Category Archives: Lajmi fundit

17 Tet
0

Basha: Pala serbe ka refuzuar de fakto vizitën e kryeministrit shqiptar në Beograd

“Rama minimalisht të shtyjë vizitën. Të kthehet në Tiranë e të ballafaqohet me problemet në rritje të qytetarëve”   Prononcimi për mediat i Kryetarit të Partisë Demokratike Pyetje: A mund të na thoni, a do të merrnit të njëjtin vendim ...

Read More
17 Tet
0

Ndërkombëtarët të monitorojnë procesin ndaj KLD, të shprehen hapur një drejtësi të pavarur

Deklarata e deputetit Halimi mbi veprimtarinë antiligjore të Komisionit Hetimor për shkarkimin e 2 anëtarëve të KLD-së me qëllim kapjen politike të këtij institucioni.  Jam këtu sot për t’i bërë të qartë opinionit publik shqiptar dhe partnerëve tanë ndërkombëtarë, se ...

Read More
16 Tet
0

Skandali 23 milionë euro, Edi Rama prish garën, favorizon kompaninë

Denoncimi i Grida Dumës në lidhje me tenderin e digjitalizimit të TVSH. Qeveria tërhiqet nga gjyqi, duke favorizuar kompaninë fituese, në shkelje të ligjit dhe interesave të shqiptarëve Edi Rama është përfshirë në një skandal të madh financiar, duke shkelur ...

Read More
16 Tet
0

Kriza ekonomike thellohet, qeveria sulmon opozitën

Zëdhënësja Nebiaj dënon sulmet politike dhe shpreh vullnetin e Partisë Demokratike për transparencë. Kredia e marrë në vitin 2009 u vlerësua nga FMN si arritje e qeverisë dhe shpëtoi financat nga kolapsi Në kohën kur ekonomia është në rënie dhe ...

Read More
15 Tet
0

Dënojmë dhunën barbare, rast i humbur për serbët të shkëputen nga e shkuara

Deputeti Bumçi dënon aktet e dhunës dhe shprehjet ksenofobe anti-shqiptare. Beogradi të distancohet e të japë mesazhet e fqinjësisë së mirë Ndeshja e futbollit mes kombëtares tonë dhe asaj serbe mbrëmë në Beograd ishte një rast i humbur nga fqinji ...

Read More
14 Tet
0

Policia dhe qeveria të përfshirë në krim, Prokuroria të vihet në lëvizje sot

Deputeti Halimi denoncon moskryerjen e veprimeve nga policia pas dëshmisë së qytetarit për vrasjen e Santos. Halimi kërkon nga Prokuroria e Shtetit të nisë menjëherë hetimin Kronika e djeshme televizive e dëshmimtarit okular për vrasjen e bankierit Artan Santo, ka ...

Read More
13 Tet
0

Dëshmia tronditëse, pas vrasjes së Santos qëndron qeveria

Deklaratë e deputetit Ristani, pas dëshmisë së qytetarit mbi vrasësit e bankierit Santo. Shpërfillja e dëshmisë nga Policia konfirmon përfshirjen e qeverisë në këtë krim të rëndë mafioz Dëshmia tronditëse e një qytetari sot në News 24 në lidhje me ...

Read More
12 Tet
0

Qeveria rrit çmimin e energjisë, penalizohen shqiptarët e varfër

Deklaratë e Enno Bozdos mbi vendimin e fundit të qeverisë, që prek shumicën e qytetarëve që konsumojnë deri në 300 kw orë në muaj Ministri Financave deklaroi dje nga Uashingtoni se çmimi i energjisë do të rritet. Fasha mbrojtëse deri ...

Read More
12 Tet
0

Albpetrol, përfitim, zhvatje, vjedhje e pasurisë publike

Zëdhënësja Nebijaj denoncon menaxhimin që i bëhet asetit të cmuar të shqiptarëve për interesat e Koço Kokëdhimës Albpetrol, një nga asetet më të çmuara publike, është kthyer për një vit në një simbol të abuzimit dhe përfitimit, zhvatjes e bastisjes, ...

Read More
12 Tet
0

Përjashtimi i opozitës nga delegacioni, shkelje e Kushtetutës

Deputeti Halimi denoncon aktin e fundit të dyshes Rama – Meta. Delegacionet e përhershme pasqyrojnë sipas Kushtetutës e Rregullores së Kuvendit, përbërjen e Parlamentit Edi Rama dhe Ilir Meta dëshmuan sërish se arroganca me Kushtetutën dhe drejtimin e parlamentit janë ...

Read More