA ME BIZNESE TË VOGLA NË NJËSINË NR.8

    Përkeqësimi i gjendjes ekonomike, Basha takohet me bizneset e vogla në qendër të Tiranës. Mungesa e ndihmës nga qeveria dhe vendimet absurde për mbylljen në fundjavë pengesat kryesore për biznesin. Basha: Lekët e taksave duhen çuar për të ...

Me Shume