fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

31 Oct
0

Integrimi i plotë në NATO,Vorpsi: Çertifikimi, qeveria fshehu turpësisht lajmin

Deklarata për media e zëdhënëses së Partisë Demokratike Laura Vorpsi: Partia Demokratike përgëzon Forcat e Armatosura të Republikës së Shqipërisë për përfundimin me sukses të integrimit të plotë të Shqipërisë në NATO, me çertifikimin që u bë në Konferencën e ...

Me Shume
31 Oct
0

Paloka:Largimet nga opozita nuk dëmtojnë asnjëherë opozitën, por ate që ikën

Reagim i kryetarit te Grupit te PD, Edi Paloka për largimin e deputetit Gjovalin Kadeli: Largimet nga opozita drejt qeverisë  nuk dëmtojnë asnjëherë opozitën, e cila nga vetë emri që ka është kategori e pakicës. Dëmtojnë vetëm atë që ikën. ...

Me Shume
31 Oct
0

Kryetari Basha pret në takim Zv/ndihmës – Sekretarin e Shtetit të SHBA-së z.Hoyt Brian Yee

Kryetari i opozitës, z. Lulzim Basha priti në një takim Zv/ndihmës – Sekretarin e Shtetit të SHBA-së për çështjet europiane dhe euro-aziatike, z. Hoyt Brian Yee. Z. Basha i shprehu ndihmës – Sekretarit Yee, mirënjohjen për mbështetjen dhe ndihmën e ...

Me Shume
31 Oct
0

Rushaj: Crown Agents, në listat e zeza, e përjashtuar nga Banka Botërore për mashtrim

Prej ditesh, opinioni publik eshte vene ne dijeni te nje vendimi qe Qeveria shqiptare ka marre, jo vetem per doganat, por per ekonomine ne teresi. Prej ditesh opinioni publik kerkon te informohet se cfare ka ndodhur, por gjen vetem nje ...

Me Shume
31 Oct
0

Bylykbashi: Qeveria presion mbi punonjësit e administratës, thirrje të denoncojnë shkeljet

Deklarata e plotë e deputetit të PD-së, Oerd Bylykbashi: Një muaj pasi shkelmoi konsensusin për ligjin e Nëpunësit Civil me aktin normative antikushtetues, qeveria ka intensifikuar me egërsi fushatën e presionit dhe spastrimeve mbi punonjësit e administratës. Ditë për ditë, ...

Me Shume
31 Oct
0

Emërimet në polici, Ristani: Ripërsërisim, nuk kanë shkollimin përkatës, janë militantë të PS-së

Deklarata për media e deputetit të Partisë Demokratike Arben Ristani: Partia Demokratike, në mënyrë të përsëritur, me qëllim që të ngulisë mirë në mëndjen e çdo shqiptari, denoncon fuqimisht shkeljet e ligjit në emërimet në Policinë e Shtetit dhe vendosjen ...

Me Shume
31 Oct
0

Basha: Paligjshmëria e maxhorancës po kërcënon stabilitetin e vendit

Fjala e plotë e Kryetarit të PD, z Lulzim Basha: Të nderuar deputetë, Para së gjithash dëshiroj t’ju shpreh përgëzimet e mia më të thella për diskutimet tuaja në  foltoren e Kuvendit gjatë  seancës së debatit për Aktin Normativ të ...

Me Shume
31 Oct
0

Basha takon Kukan: Opozita gjithçka për hapjen e negociatave

Kryetari i opozitës, z. Lulzim Basha priti në një takim delegacionin e Parlamentit Europian, për marrëdhëniet me Shqipërinë, të kryesuar nga Eduard Kukan. Zoti Basha ka falënderuar euro-deputetët për mbështetjen që i kanë dhënë Shqipërisë, në rrugën e saj të ...

Me Shume
31 Oct
0

Vorpsi: Cili është roli i vëllait të Kryeministrit në vizitat e delegacioneve zyrtare?

Deklarata për media e zëdhënëses së Partisë Demokratike Laura Vorpsi: Dy ditë më parë, Partia Demokratike ngriti shqetësimin për praninë e vëllait të Kryeministrit, Olsi Rama në një delegacion zyrtar në Izrael. Pyetjet që bëri Partia Demokratike janë pyetjet e ...

Me Shume
31 Oct
0

Vorpsi: Cili është roli i vëllait të Ramës në ekzekutivin shqiptar? Kryeministri të jetë transparent

Deklarata për media e zëdhënëses së Partisë Demokratike Laura Vorpsi: Një delegacion me përfaqësues të biznesit shqiptar, ku bënin pjesë dhe zv/Kryeministri dhe Ministri i Bujqësisë, si dhe vëllai i Kryeministrit Rama, ka vizituar së fundmi Izraelin. Duke i vlerësuar ...

Me Shume