fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

27 Gus
0

Zbulohet leja minerare firmosur nga Damian Gjiknuri për ish-anëtarin e bandës së Lushnjës 

Miku trafikant droge i Taulant Ballës, Edmond Bego ka përfituar pasuri publike nga ministrat e Ramës  Zbulohet leja minerare firmosur nga Damian Gjiknuri për ish-anëtarin e bandës së Lushnjës  Deklaratë e deputetit Ervin Salianji Edmond Bego, miku trafikant droge me ...

ME SHUME
25 Gus
0

Prokuroria po ndjek skenarin e Edi Ramës duke heshtur dhe duke mos nisur hetimet për Taulant Ballën

Prokuroria po ndjek skenarin e Edi Ramës duke heshtur dhe duke mos nisur hetimet për Taulant Ballën, mikun e tij trafikant droge dhe këdo që ka shkelur ligjin e prokurimit publik për t’i dhënë miliona euro punë publike një të ...

ME SHUME
24 Gus
0

Miku trafikant droge i Taulant Ballës ka përfituar miliona euro nga buxheti i shtetit në kundërshtim me ligjin e prokurimit publik

·         Miku trafikant droge i Taulant Ballës ka përfituar miliona euro nga buxheti i shtetit në kundërshtim me ligjin e prokurimit publik.   ·         Ligji skualifikon nga gara çdo ofertues, të dënuar me vendim gjyqësor të formës së prerë për pjesëmarrje ...

ME SHUME
23 Gus
0

Erion Veliaj po hesht dhe po përdor vartësit për të manipuluar opinionin publik për zjarre të qëllimshme në çerdhe

Një javë nga shpërthimi i bombolës së gazit në çerdhen nr. 14 në “Ali Demi” dhe tre dite nga zjarri në çerdhen nr. 16 në Blloku, jo vetëm nuk ka asnjë reagim zyrtar nga Kryetari i Bashkisë, Erion Veliaj, por ...

ME SHUME
23 Gus
0

Miku i Taulant Ballës, kompania e trafikantit të drogës u pagua 10 milionë euro për punimet në Tiranë – Elbasan

Tre vjet më parë, si në këtë kohë, i shtrenguar nga presioni ndërkombëtar, Edi Rama u detyrua të nxjerrë një nga një kriminelet e tij nga parlamenti. Por kjo ishte vetëm fasada, sepse bashkëqeverisja e Edi Ramës me krimin mbetet ...

ME SHUME
23 Gus
0

Publikohet prova e parë e përfitimit të mikut të Taulant Ballës nga buxheti i shtetit

Arrestimi i trafikantit ndërkombëtar të drogës, Edmond Bego, mik familjar i kryetarit të grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla është dëshmia më e freskët sesi Edi Rama ka kriminalizuar gjithçka, që nga zyra ku punon, deri tek paratë që ...

ME SHUME
23 Gus
0

Veliaj duhet të japë llogari dhe të nisë me urgjencë kontrollin për sigurinë në çerdhe dhe kopshte

Në Tiranë mbrëmë një tjetër çerdhe, në mes të bllokut, u përfshi nga flakët. Fati deshi që të mos kishte fëmijë dhe punonjës të lënduar. Për fat, edhe shpërthimi i tmerrshëm i pak ditëve më parë ndodhi, kur në çerdhen ...

ME SHUME
21 Gus
0

Taulant Balla pranoi miqësinë familjare, por nuk shpjegoi çfarë e lidh me anëtarin e bandës së Lushnjës

Njësoj si Saimir Tahiri disa muaj më parë, Taulant Balla nuk kurseu as djalin e tij, as fëmijët e mikut të tij trafikant ndërkombëtar droge për t’u dukur të dy si viktima në sytë e publikut. Partia Demokratike hedh poshtë ...

ME SHUME
21 Gus
0

Heshtja nuk e shpëton dot Taulant Ballën! Ai duhet të tregojë sa herë ka komunikuar me Edmond Begën

Qeveria në pakt me krimin, parlamenti i varur nga krimi, policia e drejtuar nga krimi dhe prokuroria nën urdhrat e krimit po heshtin për t’i dhënë kohë numrit dy të Partisë Socialiste, që të mbulojë me harresë akuzat publike për ...

ME SHUME
18 Gus
0

Në vend të lejojë prokurorinë që të arrestojë deputetin Jurgis Çyrbja, Edi Rama merr në mbrojtje anëtarin e bandës së Emiljano Shullazit

Prej 24 orësh media ka bërë publike përgjimet e prokurorisë, ku deputeti i Edi Ramës në Shijak, Jurgis Çyrbja, faktohet si anëtar i bandës së Emiljano Shullazit dhe bashkëpunëtor për rregjistrimin e pasurive të paluajtshme në emër të tij. Në ...

ME SHUME