fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

11 Sep
0

Të hënën nis punimet komisioni i dekriminalizimit, Edi Rama s’mund ta bllokojë më procesin

-Z. Bylykbashi, dy ditë më para Kryeministri Rama ka folur për çështjen e dekriminalizimit ku tha se nuk e ka lexuar projektin tuaj por edhe se nuk do të varet nga opozita për afatet kohore të miratimit të këtij drafti ...

ME SHUME
11 Sep
0

Nesër në orën 10.45, homazhe për Heroin e Demokracisë, Azem Hajdari

Partia Demokratike njofton të gjithë anëtarët, militantët, dhe simpatizantët e saj si dhe mbarë qytetarët se nesër në orën 10:45 do të zhvillohen homazhe në nder të Heroit të Demokracisë, Azem Hajdari, pranë memorialit të tij në rrugën Abdi Toptani. ...

ME SHUME
11 Sep
0

Ne nuk do ta pranojmë kokulur diktaturën e korrupsionit, krimit e varfërisë

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ngushëlloi sot familjen e Arif Dodes i cili u vetëvra pak ditë më parë për shkak të ndërprerjes së energjisë elektrike nga OSHEE. Siç u shpreh nëna e Arifit, ai mbeti jetim në moshën ...

ME SHUME
11 Sep
0

Basha takon Jahjagën, sfidë e përbashkët për zhvillimin ekonomik dhe integrimin mbetet lufta kundër krimit dhe korrupsionit.

Kryetari i Partise Demokratike Lulzim Basha pati sot një mengjes pune me Presidenten e Republikës së Kosovës, znj. Atifete Jahjaga, e cila shoqërohej nga Ministria e Tregtisë dhe Industrisë, znj. Hykmete Bajrami, Selim Selimi këshilltar për cështjet ligjore dhe i ...

ME SHUME
11 Sep
0

OSHEE, 5 miliardë lekë për mikun e klientin e Edi Ramës

Pas pak orësh, sipas porosisë së Edi Ramës, OSHEE do hapë zarfat për të shpërblyer me 5 milionë dollarë një mik e klient të vjetër të kryeministrit me të cilin ai ka marrie e dhënie që në kohën kur drejtonte ...

ME SHUME
10 Sep
0

2 vjet krim dhe korrupsion, ka nisur numërimi mbrapsht për Edi Ramën dhe Ilir Metën

 Të nderuar  deputetë, Zonja dhe zotërinj, Shqipëria, fushë e minuar nga qeveria kampione e papërgjegjshmërisë, paaftësisë, korrupsionit dhe kriminalizimit, po jeton shpërthimin në seri të skandaleve, turpeve dhe dështimeve të padëgjuara që Edi Rama dhe Ilir Meta kanë  gatuar me ...

ME SHUME
09 Sep
0

Ilir Meta iu imponua CEZ-it për Ismailajn, ka vetëm një rrugë; dorëheqja dhe dalja para drejtësisë

Ilir Meta po prodhon çdo ditë reagime të dëshpëruara që vërtetojnë pozitën e tij të vështirë, nën akuzë për marrje rryshfeti. Provat dhe dëshmitë për skemën e madhe të korrupsionit dhe mashtrimit ku është direkt i përfshirë Ilir Meta, janë ...

ME SHUME
09 Sep
0

Regjimet shtypëse janë njësoj, të ngrihemi e ti hapim vendit rrugën drejt Europës

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha mori pjesë sot në përkujtimin e 69 vjetorit të kryengritjes anti-komuniste të Postribës. Basha shprehu vlerësimet për kurajon dhe sakrificën e patriotëve të Postribës që u ngritën kundër shtypjes së regjimit komunist në vitin ...

ME SHUME
09 Sep
0

ODIHR konfirmon rënien e zgjedhjeve, bashkë me qytetarët do rikthejmë votën e lire

OSBE-ODIHR publikoi Raportin përfundimtar për zgjedhjet e 21 Qershorit, i cili me plot gojën mund të cilësohet si damka më e zezë që ka marrë një proces zgjedhor në Shqipëri që prej vitit 2003. 3 janë konkluzionet kryesore të Raportit. ...

ME SHUME
08 Sep
0

Fakte të reja për rryshfetin miliona eurosh të Ilir Metës. Të japë dorëheqjen, prokuroria të nisë hetimin

Fakte të reja janë publikuar sot për korrupsionin dhe skemën e mashtrimit me miliona euro në CEZ.  Agjensia BIRN ka bërë sot publike dëshminë e plotë të ish drejtorit të CEZ, Hajsek, i cili u ka deklaruar avokatëve të qeverisë ...

ME SHUME