Category Archives: Lajmi fundit

12 Mar
0

Bashkimi më madhështor i shqiptarëve, kundër krimit në qeverisje, kundër varfërisë, kundër padrejtësisë‏

-Nga ky bashkim i shqiptarëve në këtë Bulevard i mbushur si asnjëherë më parë dhe në emër të mijëra të tjerëve që nuk gjenden sot këtu por ndajnë me ne të njëjtën brengë e kanë të njëjtat ëndrra për Shqipërinë ...

Read More
11 Mar
0

Protestë madhështore e paqësore, shqiptarët do të kenë ofertë të re‏

-Të rinjtë shqiptarë janë reshtuar të parët për t’i thënë jo krimit në krye të qeverisë. -Shqiptarët do të çohen kundër tiranisë së varfërisë, për ti thonë jo një qeverie të lidhur me krimin. -Le ti themi Shqipërisë tonë të ...

Read More
11 Mar
0

Rama dhe Meta në panik nga protesta madhështore

I ka zënë paniku sepse kanë shtypur dhe terrorizuar njerëzit çdo ditë prej dy vitesh, dhe tani është radha e popullit sovran që të marrë fatet në dorë. Partia Demokratike i bën thirrje policisë së shtetit të përmbahet brenda kufinjve ...

Read More
11 Mar
0

Reagim i Partisë Demokratike

Partia Demokratike mbështet shtyrjen e mbledhjes përuruese të grupit parlamentar të miqësisë Shqipëri-SHBA. Një mbledhje e tillë me praninë e Ilir Metës si kryetar Kuvendi ndërkohë nën hetim dhe akuzë si dhe me pjesëmarrjen e disa deputetëve të cilët do ...

Read More
10 Mar
0

Basha: Pastrim me rrënjë të politikës shqiptare nga krimi dhe lidhjet me krimin dhe një oferte e re për shqiptarët është zgjidhja e kësaj situate‏

Parlamenti Europian dhe Bashkimi Europian mbështesin iniciativën e Partisë Demokratike për dekriminalizimin e politikës shqiptare. Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha mori pjesë i ftuar nga Grupi Paneuropian i Parlamentit Europian në konferencën me temë “Zhbërja e standardeve demokratike dhe sfidat ...

Read More
10 Mar
0

Inkriminimi nuk ndalet, kreu i forcave operacionale në krye të trafikut të drogës‏

Këto fakte tronditëse janë dëshmi se sa thellë ka penetruar krimi në zyrat më të rëndësishme të shtetit. Nuk ka si të ndodhë ndryshe, kur krerët e shtetit, Kryetari i Parlamentit është nën akuzë për porositjen e vrasjes së dy ...

Read More
10 Mar
0

Meta konfirmon akuzën e PD-së u përpoq t'ia faturonte opozitës skenarin e vrasjes së dy deputetëve‏

Shqiptarët presin vetëm një fjalë nga Ilir Meta; të japë dorëheqjen e të shkojë para drejtësisë. Ai vazhdon të fshihet, vazhdon të rrijë i lidhur me çdo kusht pas karriges. Por Ilir Meta nuk do të mund të sfidojë ligjin, ...

Read More
09 Mar
0

Paloka: Rama presion drejtësisë, ai është kupola e të inkriminuarve‏

Siç e shihni, kemi një kryeministër që bredh nga Prokuroria në Gjykatë, jo thjesht sepse nuk ka punë si kryeministër, por sepse po përpiqet me çdo kusht për dy gjëra. Së pari, të legjitimojë inkriminimin e administratës shtetërore, duke filluar ...

Read More
09 Mar
0

Ristani: Rama qëndron në krye të inkriminimit‏

-Z. Ristani, a ishte një distancim i juaji nga deklaratat e Partisë Demokratike sepse ju kërkuat të tërhiqej padia nga z.Rama pasi thatë që nuk ishte personale por në emër të PD? Siç jeni në dijeni, sot ishte seanca gjyqësore ...

Read More
09 Mar
0

Basha: Vetëm lufta pa kompromis kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit do ti çojë shqiptarët në Europë si qytetarë të denjë‏

Kryetari i Partisë Demokratike priti sot në një takim kryeministrin e Republikës së Kosovës, z. Isa Mustafa i cili shoqërohej nga zëvendëskryeministri dhe ministri i Punëve të Jashtme z. Hashim Thaçi si dhe  zëvendëskryeministri dhe ministri i Kulturës, Rinisë dhe ...

Read More