fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

05 Dhj
0

Basha: Pas nëntorit, asgjë nuk është si më parë në Shqipëri

Mesazhi i kryetarit të Partisë Demokratike në bashkëbisedimin me studentët e UET: 3 Dhjetor 2013 Faleminderit për fjalët e ngrohta të mirëseardhjes. I ratë pikës me temën që unë kam zgjedhur të nis këtë bashkëbisedim, me këtë auditor që më ...

ME SHUME
05 Dhj
0

Bode: Rama po lë pa bukën e përditshme personat me aftësi të kufizuar

Deklarata për media e deputetit të Partisë Demokratike Ridvan Bode: Sot është Dita Ndërkombëtare e Personave me Aftësi të Kufizuar, është një ditë që fton opinionin e gjerë publik për një reflektim të veçantë, një vëmendje më të ngritur, një ...

ME SHUME
05 Dhj
0

Deklarate

1 Dhjetor 2013 Deklarata e plotë e zëdhënëses së PD Laura Vorpsi: Kanë kaluar 48 orë nga akti i Edi Ramës që e bëri diktatorin Enver Hoxha pjesë të ceremonisë qeveritare për 29 nëntorin, dhe ende nuk ka asnjë reflektim, ...

ME SHUME
05 Dhj
0

Basha: Sakrifica e heronjve të kombit, frymëzim për t’i shërbyer interesit kombëtar, ribashkimit në familjen europiane

Përfaqësuesit më të lartë të Partisë Demokratike, deputetë të Kuvendit të Shqipërisë, drejtues të pushtetit vendor, veteranë të luftës e qytetarë të shumtë janë përulur sot para veprës dhe kontributit të heronjve te kombit shqiptar. Në monumentin “Nënë Shqipëri” vendosën ...

ME SHUME
05 Dhj
0

Fjala e Prof. Dr. Sali Berisha në ditën e Pavarësisë së Shqipërisë

Sot është ditëlindja e 101-të e Shqipërisë, festa e Flamurit dhe Çlirimit të vendit, është dita në të cilën çdo shqipëtar përulet me nderimin më të madh para qindra mijëra vajzave dhe djemëve të cilët u flijuan, vendosën jetën e ...

ME SHUME
05 Dhj
0

Fjala në Kuvend e deputetit të Partisë Demokratike Oerd Bylykbashi:

I nderuar Kryetar Të nderuar kolegë 1. Edhe pak dite dhe mbushen 23 vjet që kur nxënësit e gjimnazit Naim Frashëri në Durrës shkruan në tabelat e klasave “Solidarizohemi me studentët”. Me ata studentë që me thirrjet “E duam Shqipërinë ...

ME SHUME
05 Dhj
0

PD: Kryeministri Rama hakmerret ndaj oficerit që mbrojti flamurin kombëtar

Deklarata për media e zëdhënës së Partisë Demokratike Laura Vorpsi: Drejtuesit e rinj të Policisë kanë përmbushur sot një ëndërr të vjetër të Kryeministrit Rama dhe Ministrit Tahiri, që është denigrimi i Amaraldo Yzeirit, një oficeri model të Shtetit shqiptar. ...

ME SHUME
05 Dhj
0

Fjala e deputetes së Partisë Demokratike Jorida Tabaku në lidhje me sfidat e fundit të integrimit

I nderuar Z. Kryetar i seancës Të nderuar kolegë Në krye të fjalës sime dua të theksoj faktin që jam krenare që flas sot për një proces që opozita e sotme dhe mazhoranca e djeshme arritën ta sjellin deri në ...

ME SHUME
05 Dhj
0

Basha: Shqipëria meriton statusin, qeveria po vë në rrezik integrimin!

Të nderuar deputetë, Seanca e sotme parlamentare do t’i kushtohet tërësisht çështjes madhore të integrimit të vendit në Bashkimin Europian me dritën e vendimit që  pritet të marrë Këshilli Europian pas rekomandimit pozitiv që ka bërë Komisioni Europian disa javë ...

ME SHUME
05 Dhj
0

Basha: Shqipëria meriton statusin, qeveria po vë në rrezik integrimin!

Fjala e plotë e kreut të opozitës Lulzim Basha mbajtur sot në mbledhjen e radhës së Grupit Parlamentar të PD: Të nderuar deputetë, Seanca e sotme parlamentare do t’i kushtohet tërësisht çështjes madhore të integrimit të vendit në Bashkimin Europian ...

ME SHUME