fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

31 Oct
0

Basha takon Kukan: Opozita gjithçka për hapjen e negociatave

Kryetari i opozitës, z. Lulzim Basha priti në një takim delegacionin e Parlamentit Europian, për marrëdhëniet me Shqipërinë, të kryesuar nga Eduard Kukan. Zoti Basha ka falënderuar euro-deputetët për mbështetjen që i kanë dhënë Shqipërisë, në rrugën e saj të ...

ME SHUME
31 Oct
0

Vorpsi: Cili është roli i vëllait të Kryeministrit në vizitat e delegacioneve zyrtare?

Deklarata për media e zëdhënëses së Partisë Demokratike Laura Vorpsi: Dy ditë më parë, Partia Demokratike ngriti shqetësimin për praninë e vëllait të Kryeministrit, Olsi Rama në një delegacion zyrtar në Izrael. Pyetjet që bëri Partia Demokratike janë pyetjet e ...

ME SHUME
31 Oct
0

Vorpsi: Cili është roli i vëllait të Ramës në ekzekutivin shqiptar? Kryeministri të jetë transparent

Deklarata për media e zëdhënëses së Partisë Demokratike Laura Vorpsi: Një delegacion me përfaqësues të biznesit shqiptar, ku bënin pjesë dhe zv/Kryeministri dhe Ministri i Bujqësisë, si dhe vëllai i Kryeministrit Rama, ka vizituar së fundmi Izraelin. Duke i vlerësuar ...

ME SHUME
31 Oct
0

Bardhi: Askush nuk pret më që Kryeministri të tregojë respekt për pasurinë shpirtërore të vendit

Silvi Bardhi, deklarata për media: Me ndryshimet në arkivën qëndrore të shtetit, Kryeministri Edi Rama ka arshivuar një herë e mirë standartet kulturore, propagandën e tij për meritokracinë, dhe premtimet e tij për cilësi në qeverisje. Askush nuk pret më ...

ME SHUME
31 Oct
0

Basha: Stratobërdha, mishërim i qytetarisë korçare

Fjala e plotë e Kryetarit të Partisë Demoktratike z.Lulzim Basha në Korçë: “Të dashur qytetarë të Korçës, zonja e zotërinj, i nderuar kandidat i PD dhe i “Aleancës Qytetare”, për Korçën, z. Sotiraq Stratobërdha, të dashur përfaqësues të Korçës në ...

ME SHUME
31 Oct
0

Vorpsi:Rama, pabesi pas kraheve ndaj Zhani Cikos

Deklarata për media e zëdhënëses të Partisë Demokratike Laura Vorpsi: Kryeministri Rama po shënon rekorde të reja në theqafjen e degradimit kulturor. Me shkarkimin pas krahëve, të Drejtorit të Teatrit të Operës dhe Baletit, maestro Zhani Cikos, Kryeministri i ka ...

ME SHUME
31 Oct
0

Strazimiri: Rama premtime boshe e shkarkime masive ne erresire

Deklarata për media e deputetit të Partisë Demokratike Gent Strazimiri: Sot, në ditën e “Të rënëve të Policisë së Shtetit”, Rama dhe ministri i tij gënjyen paturpësisht duke “u premtuar” familjarëve të martirëve se do të bëjnë për ta ca ...

ME SHUME
31 Oct
0

Vorpsi: Rama amator edhe në histori

Deklarata për media e deputetit të Partisë Demokratike Arben Ristani: Partia Demokratike denoncon përsëri Kryeministrin Rama dhe Ministrin e Brendshëm Tahiri, të cilët po vendosin ditë pas dite nën kontroll të plotë partiak, policinë e shtetit. Në kundërshtim të hapur ...

ME SHUME
31 Oct
0

Ristani: PD denoncon Ramën dhe Tahirin, kontroll partiak ndaj policisë së shtetit

Deklarata për media e deputetit të Partisë Demokratike Arben Ristani: Partia Demokratike denoncon përsëri Kryeministrin Rama dhe Ministrin e Brendshëm Tahiri, të cilët po vendosin ditë pas dite nën kontroll të plotë partiak, policinë e shtetit. Në kundërshtim të hapur ...

ME SHUME
31 Oct
0

Basha në PPE: “Mbështesni statusin kandidat, monitoroni praktikat antiligjore të mazhorancës

Basha: “Qeveritë demoratike shërbejnë sipas ligjit dhe kushtetutës, nuk i sfidojnë ato për megallomani udhëheqje” Basha, liderëve në PPE: “Mbështesni statusin kandidat të Shqipërisë, monitoroni praktikat antiligjore të mazhorancës!” Kryetari i opozitës Lulzim Basha mori pjesë në samitin e Partisë ...

ME SHUME