fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

06 Sht
0

Rama vodhi dhe largoi nga vendi 300 mijë shqiptarë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha e përball Ramën me premtimin e 300 mijë vendeve të punës. “Vodhi dhe largoi nga vendi 300 mijë shqiptarë” Premtoi 300 mijë vende pune, por i përzuri nga Shqipëria më shumë se 300 mijë ...

ME SHUME
05 Sht
0

Prokuroria gënjeu për shenjat e gishtërinjve të Agim Kajmakut, në mënyrë që të mbrojë nga sharkimi kriminelin e Ramës në Bashkinë e Vorës.

Prokuroria gënjeu për shenjat e gishtërinjve të Agim Kajmakut, në mënyrë që të mbrojë nga sharkimi kriminelin e Ramës në Bashkinë e Vorës.   Sipas ligjit të dekriminalizimit, kush nuk jep shenjat e gishtërinjve 5 ditë nga marrja e njoftimit, ...

ME SHUME
05 Sht
0

Raporti final i OSBE/ODIHR rrëzoi në çdo aspekt farsën e Edi Ramës me votimet e 30 qershorit

Raporti final i OSBE/ODIHR rrëzoi në çdo aspekt farsën e Edi Ramës me votimet e 30 qershorit Raporti provon se votimet  e 30 qershorit ishin antikushtetuese, të paligjshme dhe të pandershme, një farsë moniste dhe e përfaqësimit politik dhe shkatërrim ...

ME SHUME
04 Sht
0

Bardhi: Raporti i OSBE/ODIHR, kontribut për demokracinë shqiptare. Domosdoshmëri zgjedhjet e lira e demokratike

    DEKLARATË E SEKRETARIT TË PËRGJITHSHËM TË PD, GAZMENT BARDHI   Raporti i ODIHR eshte konfirmim se Shqiperia ka nevoje jetike per zgjedhje te lira e te ndershme. Me shume se nje ligj, nje vendim, nje rregullore, zgjedhjet demokratike ...

ME SHUME
04 Sht
0

Boçi: Edi Rama duke u fshehur pas postierit të Vorës po bën gjithçka për të shpëtuar të inkriminuarin e tij, Jorgo Kajmaku

  Prokuroria, duke u fshehur pas procedurave, nuk i merr shenjat e gishtërinjëve dhe krijon mburojë mbrojtjeje për Agim Kajmakun   Edi Rama duke u fshehur pas postierit të Vorës po bën gjithçka për të shpëtuar të inkriminuarin e tij ...

ME SHUME
03 Sht
0

Zhupa: Prokuroria duhet të hetojë për lidhjen mes pagesave private per Maznikun dhe ndikimin e tij për marrjen e këtyre tenderave

  Fusha SHPK paguan për luksin e drejtuesve të bashkisë me lekët e taksapaguesve të Tiranës që përfiton nga Veliaj me tendera, koncensione dhe PPP • Prokuroria duhet të hetojë për lidhjen mes pagesave private per Maznikun dhe ndikimin e ...

ME SHUME
03 Sht
0

Dokumentat, zbulohet një tjetër skandal me fondet në Shkodër, drejtoresha e Zyrës së Punës “punëson” personat e punësuar dhe lekët i ndan me kompaninë private

Dokumentat, zbulohet një tjetër skandal me fondet në Shkodër, drejtoresha e Zyrës së Punës “punëson” personat e punësuar dhe lekët i ndan me kompaninë private   Që paratë publike të mos vidhen por të kthehen në vende pune e ndihmë ...

ME SHUME
03 Sht
0

Balliu: Jorgo Toto alias Agim Kajmaku mbrohet nga Edi Rama sepse ai është simboli i modelit kriminal me të cilin qeveris Shqipërinë prej 6 vitesh.

  Jorgo Toto alias Agim Kajmaku mbrohet nga Edi Rama sepse ai është simboli i modelit kriminal me të cilin qeveris Shqipërinë prej 6 vitesh.   Rilindja e mbron me kodin Omerta të mafias Agim Kajmakun, sepse një organizatë mafioze ...

ME SHUME
02 Sht
0

Edi Rama mbyll sytë para provave të pakundërshtueshme të inkriminimit të Agim Kajmakut duke e mbrojtur me kodin mafioz të heshtjes

  Edi Rama mbyll sytë para provave të pakundërshtueshme të inkriminimit të Agim Kajmakut duke e mbrojtur me kodin mafioz të heshtjes   Prokuroria i kërkon llogari Partisë Demokratike për Kajmakun e Ramës, por nuk “sheh” provat në sistemin TIMS ...

ME SHUME
01 Sht
0

Vokshi: Erion Veliaj po mashtron qytetarët e Tiranës, 80 % e kryeqytetit është pa ujë të pijshëm.

  Erion Veliaj po mashtron qytetarët e Tiranës, 80 % e kryeqytetit është pa ujë të pijshëm.   Fitimet nga rritja e çmimit të ujit nuk shkojnë në investime për Ujësjellësin, por në tendera për oligarkët e Ramës dhe Veliajt. ...

ME SHUME