fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

Bujqësia e blegtoria në Korçë po falimenton nga taksat e larta e mossubvencionimi

Kandidati  Gjergji Mero ka vijuar takimet në malësitë dhe fshatrat më të thellë të Korçës, duke shpalosur programin e tij për shpëtimin e fshatit nga kriza ekonomike dhe falimentimi i bujqësisë ...

ME SHUME

Veliaj mashtroi se do të ulte taksat për 95% të popullsisë

Le të shohim punën dhe jo fjalët. Erion Veliaj, si papagall i Ramës, po përsërit PREMTIMET e pambajtura të dy viteve më parë, por tani me amballazh të ri për ...

ME SHUME

Duma: Zgjidhje emergjente kanalizimeve dhe ujit të pijshëm, stop betonizimit të bregdetit

Kandidatja për bashkinë e Durrësit, Grida Duma bashkëbisedoi me banorët e zonës së plazhit. Kjo zonë turistike vuan nga mungesa e kanalizimeve, ujit të pijshëm dhe mungesës së pastrimit. Zonja ...

ME SHUME

Basha: Të majtë e të djathtë të bashkohemi në 21 qershor, të ndalim të keqen, t’i hapim rrugë punës dhe dinjitetit

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha zhvilloi një takim me banorë të Ishmit në Durrës. Qytetarët, tha zoti Basha vuajnë sot një degradim të madh të shëndetësisë, edhe pse u ...

ME SHUME

Më shumë vende pune, paga më të mira

Kandidati për kryebashkiak, Halim Kosova, nis shpjegimin e programit të tij në lagjet e Tiranës. Kandidati për Kryetar Bashkie në Tiranë, Halim Kosova ka nisur të shpjegojë programin nëpër lagje ...

ME SHUME

Cara: Bashkia Kavajë do të punojë për të gjithë, por jo për ata me rekorde kriminale

Kandidati për bashkinë e Kavajës Engjëll Cara u prezantua në takimin e organizuar nga partia në koalicion Balli Kombëtar Demokrat. Në këtë prezantim ishte i pranishëm edhe kreu i Ballit ...

ME SHUME

Kandidati Eqerem Deliu: Mos shisni votën për një thes miell. Ulje taksash për biznesin në Rrogozhine, për vende të reja pune

Ulja e taksave për biznesin sjell mundësi  punësimi. Kështu është shprehur kandidati i Partisë Demokratike për bashkinë Rrogozhinë Eqerem Deliu në takimin e organizuar me bizneset në këtë qytet. Qeveria e ...

ME SHUME

Kosova: Ja plani im për Farkën dhe investimet për banorët

Kandidati i Partisë Demokratike për Bashkinë e Tiranës Halim Kosova ishte në komunën e Farkës ku prezantoi objektivat për zhvillimin e saj. Më poshtë plani i detajuar i dr. Kosovës:  ...

ME SHUME

Kosova: Plani im për njësinë 2, mbani shënim e më kërkoni llogari

Kandidati për kryebashkiak në Tiranë, Halim Kosova, prezantoi sot programin e tij për njësinë numër 2 në Tiranë. Kosova tha se projekti i tij përfshin ndërhyrje në çdo lagje, në ...

ME SHUME

PD fton publikisht mazhorancën të nënshkruajë paktin për largimin e të inkriminuarve nga listat e kandidatëve

Jam sot para jush që të informoj opinionin publik se prej dy javësh, Partia Demokratike i ka propozuar mazhorancës ‎nënshkrimin e një pakti mes partive politike për verifikimin e kandidatëve ...

ME SHUME
380381382384387390393396399402405408411414417420423426429432435438441444447450453456459462465468471474477480483486489492495498501504507510513516519