fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

19 May
0

Deklarata e gazetarit Jetmir Olldashi është një tjetër provë që zbulon gënjeshtrat kriminale të Edi Ramës dhe Fatmir Xhafajt

Deklarata e plotë e kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha Jemi sot në këtë dalje për mediat për një arsye të veçantë. Ditën e sotme mediat shqiptare, por jo vetëm, janë dominuar nga martesa e princit Harry me princeshën Megan, ...

Me Shume
19 May
0

Më 26 Maj në protestë e të mos e lëmë fatin e Shqipërisë Europiane në duart e qeverisë më antieuropiane

• Agresioni ndaj medias është nevoja e Edi Ramës për të mbuluar skandalin Xhafaj, ku njëri vëlla është trafikant, tjetri Ministër i Brendshëm në funskion të trafikantit. • Dënimi më i madh për Edi Ramën është shpërndarja virale e videos ...

Me Shume
18 May
0

Protestë kombëtare, të shtunën më 26 maj, për të çliruar Shqipërinë

Opozita e bashkuar fton shqiptarët të bashkohen në protestë kombëtare të shtunën, me 26 maj, pa dallime politike për largimin e krimit nga qeveria.  Ne protestojmë për largimin e Fatmir Xhafajt, për një polici të çliruar nga krimi, për një ...

Me Shume
17 May
0

Intervista e plotë e dëshmitarit që dëshmon se Agron Xhafaj është i përfshirë në trafikun e drogës

Si quhesh? Albert Veliu.   Sa vjeç je? 51 vjeç.   Me se jeton? Pa punë, me rrogën e djalit.   Çfarë ke bërë në jetë? Kam qenë në Itali, kam punuar. Kam punuar tërë jetën në det ’93-’99. Në ...

Me Shume
17 May
0

Deklaratë e kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha

Që prej publikimit të fakteve tronditëse të aferës kriminale Xhafaj, Edi Rama dhe Fatmir Xhafaj, në bashkëpunim me prokurorinë e kapur prej tyre, në bashkërendim dhe bashkëveprim me struktura kriminale dhe njerëz të krimit të organizuar, kanë vënë në lëvizje ...

Me Shume
17 May
0

Edi Rama, Fatmir Xhafaj nuk keni parë asgjë akoma!

Fjala e plotë e kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në Parlament Zonja dhe zotërinj Të dashur bashkëqytetarë, Sot Fatmir Xhafaj duhej të ishte shkarkuar nga detyra e Ministrit të Brendshëm. Sot Agron Xhafaj duhej të ishte në arrest këtu ...

Me Shume
16 May
0

Deklaratë e deputetit, Enkelejd Alibeaj

Kushdo që ka parë sot Fatmir Xhafajn të bëjë viktimën e një komploti, i është kujtuar Saimir Tahiri që derdhte lot krokodili në të njëjtën natë që kërcënoi Edi Ramën se burgosja e tij ishte baraz rënien e qeverisë dhe ...

Me Shume
16 May
0

Basha takon Daul: Moshapja e negociatave ndëshkon Shqipërinë dhe ndihmon politikanët që kanë tradhëtuar qytetarët shqiptarë, duke bashkëpunuar me krimin për pushtetin dhe pasurimin e tyre

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, u takua në Sofje me Presidentin e Partisë Popullore Europiane Joseph Daul, i cili e përgëzoi Bashën për qëndrimin e opozitës në luftën kundër krimit të organizuar. Takimi i paraprin pjesëmarrjes së zotit Basha ...

Me Shume
15 May
0

Në emër të Partisë Demokratike, në emër opozitës, kërkoj largimin e menjëhershëm të Fatmir Xhafajt nga detyra e Ministrit të Brendshëm.

• Fatmir Xhafaj si Kryetari i Komisionit të Ligjeve ka fallsifikuar Kodin e Procedurës Penale për të bërë të pamundur ekstradimin në Itali të Agron Xhafajt. • Fatmir Xhafaj si Ministër i Brendshëm, ka mundësuar që Agron Xhafaj, t’i shpëtojë ...

Me Shume
14 May
0

Vëllai i Ministrit të Brendshëm që nuk ka vuajtur asnjë ditë nga dënimi, vazhdon aktivitetin kriminal të trafikut të drogës

VËLLAI I MINISTRIT TË BRENDSHËM QË NUK KA VUAJTUR ASNJË DITË NGA DËNIMI, VAZHDON AKTIVITETIN KRIMINAL TË TRAFIKUT TË DROGËS  Agron Xhafaj, bos i drogës në Vlorë.  TRE FAKTET KUNDËR MINISTRIT TË BRENDSHËM FATMIR XHAFAJ Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ...

Me Shume