Category Archives: Lajmi fundit

18 Feb
0

Në 900 ditë, 338 milionë euro vetëm për 3 koncesione.

Në këta dy vjet e gjysëm, në këtë sallë është krijuar një simbiozë mes meje dhe Ministrit të Shëndetësisë. Kemi pasur shpesh debate, replica, kritika dhe shpresoj që sadopak ja kanë vlejtur në përmirësimin e punës në sektorin e shëndetësisë. ...

Me Shume
18 Feb
0

20 Shkurti, dita e kujtesës kombëtare

Zoti kryesues i seancës! Zonja deputete! Zotërinj deputetë! Sot është një ditë e shënuar në historinë e lirisë së shqiptarëve. Si sot 25 vite më parë studentët liberatorë, ato djem dhe vajza që u përballën me 8 – 9 -10 ...

Me Shume
18 Feb
0

Klientët e qeverisë zaptojnë pasuritë natyrore

Ka disa muaj qe spo e degjojme me refrenin rilindas qe ne 2013 shqiptaret iu dhane 1 miljon shuplaka. Kjo sepse me sa duket edhe ju vete jeni ndergjegjesuar qe ne afro 28 muaj apo 900 dite allaqeverisje  shqiptarët  nuk ...

Me Shume
18 Feb
0

Veliaj fsheh kafen, kiosken dhe restorantin që po ndërton brenda Parkut të Liqenit

  Erion Veliaj, jo vetëm është duke bërë një ndërtim të paligjshëm brenda Parkut të  Liqenit, duke prekur një zonë të mbrojtur, duke prerë pemë, duke shkelur aty ku askush nuk guxoi për 25 vite, por ai po fsheh qëllimin ...

Me Shume
17 Feb
0

Përkujtohet 25 vjetori i grevës së urisë, sakrificës dhe guximit që çoi në mposhtjen e diktaturës më të egër në Europë

Partia Demokratike ka përkujtuar sot 25 vjetorin e grevës së studenteve e cila i parapriu rrëzimit të shtatores së diktatorit.  Pedagogë dhe studente kanë rrëfyer momentet e grevës së urise, arsyet që i shtynë për t’u futur në grevë, terrorin ...

Me Shume
17 Feb
0

Rama sfidon mesazhet e John Kerry-t, emëron ministër financash njeriun e aferave korruptive

Mirëdita të nderuar anëtarë të grupit parlamentar, Përfaqësues të medias, Të dashur qytetarë, Dua ta nis mbledhjen me një urim në emër të Partisë Demokratike për 8 -vjetorin e pavarësisë së Kosovës. Një urim që nuk i shkon vetëm vëllezërve ...

Me Shume
17 Feb
0

PD kallëzon në prokurori Veliajn për ndërtimin e paligjshëm tek Parku i Liqenit

Partia Demokratike kallëzoi sot penalisht kryetarin e Bashkisë së Tiranës, për ndërtimin e paligjshëm brenda Parkut të Liqenit të Tiranës. Me objekt; shpërdorim detyre dhe ndërtim të paligjshëm, sot Sekretari për Aksionin Qytetar në PD, Salianji, depozit​oi në prokurori kallëzimin ...

Me Shume
17 Feb
0

Mirdita e izoluar dhe e braktisur nga mungesa e investimeve në infrastrukturë

Deputetja Deda dhe banorët e fshatrave sjellin shqetësimin për mungesën e rrugëve dhe të investimeve prej 3 vitesh. Bashkia e Mirditës vuan mungesën e rrugëve që lidhin fshatrat me qendrën. Qeveria dhe pushteti lokal nuk kanë investuar asnjë fond në ...

Me Shume
16 Feb
0

Qytetarët dhe përfaqësuesit e PD ndalin ndërtimin e Veliajt tek Parku i Liqenit

Partia Demokratike, përfaqësuesit e saj në Këshillin Bashkiak dhe qytetarët e Tiranës protestuan sot në zonën e Parkut të Liqenit ku Erion Veliaj ka vendosur të ndërtojë. Qytetarët dhe përfaqësues të Partisë Demokratike duke e kundërshtuar këtë ndërtim si të ...

Me Shume
16 Feb
0

Rama pengon drejtësinë, vazhdon të mbrojë korrupsionin e deputetëve të tij

Edi Rama vazhdon të mbrojë nga drejtësia deputetët e tij Kokëdhima, Suli dhe Leskaj, vazhdon të mbrojë korrupsionin e tyre. Nga njëra anë, ai urdhëron parlamentin të mos shqyrtojë kërkesën e opozitës për mbarimin e mandateve, nga ana tjetër Edi ...

Me Shume