fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

Reagim i Partisë Demokratike

Përballë fakteve të rënda e kompromentuese, që tregojnë korrupsion, nepotizëm, dhe abuzim me pushtetin, Edi Rama ka zgjedhur të sulmojë opozitën. Sulmi i Edi Ramës ndaj opozitës nuk sjell asnjë ...

ME SHUME

Skandali me vizitën e Papës, 394 milionë lekë në xhepat e qeveritarëve

Deputeti Bogdani denoncon shkeljet me tenderin për dekorin e qytetit. Prokurim i drejtpërdrejtë për kompaninë që ka të njëjtën adresë, të njëjtin apartament me kompaninë e vëllait të Erion Veliajt ...

ME SHUME

Gërmadha mbi fukarenjtë, pallate buzë detit për miqtë e qeverisë

Deputeti Halimi denoncon prishjet e paligjshme dhe selektive që po ndodhin në Durrës, dhe ndërtimet e klientelës qeveritare që po bëhen në breg të detit Deputeti Eduard Halimi denoncoi sot ...

ME SHUME

Nuk preken miqtë e qeverisë, dhunohen qytetarët

Koordinatori Salianji denoncon prishjet selektive dhe i bën thirrje qytetarëve të denoncojnë pranë Partisë Demokratike rastet e shkeljes së ligjit dhe të pabarazisë Prishjet selektive që tregojnë korrupsion dhe klientelizëm ...

ME SHUME

Partia Demokratike hap procesin e aplikimeve për konkurim për drejtuesit e departamenteve dhe sekretariateve

  Kryetari i Partisë Demokratike shpall udhëzimin për procesin e aplikimit dhe fton anëtarët e partisë të aplikojnë Kryetari i Partisë Demokratike, z. Lulzim Basha, shpalli sot udhëzimin për procesin ...

ME SHUME

Ftesa e Metës hipokrizi, Kushtetuta është detyruese jo sipas humorit

Reagon Kryetari i grupit parlamentar, Edi Paloka. “Zbatimi i vendimeve të Gjykatës Kushtetuese sipas orekseve, arsyeja pse opozita kërkon garanci ndërkombëtare” Kryetari i Parlamentit doli sot para shqiptareve për të ...

ME SHUME

Banka Botërore vlerëson reformat, asnjë prej tyre e bërë nga Edi Rama

Deputetja Tabaku reagon pas raportit të Doing Bussines, ku vlerësohen lehtësitë e krijuara për biznesin nga qeveria e mëparshme dhe Bashkia e Tiranës sot Edi Rama është i dëshpëruar të ...

ME SHUME

Kandidatët për AMA, Rama-Meta thellojnë paligjshmërinë

Deputeti Boçi e cilëson farsë antiligjore dëgjesën e djeshme të kandidatëve për kreun e AMA Deputetët e Rama-metës në komisionin e edukimit dhe medias rimbajtën farsën e dëgjesës me ata ...

ME SHUME

Urdhërat e Ramës paralizojnë bizneset dhe familjet‏

Deputeti Bogdani dhe banorët e zonës në qendër të Tiranës denoncojnë arbitraritetin e qeverisë me aksionet e INUK Arbitrariteti i INUK-ut të Edi Ramës po dëmton bizneset në Tiranë dhe ...

ME SHUME

Shëndeti i gruas, prioritet për shoqërinë

Gratë demokrate vazhdojnë takimet në terren. Ndërgjegjësim dhe mamografi falas për gratë e Bathores  Lidhja Demokratike e Gruas  në bashkëpunim me Spitalin amerikan organizoi  sot nje takim ndërgjegjësimi për kancerin ...

ME SHUME
449450451453456459462465468471474477480483486489492495498501504507510513516519522525528531