Category Archives: Lajmi fundit

18 Pri
0

Korça bashkohet për punë, dinjitet dhe të ardhme të sigurt‏

Mijëra qytetarë korçarë mirëpritën sot ofertën e re të Partisë Demokratike, për një mundësi të vërtetë për qytetin e tyre, që do të sjellë punë, do të ulë çmimet e naftës dhe energjisë e do të kthejë besimin e qytetarëve. ...

Read More
17 Pri
0

Basha prezanton Alibeajn në Fier: Votoni njeriun e vlerave‏

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha prezantoi sot kandidatin për kryebashkiak të Fierit, Enkeleid Alibeaj, në sheshin qendror të qytetit, të mbushur me antuziasmin e qindra qytetarëve pjesmarrës. Basha tha se prania masive e qytetarëve në këtë takim spontan tregon ...

Read More
16 Pri
0

Eshtë momenti i qytetarëve, doktor Halim Kosova për Tiranën‏

Partia Demokratike shpalli sot Dr.Halim Kosovën si kandidatin për Bashkinë më të madhe në vend. Kryetari i Partisë Demokratike tha se kjo është një zgjedhje qytetare. “Eshtë momenti i qytetarëve. Ne vetëm njoftuam që këtë orë do ishim këtu, në ...

Read More
16 Pri
0

Basha i kërkon ODIHR-it prezencë maksimale në zgjedhje‏

Kryetari i Partisë Demokratike shpreh shqetësimin për cënimin nga qeveria të standarteve dhe mungesën e klimës së duhur parazgjedhore. Prania sa më e madhe e vëzhguesve do të ndihmonte për ruajtjen e procesit dhe shmangien e pasojave që mund të ...

Read More
15 Pri
0

Rama-Meta po futen me krimin në zgjedhje, qytetarët do t’u tregojnë vendin‏

-“Shkolla” e trafiqeve vazhdon të jetë shkolla e preferuar e partisë së Edi Ramës. Nga kjo “shkollë” ka ardhur Bushi i Krujës, Roshi i Kavajës, dhjetra e qindra të tjerë që i kemi denoncuar e do të vijojmë t’i denoncojmë ...

Read More
15 Pri
0

Oferta e re për Durrësin vjen me bijën e qytetit, intelektualen Grida Duma‏

Partia Demokratike ka shpallur sot në Durrës, kandidaten për Kryetare Bashkie, zonjën Grida Duma. Kryetari i Partisë Demokratike, tha se kjo është një ditë e bukur për Durrësin. “Eshtë një ditë e bukur për qytetin e Durrësit, për qytetarinë e ...

Read More
14 Pri
0

PD përshëndet deklaratën e Konferencës Ipeshkvnore‏

Partia Demokratike përshëndet deklaratën e sotme të Konferencës Ipeshkvnore për zgjedhjet vendore. Shqetësimi që ngre Kisha Katolike dhe kërkesa e saj për dekriminalizimin, për dhënien fund praktikave të shitblerjes së votave, për gjetjen e kandidatëve me integritet, janë shqetësimet e ...

Read More
14 Pri
0

Rama dhe Meta bllokojnë dekriminalizimin, kanë ndaluar procesin prej 3 javësh‏

Edi Rama dhe Ilir Meta kërkojnë ta mbajnë në këmbë regjimin hibrid që kanë instaluar të krimit me pushtetin dhe të pushtetit me krimin, në mënyrë që trafikantët, autorët e krimeve të rënda që sot i kanë deputetë e në ...

Read More
13 Pri
0

Rama nën akuzë, sulmon opozitën dhe kandidon Gjicin e dyshimtë të 6 milionë eurove‏

Disa pyetje për kandidatin e Ramës, Safet Gjici. -A ka dijeni ai për grabitjen e 6 milionë eurove në mes të ditës nga një bankë në Tiranë? -Pse kompania e tij e sigurimit, dështoi në mënyrë spektakolare dhe nuk bëri ...

Read More
13 Pri
0

Ramën me Brukselin e lidhin vetëm skandale‏

Asnjë shpjegim nga Edi Rama, edhe pse nisja e hetimeve për Peter Swinen, arkitekt i qeverisë flamane, i ka çuar dyshimet drejt e tek ai. Pasi rezultoi si bllokues i kërkesës së Interpol Brukselit për deputetin e tij, tani Edi ...

Read More