Category Archives: Lajmi fundit

03 Apr
0

Tabaku: Qeveria zgjedh rrugën e lehtë

Fjala ne Kuvend e deputetes se PD Jorida Tabaku: Më në fund, një dokument i dytë i përgatitur nga qeveria tashmë jo aq e re erdhi në Kuvend. Dhe përsëri bëhet fjalë për një rritje taksash, ose për një rritje ...

Me Shume
03 Apr
0

Islami: Marrëveshja me FMN është një rrip i shtrënguar

Fjala ne Kuvend e deputetit te PD Kastriot Islami; Zoti kryetar Te nderuar kolege Shqiptare e shqiptarë…   Përmes diskutimeve të sotme, në këtë seancë kuvendore ne synojnë te bëjmë transparencën e një marrëveshjeje të qeverisë shqiptare me FMN, një ...

Me Shume
03 Apr
0

Fjala e ish kryeministrit Berisha në Parlament gjatë diskutimit mbi marrëveshjen me FMN

Zoti kryesues i seancës, zonja deputete, zotërinj deputetë, Jemi këtu në një seancë jashtëzakonisht të rëndësishme për qytetarët shqiptarë, ku partia në pushtet, e cila për 8 vite është çjerrur ditë e natë pas borxhit, boton sot marrjen e një ...

Me Shume
03 Apr
0

Bode: Qeveria u vendos taksa të reja qytetarëve për dështimet e saj

Fjala ne Kuvend e deputetit te PD Ridvan Bode:

Me Shume
03 Apr
0

Bylykbashi: Shqiptaret do paguajne per dilentantizmin e qeverise Rama

Fjala e deputetit te PD Oerd Bylykbashi ne Kuvend

Me Shume
02 Apr
0

Basha: Vrasjet e 2 prillit rëndojnë akoma, dëshmorët burim frymëzimi

Mesazhi i Kryetarit të Partisë Demokratike, në përkujtimin e vrasjeve të 2 prillit në Shkodër Të  dashur prindër, familjarë, të afërm, miq dhe shokë të dëshmorëve të  2 prillit 1991, I nderuar zoti Luka,  kryetar i Bashkisë, Shkodër Zonja dhe ...

Me Shume
02 Apr
0

Basha: Përvoja e suksesshme e anëtarësimit në NATO e vlefshme edhe për integrimin europian

5 vjet pas anëtarësimit në Aleancën e Atlantikut/Refleksionet e Kryetarit të Opozitës, për suksesin, reformat, dhe mesazhi sërish aktual i konsensusit politik e shtetit ligjor që kërkon anëtarësimi në Bashkimin Europian Kryetari i PD Lulzim Basha mori pjesë në konferencën ...

Me Shume
01 Apr
0

PD: Rama emëron drejtor, të pandehurin për shpërdorim detyre

Zëdhënësja Vorpsi denoncon emërimin në krye të Kovalishencës të personit që është në gjykim për shpërdorim detyre, si shkelje standardi dhe presion ndaj drejtësisë.

Me Shume
01 Apr
0

Takimi Basha-Moore: Shqetësues moszbatimi i vendimeve të gjykatave dhe zaptimi i institucioneve të pavarura

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha priti sot në takim Drejtorin për Europën Jugore dhe Qendrore në Departamentin Amerikan të Shtetit, zotin Jonathan Moore, me të cilin ndau pikëpamjet për zhvillimet më të fundit në Shqipëri dhe më gjërë.

Me Shume
31 Mar
0

PD: Dënohet nga gjykata për falsifikim, një muaj më pas rilindja e bën drejtor

Zëdhënësja Vorpsi denoncon modelin e Edi Ramës për administratën dhe shërbimin shëndetësor.

Me Shume