fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

Kosova: Ja plani im për Farkën dhe investimet për banorët

Kandidati i Partisë Demokratike për Bashkinë e Tiranës Halim Kosova ishte në komunën e Farkës ku prezantoi objektivat për zhvillimin e saj. Më poshtë plani i detajuar i dr. Kosovës:  ...

ME SHUME

Kosova: Plani im për njësinë 2, mbani shënim e më kërkoni llogari

Kandidati për kryebashkiak në Tiranë, Halim Kosova, prezantoi sot programin e tij për njësinë numër 2 në Tiranë. Kosova tha se projekti i tij përfshin ndërhyrje në çdo lagje, në ...

ME SHUME

PD fton publikisht mazhorancën të nënshkruajë paktin për largimin e të inkriminuarve nga listat e kandidatëve

Jam sot para jush që të informoj opinionin publik se prej dy javësh, Partia Demokratike i ka propozuar mazhorancës ‎nënshkrimin e një pakti mes partive politike për verifikimin e kandidatëve ...

ME SHUME

Gjergji Mero: Korçarët nuk do të mashtrohen nga çakulli elektoral

Në takimet me banorët e zonës Radenec, kandidati Gjergji Mero vuri në dukje  mungesën totale të investimeve publike nga Bashkia në tetë vite të pushtetit lokal. Gjatë bisedave me shumë ...

ME SHUME

Veliaj mashtroi familjet e varfra, për energji elektrike me tarifë të reduktuar

Le të shohim punën dhe jo fjalët. Erion Veliaj, si papagall i Ramës, po përsërit PREMTIMET e pambajtura të dy viteve më parë, dhe tani me ambalazh të ri për ...

ME SHUME

Duma pret në Durrës kreun e misionit të OSBE/ODIHR; vëmëndje maksimale fushatës

Kandidatja për bashkinë e Durrësit, Grida Duma priti në një takim në Durrës kreun e Misionit OSBE/ODIHR-it në Shqipëri, Audrey Glover. Duma vlerësoi vizitën e zonjës Glover duke falenderuar që ...

ME SHUME

Duma: Respektim pronës, do japim të njëjtin nivel shërbimesh në komuna

Kandidatja për bashkinë e Durrësit, Grida Duma bashkëbisedoi me banorët e disa fshatrave si në Hamallaj, Hidrovor dhe Radë mbi zhvillimin e bujqësisë së zonës. Banorët ngritën shqetësimin mbi respektimin ...

ME SHUME

Engjëll Cara: Kavaja nuk mund të mbetet çiflig i dyshes, Ervin Rroshi e Gent Daja

Kandidati i djathtë për kryetar Bashkie Kavajë Engjëll Cara, u takua me banorët e fshatit “Vorozen”. Në këtë takim ai prezantoi pikat e programit të tij për të ringritur bujqësinë ...

ME SHUME

Basha: Me votat e shqiptarëve diktojmë uljen e taksave dhe çmimeve të energjisë dhe naftës, hapim rrugën për punësim dhe mirëqenie

Shkodranët: Bashkojmë votat kundër papunësisë, varfërimit dhe arrogancës Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha vijoi turin e bashkëbisedimit me banorë dhe tregtarë në Malësi të Madhe, Shkodër dhe Bushat. Taksat ...

ME SHUME

Programi i dr. Halim Kosovës për Tiranën

Faleminderit, miq, kolegë, të rinj e të reja, qytetarë të qytetit tonë të mrekullueshëm. Ndjej sot një energji të jashtëzakonshme nga ju dhe më vjen mirë, sepse Tirana është në ...

ME SHUME
392393394396399402405408411414417420423426429432435438441444447450453456459462465468471474477480483486489492495498501504507510513516519522525528531