fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

20 Jan
0

Rama presion Akademisë së Shkencave, u imponon emrat e tij për drejtësinë

Enkelejd Alibeaj për përpjekjen e Ramës për të kapur edhe dy propozimet që janë e drejtë e akademikëve   Edi Rama ka kryer një tjetër hap drejt kapjes së institucioneve të drejtësisë, duke tentuar të emërojë njerëzit e tij, edhe ...

Me Shume
20 Jan
0

Lulzim Basha në Uashington, takime me bashkëpunëtorë të Trump, senatorë e kongresmenë: Mbështetje për vendin dhe projektin e PD për një Shqipëri të drejtë e me mundësi për të gjithë

Me ardhjen e presidentit Trump nis një erë e re, jo vetëm për Amerikën por edhe për Shqipërinë. Personalitete të larta politike, bashkëpunëtorë të Presidentit Trump, anëtarë të Kongresit dhe Senatit i kanë shprehur Kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ...

Me Shume
19 Jan
0

Basha në VOA: Ndryshimi po vjen dhe në Shqipëri

Zëri i Amerikës: Zoti Basha ju ndodheni këtu në Uashington për ceremoninë e përurimit të Presidentit të ri Donald Trump. Fillimisht do të kërkoja një sqarim për statusin me të cilin po merrni pjesë ju në këto ceremoni. Ka pasur spekulime ...

Me Shume
19 Jan
0

Edi Rama të shpjegojë pasurinë e deputetit, merrte 10 mijë euro në muaj, apo 80 mijë lekë sa thotë gjykata?

Ina Zhupa për mashtrimin mbi të ardhurat e deputetit Peza. Dyshimet se si drejtoritë e Ramës do bëjnë vetingun për drejtësinë   Deputeti i Edi Ramës, Alfred Peza, në përpjekjen për të justifikuar pasurinë duket se ka kryer një mashtrim ...

Me Shume
18 Jan
0

Veliaj thellon skandalin, fsheh çarterin e dy ditëve më parë, me fluturimin e djeshëm

Erjon Veliaj thelloi skandalin e fluturimit me çarter dy ditë më parë, duke mos bërë transparencë, por duke mashtruar publikisht. Ne e pyetëm sot në mesditë për motivin e vizitës me çarter në Paris, me datën 16 Janar, dhe i ...

Me Shume
18 Jan
0

Veliaj në Paris me çarter të paguar nga biznesmeni, dërgon kaseta në televizione sikur është në Tiranë

Grida Duma denoncon mashtrimin e Veliajt dhe kërkon transparencë për interesat që ka me bashkinë biznesmeni që pagoi udhëtimin e luksit   Dy ditë më parë, Erion Veliaj ka udhëtuar me një avion çarter nga Rinasi drejt Parisit. Me të kanë ...

Me Shume
17 Jan
0

Partia Demokratike do të bëjë vetingun e kandidatëve për t’u siguruar shqiptarëve deputetë të denjë dhe të pastër moralisht

Udhëheqësi demokrat Lulzim Basha u takua sot me drejtuesit e degëve të Partisë Demokratike për të biseduar për situatën politike dhe sfidat e opozitës. Basha tha se detyra e parë e Partisë Demokratike është t’u propozojë shqiptarëve njerëz të denjë ...

Me Shume
16 Jan
0

Kandidatët e PD për deputetë: asnjë njollë kriminaliteti, korrupsioni, apo bashkëpunimi me organet e diktaturës

Të nderuar anëtarë të kryesisë Mbledhja e sotme i dedikohet tërësisht përgatitjes të strukturave të Partisë Demokratike për një proces të ndershëm dhe të lirë zgjedhor, dhe për fushatën fituese të PD dhe opozitës, në zgjedhjet e ardhshme, në zgjedhjet ...

Me Shume
16 Jan
0

FRPD kujton ditëlindjen e Ismail Qemalit, frymëzim për t’i shërbyer vendit me përkushtim

Forumi Rinor i Partisë Demokratike përkujtoi sot lindjen e themeluesit të shtetit shqiptar si edhe firmëtarin e parë të deklaratës së Pavarësisë së Shqipërisë, Ismail Bej Vlora. Kryetari i FRPD-së, Belind Këlliçi, së bashku me të rinj të tjerë demokratë, u ...

Me Shume
16 Jan
0

Opozita konsolidon qëndrimin: Votimi dhe numërimi elektronik, kusht thelbësor për zgjedhje të lira e të ndershme

  Nënshkruhet memorandumi. Firmosin dhe Dule e Spahiu. Pritet nënshkrimi dhe nga parti jashtë koalicionit opozitar  Opozita konsolidoi sot qendrimin e saj për zgjedhjet. Me anë të një memorandumi të nënshkruar nga partitë e koalicionit opozitar, u theksua se votimi ...

Me Shume