fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

29 Mar
0

Edi Rama është taksidari i kombit. Ai di vetëm të rrisë taksa, por jo të ndërtojë. U ka marrë shqiptarëve 2 miliard euro taksa të reja dhe nuk ka ndërtuar asnjë projekt të ri.

Fjala e plotë e Kryetarit të PD Lulzim Basha në Parlament. Sapo ra me këmbët e veta në gropën që vetë ka hapur, një njeri që me të vërtetë nuk mban përgjegjësi për asgjë që thotë, nuk mban përgjegjësi për ...

ME SHUME
28 Mar
0

Qytetarët nuk përballojnë taksën e re të qeverisë për pronat

Deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma bisedoi sot me banorë të Tiranës për taksën e re të qeverisë për pronat. Banorët thanë se e kanë të pamundur të përballojnë taksën e re që nis nga data 1 Prill, kur fatura ...

ME SHUME
28 Mar
0

Vettingu në polici i dështuar, Agim Hysi i shkarkuar nga KLD, në krye të Shërbimit te Brendshëm të Policisë

Deklaratë e deputetit Gent Strazimiri Vettingu në polici do të bëhet nga një person me dosje me njollë, i shkarkuar nga Këshilli i Lartë i Drejtësisë që në vitin 2002, për shkak se është gjetur i padenjë për të dhënë ...

ME SHUME
28 Mar
0

Dalin në dritë prova të reja për lidhjen mes Tahirit dhe bandës së Habilajve.

Deklaratë e deputetit Enkelejd Alibeaj Prokuroria e Krimeve të Rënda ka të faktuar të paktën prej 4 muajsh se lidhja mes Ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri dhe trafikantëve të drogës, bandës së Habilajve, mbahej edhe nëpërmjet Drejtorit të Policisë së ...

ME SHUME
27 Mar
0

Grabitja e tokave në bregdet nga Alket Hyseni për të ndërtuar resorte turistike me firmën e Edi Ramës është skemë kriminale shtetërore

Alket Hyseni, deputet i Partisë Socialiste e ka grabitur pronën në bashkëpunim me ish -kryerregjistruesin e Vlorës, Rezart Elmazi. Alket Hysenin dhe Rezart Elmazin ilidh koha kur të dy kanë qenë pjesë e Task Forcës për evidentimin e pronave të ...

ME SHUME
27 Mar
0

Të zgjedhurit të jenë produkt i drejtpërdrejt i vullnetit të anëtarëve të Partisë Demokratike

Njoftim për takimin e kryetarit Basha me studentë të Universitetit të Tiranës Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, bisedoi sot në selinë e PD me një grup prej 70 studentësh të Shkencave Politike të Universitetit të Tiranës. Studentët u njohën ...

ME SHUME
27 Mar
0

Ne kërkojmë hapjen e negociatave, Edi Rama do të ndëshkojë shqiptarët e ndershëm, pasi mbron krimin

Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim mbajtën mbledhje të përbashkët të Grupeve Parlamentare. Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, theksoi se çështja kryesore e takimit është rreziku serioz që paraqet moshapja e negociatave për anëtarësim me Bashkimin Europian. Basha theksoi ...

ME SHUME
26 Mar
0

Drejtësia nuk mund të vijë nga persekutorët, mos e prisni nga Edi Rama, Fatmir Xhafa, Gramoz Ruçi

Basha: Drejtësia nuk mund të vijë nga persekutorët, mos e prisni nga Edi Rama, Fatmir Xhafa, Gramoz Ruçi, mos e kërkoni nga Rilindja e krimit, ish-hetuesit e përsekutorët e komunizimit. Basha: Nuk jetojmë më në një vend demokratik. Këtu nuk ...

ME SHUME
25 Mar
0

Edi Rama është në krye të skemës mafioze për grabitjen e tokave në bregdet

Grabitja e tokës në bregdet me 11 mijë metra katrorë nga deputeti Alket Hyseni, është bërë në bashkëpunënim më Kryeministrin e vendit, Edi Rama, i njëjti kryeministër që bërtet për drejtësi dhe përbetohet çdo ditë se po bën shtet. Partia ...

ME SHUME
24 Mar
0

Deklaratë e Sekretarit të Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, Ervin Salianji

Ish doganieri Alket Hyseni, sot deputet i Partisë Socialiste, nuk është marrë akoma nën hetim nga Prokuroria për akuzën e rëndë të grabitjes së 11 mijë metra katrorë tokë në Dhërmi. Vetë Alekt Hyseni, i besuari i Edi Ramës për ...

ME SHUME