Category Archives: Lajmi fundit

04 May
0

Zyrtari i Lartë Hungarez: Nuk e duam Shqipërinë narko-shtet, mbështesim qëndresën për zgjedhje të lira e të ndershme

Kryetari i Komisionit të Jashtëm në Parlamentin e Hungarisë, Zsolt Nemeth, ishte sot në Sheshin e lirisë ku shprehu mbështetjen për protestën 76 ditore për zgjedhje të lira e të ndershme. Nemeth u shpreh se Hungaria dhe Europa nuk do ...

Me Shume
04 May
0

Kreu i Komisionit të Jashtëm hungarez, Zsolt Nemeth në Sheshin e Lirisë

Kreu i komisionit të jashtëm të Parlamentit hungarez, Zsolt Nemeth udhëtoi drejt Tiranës për të dhënë mesazhin e tij drejtuar politikës shqiptare nga çadra e protestës së opozitës. “Unë ju sjell sot këtu mesazhin e popullit hungarez, mesazhin e kryeministrit ...

Me Shume
03 May
0

Rama ka forcën e krimit, të drogës dhe parave të korrupsionit, ne kemi forcën e argumentit, të drejtësisë së kauzës tonë, forcën e bashkimit popullor

Qytetarë dhe qytetare të lëvizjes më të pathyeshme që historia 27 vjeçare e Shqipërisë ka prodhuar për liri e demokraci dhe zgjedhje të lira dhe të ndershme, ju përshëndes dhe ju uroj në këtë ditë të 75, të rimarrjes në ...

Me Shume
03 May
0

Dita #75 e protestës/ Lulzim Basha flet për negociatat me Edi Ramën

Kryetari demokrat Lulzim Basha pasditen e 3 Majit nga çadra e protestës informoi qytetarët e qëndresës dhe mediat për zhvillimet e 24 orëve të fundit sa i përket negociatave të zhvilluara në funksion të zgjidhjes së krizës. Sot, përfaqësuesit e ...

Me Shume
03 May
0

Deklaratë për media e Lulzim Bashës pas mbledhjes së grupit parlamentar të PD

Mirembrëma ju, gazetarëve, operatorëve, punonjësve të medias, faleminderit për kohën, sakrificën, lodhjen në mbulimin e protestës së opozitës, të ngjarjeve të vrullshme të ditës së sotme dhe jo vetëm. Me lejoni ta nis me një keqardhje të madhe për numrin ...

Me Shume
02 May
0

Prononcimi për mediat i Lulzim Bashës pas mbledhjes së grupit parlamentar të PD

Mirembrëma ju, gazetarëve, operatorëve, punonjësve të medias, faleminderit për kohën, sakrificën, lodhjen në mbulimin e protestës së opozitës, të ngjarjeve të vrullshme të ditës së sotme dhe jo vetëm. Me lejoni ta nis me një keqardhje të madhe për numrin ...

Me Shume
02 May
0

Lulzim Basha bisedon me banorë të Elbasanit në Sheshin e Lirisë

Ditën e 74-të të protestës opozitare në bulevard kryetari i PD, Lulzim Basha dëgjoi qytetarët nga Elbasani të denonconin problemet e jetesës në qytet dhe fshat. Arsimi, largimet selektive nga puna, ndotja kriminale e ambientit deri tek mungesa e ujit ...

Me Shume
02 May
0

Deklaratë e Koalicionit Opozitar

Partia Demokratike dhe i gjithë Koalicioni Opozitar mirëpresin ftesën institucionale të Presidentit Nishani për dialog në funksion të zgjidhjes së krizës së rëndë politike që ka mberthyer Shqipërinë. Ndonëse shkaktari i kësaj krize, Edi Rama me veprimet dhe qëndrimet e ...

Me Shume
02 May
0

Deklarate e Koalicionit Opozitar

Partia Demokratike dhe i gjithe Koalicioni Opozitar mirepresin ftesen institucionale te Presidentit Nishani per dialog ne funksion te zgjidhjes se krizes se rende politike qe ka mberthyer Shqiperine.   Ndonese shkaktari i kesaj krize Edi Rama me veprimet dhe qendrimet ...

Me Shume
02 May
0

Papunësia, varfëria, ndotja kriminale për interesat e pushtetit, e vërteta e Elbasanit vjen në Sheshin e Lirisë

Bashkëbisedim me qytetarë dhe përfaqësues të Elbasanit për problemet e mëdha të këtij qyteti të zhytur në mjerim, ndërkohë që oligarkët përfitojnë duke helmuar qytetin me djegien e mbetjeve  Paraditen e 74-të në Sheshin e Lirisë kryedemokrati Lulzim Basha bisedoi ...

Me Shume