Category Archives: Lajmi fundit

13 Qer
0

Asgjë më pak dhe asgjë më shumë se ç’rekomandon Venecia. Ky është standarti ynë për Drejtësinë

Përshëndetje të nderuar përfaqësues të medias Dua të siguroj sot të gjithë shqiptarët se Partia Demokratike po bën dhe do të vazhdojë të bëjë deri në çastin e fundit, shpresoj në një konsensus mbarë kombëtar për Reformën në Drejtësi, atë ...

Read More
13 Qer
0

Reagim i Partisë Demokratike

I diskredituari Elvis Rroshi, modeli i Edi Ramës për pushtetin lokal, edhe pse pati dhe e ka edhe sot mbrojtjen e pakursyer të shefit të rilindjes, ra në më në fund, sepse dekriminalizimi po funksionon. E megjithatë, ai gjen sërish ...

Read More
13 Qer
0

Skafisti i tragjedisë së 9 janarit, me Edi Ramën bëhet shef në kapitenerinë e Durrësit

Inkriminimi që Edi Rama i ka bërë zyrave publike duke emëruar persona me të shkuar kriminale në poste kyçe të administratës, është tronditës. Partia Demokratike ka denoncuar qindra raste nga më të të pabesueshmet. Si përshembull të bësh drejtor të ...

Read More
13 Qer
0

Qindra banorë të Krutjes në protestë, s’kanë rrugë, kanalizime, po falimentojnë

Partia Demokratike mbështet kërkesat e drejta të komunitetit 3500 banorësh Qindra banorë të njësisë vendore Krutje në Bashkinë e Lushnjës kanë protestuar dje për mungesën e shërbimeve dhe rënien drastike të mirëqenies së tyre. Ky komunitet prej 3500 banorësh nuk ...

Read More
12 Qer
0

Nuk kërkojmë asgjë më shumë, nuk pranojmë asgjë më pak se rekomandimi 88 i Opinionit Final të Komisionit të Venecias

Mirëdita të nderuar përfaqësues të medias, Të dashur bashkëqytetarë, Ditën e sotme u takova me kryetarin e Kuvendit të Shqipërisë dhe njëkohësisht bashkëkryetarin e maxhorancës qeverisëse, kryetarin e Lëvizjes Socialiste për Integrim, z Ilir Meta me ftesë të këtij të ...

Read More
10 Qer
0

Bilanci 1 vjeçar i Veliajt, papunësi, rritje taksash, rritje tarifash, rrënim i ekonomisë së Tiranës

Këshilltarët bashkiake të Partisë Demokratike në Bashkinë e Tiranës denoncuan sot bilancin 1 vjeçar të punës së kryebashkakut Erion Veliaj, si bilanc rrënimi e paligjshmërie. Kreu i këshilltarëve, Leonard Olli deklaroi se Tirana ka mbyllje masive të biznese, rritje taksash, ...

Read More
10 Qer
0

Kallëzim penal nëse nuk tërheqin nga kalendari 3 javor reformën në drejtësi

Kuvendi na informoi se është gabim i administratës dhe do të korigjohet Dje pas daljes në faqen në faqen e Kuvendit të kalendarit tri javor,  ku rezultonte e futur dhe reforma në drejtësi në mënyrë krejtësisht ilegale duke përbërë në ...

Read More
10 Qer
0

Rama nis aferën e stadiumit, ikën si sheikët në Francë, shqiptarët duhet të paguajnë për të parë kombëtaren në ekran

Në pak ditë, Edi Rama ka shfaqur tre tipare të sundimit prej oligarku. Nisi aferën e kullës dhe qendrës tregtare në mes të Tiranës, duke prishur në mënyrë të paligjshme ansamblin në fasadën e Qemal Stafës, pjesë e trashëgimisë kulturore. ...

Read More
09 Qer
0

Rilindja po bie, kërcënimet ndaj gjyqtarëve e prokurorëve, sjellje e  diktaturave që bien

E nderuara drejtuese e seancës, Përsëris pyetjen që znj. Topalli dhe z. Paloka bënë për Kryeministrin dhe ende s’kanë marrë përgjigje: Kryeministër, pse nuk e keni firmosur shkarkimin e ish kryebashkiakut Rroshi? Cfarë ju pengon ta bëni? Kryeministër, ku është ...

Read More
09 Qer
0

Futja fshehtas në kalendar e Reformës në Drejtësi, akt mafioz, nesër kallëzim penal

Pyetje: Z Paloka, ju thoni se ky është një skandal dhe të cilin do e hetoni me tej. Deklaroni se kaloi në fshehtësi në plotë. Kishit një kalendar tjetër punimesh? Paloka: Ne do e dërgojmë të ndiqet penalisht ky rast ...

Read More