fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

28 Nov
0

Të luftojmë, për të thelluar dimensionin e lirisë!

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, njëherësh kryetar i PD Lulzim Basha, ish kryeministri Sali Berisha, deputetë, drejtues të pushtetit vendor, të qarkut, veteranë etj janë përulur sot me nderim dhe mirënjohje përpara të rënëve për lirinë dhe demokracinë e Shqipërisë. ...

Me Shume
27 Nov
0

Ka një përgjegjës për vonesën e ndërtimit të Xhamisë, Edi Rama

Deklaratë e Majlinda Bregut ku denoncohen bllokimet e njëpasnjëshme që i ka bërë Edi Rama projektit të Xhamisë së Madhe, si kryetar bashkie e si kryeministër   “E mos e ngatërroni të vërtetën me të pavërtetën dhe me vetëdije të ...

Me Shume
27 Nov
0

Rama mbron hajdutin e energjisë me mashtrim publik

Deputeti Boçi denoncon faktin se drejtori i emëruar nga Rama në krye të OSHEE në Lushnje, që ka abuzuar me biznesin e tij, me 1 milionë e 600 mijë lekë energji të papaguar, vazhdon të jetë në detyrë Qeveria mbron ...

Me Shume
26 Nov
0

PD, 31 amendamente për uljen e taksave, uljen e çmimeve, përkrahjen e njerëzve në nevojë

Deputetët e Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike prezantuan 31 amendamente për projektbuxhetin e vitit 2015. Këto amendamente kërkojnë uljen e taksave për shqiptarët, mosrritjen e çmimit të energjisë, uljen e çmimit të karburanteve dhe mosrritjen e taksës së qarkullimit, kompensimin ...

Me Shume
26 Nov
0

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha takohet me Kryetarin e Parlamentit të Turqisë, z. Cemil Çiçek

Kryetari i Partisë Demokratike, z.Lulzim Basha zhvilloi sot një takim me Kryetarin e Parlamentit të Turqise, z.Cemil Çiçek, i cili ndodhet për një vizitë zyrtare në vendin tonë. Bashkëpunimi mes dy vendeve, vecanërisht në rrafshin ekonomik dhe situata politike në ...

Me Shume
26 Nov
0

Mijëra vende pune të mbyllura nga keq-qeverisja Rama-Meta, taksat e reja do hedhin në rrugë mijëra të tjerë

Zonja dhe zotërinj, Edi Rama gënjeu dje publikisht, kur tha se paska krijuar 81 mijë vende të reja pune për një vit. Ky është i vetmi kryeministër në Europë  që vetë i prodhon, vetë i njofton, vetë i propagandon  më ...

Me Shume
25 Nov
0

Buxhet që nëpërkëmb shqetësimet e njerëzve në nevojë

Deputetët demokratë analizojnë pasojat dramatike që do sjellë buxheti në shëndetësi, në çështjet sociale e në shtresat në nevojë. Banorët e Bregut të Lumit rrëfejnë mjerimin ku ndodhen. Deputetët demokratë të Komisionit parlamentar të çeshtjeve sociale dhe shëndetësisë, u mblodhën ...

Me Shume
25 Nov
0

Edi Rama ka caktuar vjedhësin e energjisë, drejtor të energjisë

Kryetari i grupit parlamentar demokrat denoncon rastin e drejtorit të OSHEE në Lushnjë, i cili nuk paguan energjinë që shpenzon me biznesin e tij në vlerën 1 milionë e 600 mijë lekë. Abuzuesit më të mëdhenj të energjisë janë vetë ...

Me Shume
25 Nov
0

Dhjetra banorë të papunë e në mjerim të Fushës së Aviacionit, prej javësh në errësirë

Koordinatori i Partisë Demokratike, Salianji dënon trajtimin ndëshkues të qeverisë, dhe kërkon futjen e banorëve debitorë në sistem, por me këste të ulëta mujore të mundshme për gjëndjen e tyre të rënduar ekonomike  Dhjetra banorë në zonën e Fushës së ...

Me Shume
25 Nov
0

Basha-FMN: Energjia në kurriz të qytetarëve, buxheti për interesat e qeverisë dhe taksat e rritura, shkatërrim për ekonominë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha priti në takim përfaqësuesit e FMN, z.Nadeem Ilahi dhe z.Jens Reinke, me të cilët ndau shqetësimin mbi situatën e sektorit energjetik në vend, ku dënoi aksionet selektive të qeverisë dhe faktin se Kryeministri kërcënon ...

Me Shume