fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

01 Mar
0

Edi Rama ia ka dorëzuar Prokurorinë e Krimeve të Rënda bandës së Avdyljave të dosjes 339.

Edi Rama ia ka dorëzuar Prokurorinë e Krimeve të Rënda bandës së Avdyljave të dosjes 339. Grupit kriminal që bënte trafik ndërkombëtar droge, nuk i është prekur asnjë prej pronave dhe pasurive të blera me paratë e drogës. Me Donika ...

Me Shume
28 Feb
0

Në rrugëtimin 30 vjeçar të shqiptarëve drejt Europës është rradha jonë të bëjmë një sakrificë. Ne e bëjmë këtë sakrificë, sepse qëndrojmë dhe luftojmë për vlerat e Europës.

  Në rrugëtimin 30 vjeçar të shqiptarëve drejt Europës është rradha jonë të bëjmë një sakrificë. Në e bëjmë këtë sakrificë, sepse qëndrojmë dhe luftojmë për vlerat e Europës.   Rrugën drejt Europës e pengon krimi dhe korrupsioni, ortakëria me ...

Me Shume
27 Feb
0

Largimi i Edi Ramës, një qeveri e përkohshme, tranzitore dhe zgjedhje të lira e të ndershme janë zgjidhja e vetme politike që do t’u kthejë legjitimitetin politik institucioneve.

Përqasja e stabilitetit mbi demokracinë ka dështuar. Si rezultat i tolerimit të Edi Ramës me kriminalizimin e politikes, kanabizimin dhe blerjen e zgjedhjeve me krimin e organizuar, është shkatërruar stabiliteti i vendit.   Edi Rama ka premtuar stabilitet dhe, në ...

Me Shume
26 Feb
0

Qytetarët që u mblodhën brenda pak orëve i treguan Maduros së Ballkanit se ky vend ka zot dhe zoti janë qytetarët dhe populli sovran i Republikës së Shqipërisë.

Qytetarët që u mblodhën brenda pak orëve i treguan Maduros së Ballkanit se ky vend ka zot dhe zoti janë qytetarët dhe populli sovran i Republikës së Shqipërisë.   Me urdhrin për të sulmuar fëmijët dhe gratë në protestë me ...

Me Shume
26 Feb
0

Karriget e zaptuara në Parlamentin e blerë nga krimi nuk janë të Maduros së Ballkanit, të narkotrafikantëve dhe banditëve të veshut me pushtet.

  Karriget e zaptuara në Parlamentin e blerë nga krimi nuk janë të Maduros së Ballkanit, të narkotrafikantëve dhe banditëve të veshut me pushtet. Ata nuk përfaqësojnë asgjë. Pushteti i vërtetë u takon qytetarëve shqiptarë.   Kurrë më parë nuk ...

Me Shume
26 Feb
0

Ky parlament që po mblidhet në ilegalitet, është tërësisht ilegjitim.

·         Ky parlament që po mblidhet në ilegalitet, është tërësisht ilegjitim. Ata mund të marrin vendime në emër të krimit dhe bandave, por nuk mund të vendosin jnë emër të shqiptarëve.   ·         PD fton qytetarët të jenë para parlamentit ...

Me Shume
25 Feb
0

Përpjekja fasadë për të arrestuar Vangjush Dakos nuk e shpëton dot nga përgjegjësia politike dhe ligjore Edi Ramën

Përpjekja fasadë për të arrestuar Vangjush Dakos nuk e shpëton dot nga përgjegjësia politike dhe ligjore Edi Ramën. Ai është kapur duke vjedhur zgjedhjet me bandat e krimit të organizuar. Përgjigja e opozitës dhe e qytetarëve do të vazhdojë të ...

Me Shume
22 Feb
0

Kryesia e PD vendosi vazhdimin e protestave në të gjithë vendin deri në largimin e Maduros së Ballkanit

·        Pas djegies së mandateve dhe deklarimit ilegjitim të parlamentit, Kryesia e PD vendosi vazhdimin e protestave në të gjithë vendin deri në largimin e Maduros së Ballkanit. ·        Protestat do të ndërthuren me shpalosjen e alternativës së PD me ...

Me Shume
22 Feb
0

Drejtuesit e PD takim me delegacionin parlamentar çek: Djegia e mandateve, e vetmja rrugë për demokracinë europiane

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike Gazmend Bardhi i shoqëruar nga kryetari i FRPD, Belind Këlliçi dhe n/kryetari i FRPD Lisandër Hoxha, zhvilluan një takim pune me delegacionin e Parlamentit të Republikës Çeke, kryesuar nga kryetari i Komisionit për punët ...

Me Shume
21 Feb
0

Opozita parlamentare sot dorëzoi mandatet dhe i vuri kyçin parlamentit të krimit. Prej ditës së sotme jemi qytetarë të thjeshtë në krahun tuaj, jemi me ju dhe për ju.

Opozita parlamentare sot dorëzoi mandatet dhe i vuri kyçin parlamentit të krimit. Prej ditës së sotme jemi qytetarë të thjeshtë në krahun tuaj, jemi me ju dhe për ju.   Nisëm sot një rrugëtim shprese i cili nuk do të ...

Me Shume