fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

Ky Kuvend është rezultat i kurajos sonë për të reflektuar dhe ndryshuar

Fjala e plotë e kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha në Kuvendin Kombëtar Të nderuar zonja dhe zotërinj anëtarë të Kuvendit Kombëtar të Partisë Demokratike, Të dashur miq dhe të ...

ME SHUME

“Reporterët pa Kufij” i tregojnë kufirin Ramës: Në Shqipëri, Kryeministri nxit armiqësinë ndaj gazetarëve!

Deklaratë e kryetares së Komisionit të Medias Albana Vokshi Partia Demokratike përshëndet qëndrimin e organizatës “Reporterë pa Kufij”, e cila tha të vërtetën për gjendjen e rëndë të medias në ...

ME SHUME

Qeveria favorizoi kompaninë e falimentuar”Gulf” ndërkohë që gjobit biznesin e vogël

Nënkryetarja e Komisionit të Ekonomisë, Jorida Tabaku, së bashku me drejtuesen e Departamentit Antikorrupsion Lealba Pelinku dhe keshilltarin ekonomik të grupit të PD-së Dorian Teliti, theksuan se falimentimi i kompanisë ...

ME SHUME

E vërteta e vizitës së Ramës në Berlin është se pa Tahirin para drejtësisë, BE do të jetë një derë e mbyllur për Shqipërinë

Nuk prisnim sot që Edi Rama t’u thoshte të vërtetën shqiptarëve për vizitën e tij në Berlin. E vërteta është se pa Saimir Tahirin para drejtësisë, Bashkimi Europian do të ...

ME SHUME

PD kundër vendimeve kriminale të Bashkisë së Tiranës që shkatërrojnë qytetin për interes të mafias së ndërtimit. 

Opozita dënoi vendimmarrjen e paligjshme në Këshillin Bashkiak të Tiranës, ku u morën vendime që çojnë drejt kioskëzimit, betonizimit, transferimit të pronave publike tek klientët e Ramës  dhe prishjes së ...

ME SHUME

Vrasja në Kamëz, e treta në pak javë, qeveria në shërbim të krimit

Basha ngushëllon familjen e Agim Bucit, i cili u vra gjatë një grabitje mbrëmë në Kamëz.  Pasiguria e qytetarëve dhe biznesit është rritur. Kjo është vrasja e dytë gjatë një ...

ME SHUME

Die Welt: Tahiri është një nga ato raste që prishin dhe përcaktojnë imazhin e Shqipërisë në pjesën tjetër të Europës.

Edi Rama bllokon opozitën për hetimin në Komisionin “Tahiri”.  Deputetët e opozitës nuk pajisen me çertifikata sigurie prej më shumë se 1 muaji.  DSIK i dha çertifikatë sigurie Saimir Tahirit ...

ME SHUME

Safet Gjici ka fituar 315 tendera, 25.2 milionë dollarë, për llogari të fushatave elektorale të Edi Ramës

Deklaratë e deputetit Ervin Salianji Safet Gjici nuk dha dje asnjë përgjigje përse ka kryer veprën penale të mashtrimit me tenderat publike, por kërcënoi me drejtësinë e re të Edi ...

ME SHUME

Deklaratë e deputetit Ervin Salianji

Edi Rama ka ndërtuar një sistem ku vjedh Shqiptarët dhe Shqipërinë për t’i përdorur më pas  këto para për të vjedhur zgjedhjet dhe për të rivjedhur sërish Shqipërinë. Këtë sistem ka pasur ...

ME SHUME

Kërcënohet me jetë funksionari i PD-së, përpjekje mjerane për t’i mbyllur gojën opozitës

Deklaratë e deputetit të Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj Jam këtu për të denoncuar një ngjarje të rëndë kriminale! Persona të armatosur në mes të natës kanë kërcënuar me pistoletë në ...

ME SHUME
125126127129132135138141144147150153156159162165168171174177180183186189192195198201204207210213216219222225228231234237240243246249252255258261264267270273276279282285288291294297300303306309312315318321324327330333336339342345348351354357360363366369372375378381384387390393396399402405408411414417420423426429432435438441444447450453456459462465468471474477480483486489492495498501504507510513516519522