fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

10 Nov
0

Rama përgjegjës për mos hapjen e negociatave; aspiratata europiane nuk ka asgjë të përbashkët me realitetin e një populli që varfërohet dhe të një qeverie që pasurohet çdo ditë

Ambasadorja e Bashkimit Europian në vendin tonë, Romana Vlahutin i ka dorëzuar sot kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha progres raportin e Komisionit Europian. Pas takimit zoti Basha deklaroi për mediat: Sapo përfundova takimin zyrtar me ambasadoren Vlahutin e cila më ...

Me Shume
10 Nov
0

Shkatërrimi i provave për trafikantët, krimi më i rëndë i Tahirit dhe Ramës

Djegia e provave për bandat e trafikut të drogës brenda laboratorit kriminalistik, është padyshim një nga krimet më të rënda shtetërore në dy dekadat e fundit. Në fillim, Ministri u mundua ta fshehë si ngjarje. Më pas kur opozita e ...

Me Shume
10 Nov
0

Me platformën e taksave të ulëta do të akordojmë 500 milion euro në vit për ekonominë dhe punësimin

Në vijim të turit “Fjalën e kanë qytetaret” kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha u takua me tregtarët dhe punonjës të rafinerisë së Ballshit të cilët kanë katër muaj pa u paguar. Zoti Basha u njoh me varfërinë e madhe ...

Me Shume
09 Nov
0

Platforma ekonomike e demokratëve, Basha:  Shqipëria me taksat më të ulëta në Ballkan, 9% taksë e sheshtë

Krahas dëgjimit të fjalës së qytetarëve, në Partinë Demokratike po diskutohet intensivisht për programi ekonomik. Pas takimit të zhvilluar mbremjen e së henës, ku të pranishëm kanë qënë deputetë, drejtues të  departamenteve, ekspertë të ekonomisë etj,  zoti Basha ka shprehur ...

Me Shume
09 Nov
0

Shkatërrimi i provave për trafikantët e drogës, fytyra e shtetit kriminal të Ramës

Djegia e provave të trafikantëve të drogës, në laboratorin kriminalistik, është një krim i rëndë, që kërkon impenjimin maksimal të prokurorisë për një zbardhje të shpejtë dhe  të plotë. Të zhduken povat e bandave të drogës, duke i shpëtuar ata ...

Me Shume
09 Nov
0

Hajduti i OSHEE mashtron, ja dokumenti ku shpall fitues djalin e Leskajt dhe i kërkon të firmosë kontratën

Faktet janë këto; 700 milionë lekë Edi Rama ka vendosur tia japë djalit të deputetes Leskaj, për trajtimin e stresit të punonjësve të OSHEE, për një punë 4 mujore. Pra 6 milionë lekë në ditë për djalin e deputetes, ndërkohë ...

Me Shume
08 Nov
0

Edi Rama, 6 milionë lekë në ditë djalit të Vali Leskajt për stresin e OSHEE

Kryefamiljarët, Qamil Zela, Llazi Nasi, Gjovalin Lazri, Arif Doda, ju  dorëzuan varfërisë dhe u vetëflijuan  për një faturë energjie, ndërsa nuk ju hap asnjë derë shpëtimi nga OSHE;  sot familjet e tyre janë më keq se në mëshirë të fatit. ...

Me Shume
08 Nov
0

Mimi godet sërish, miliona në tenderat e rikonstruksionit e blerjes së makinave

Dje denoncuam garën e ethshme që Mimi Kodheli po bën me Ilir Beqën në fushën e korrupsionit, për të kapur çmimin e parë. Pasi zgjodhi dyqanin e telefonave në rrugën e Durrësit për të monitoruar hapësirën detare, dhe po flasim ...

Me Shume
08 Nov
0

Varfëria dhe papunësia po cënon shëndetin e grave dhe nënave

Varfëria, papunësia dhe kriza e gjithanshme po cënon shendetin e grave dhe nënave shqiptare. Ky konkluzion dramatik doli në një takim me gratë dhe nënat në Pogradec që mbajtën gratë demokrate, në kuadër të sensibilizimit për kancerin e gjirit. Deputetja ...

Me Shume
07 Nov
0

Mijëra euro për propagandën e qeverisë më të korruptuar në Ballkan

Mijëra euro u shpërdoruan edhe sot nga taksat e shqiptarëve për të blerë frekuencat satelitore që të dilte live diarreja verbale e Edi Ramës, kryeministrit më të korruptuar në Ballkan. Një diarre verbale që flet për suksese imagjinare, që nuk ...

Me Shume