Category Archives: Lajmi fundit

16 Nën
0

Buxheti 2018 në shërbim të krimit dhe klientëve nëpërmjet 3 propozimeve: Përfshirja e biznesit të vogël në skemën e TVSH-së, që Olsi Rama të marrë konçesionin e kontrollit të pagesës së TVSH-së; ulja e taksave për hotelet luksoze për pastrimin e parave; Programi 1 miliard i 3 P-ve: Pastrimi i Parave të Pista

Ishte një herë e një kohë kur Edi Rama nuk linte fjalim e rast pa cituar Papa Françeskun. Ishte koha kur donte t’i mbushte mendjen botës që ecte në rrugën e Zotit dhe të Atit të Shenjtë. Por si gjithçka ...

Read More
16 Nën
0

Ta ndalim këtë buxhet, të shkëpusim lidhjet e krimit me politikë, të bëjmë reformën zgjedhore, ti kthejmë legjitimitetin kësaj salle dhe përmes legjitimitetit të ndihmojmë shqiptarët e ndershëm

Unë nuk i ndaj njerëzit në demokratë dhe socialistë. Unë i ndaj njerëzit në të lidhur me krimin dhe të ndershëm, në para të pistë të drogës dhe para të ndershme, të djersës së ballit, të konkurrencës së ndershme, ata ...

Read More
15 Nën
0

Rritja me 40 % e çmimit të ujit nuk do të përmirësojë furnizimin me ujë, por i shërben aferës korruptive për privatizimin e Ujësjellësit të Tiranës. 

Me vendimin për rritjen e çmimit të ujit me 40%, Bashkia e Tiranës po u merr edhe më shumë para familjeve dhe bizneseve të kryeqytetit pa u dhënë një sherbim më të mirë. Nëse nje familje paguan mesatarisht 10 mijë ...

Read More
14 Nën
0

Sa herë Edi Rama fton shqiptarët të qeshin me opozitën, Shqipëria shndërrohet në hambar droge, në zonë të lirë për krimin dhe ministrat e tij akuzohen per trafik ndërkombëtar narkotikësh. Është koha t’i themi ndal Edi Ramës dhe krimit në ekonomi dhe në politikë

Departamenti i Shtetit përfshiu këtë vit Shqipërinë, për herë të parë, në listën e zezë të vendeve kryesore të pastrimit të parave, ku përcaktohet se bankat bëjnë transaksione parash që përfshijnë shuma të konsiderueshme të të ardhurave nga trafiku ndërkombëtar ...

Read More
13 Nën
0

Buxheti 2018 është shkrirja mes qeverisë, krimit dhe drogës për pastrimin e parave të pista! Kjo është e vërteta, të cilës do t’i qëndrojmë bashkë me shqiptarët!

Buxheti 2018 është shkrirja mes qeverisë, krimit dhe drogës për pastrimin e parave të pista!  Krimi nga parcelat e kanabisit po zhvendoset tek ndertimi me projektin “Një Miliard euro“ të Edi Ramës.  Biznesi i vogël do të paguajë TVSH 20 ...

Read More
12 Nën
0

Albana Vokshi në Kongresin e Forumit të Grave të PPE, Berlin: Rama presion medias për të mbuluar skandalet e drogës dhe korrupsionit!

Kryetarja e Komisionit Parlamentar të Medias informoi Forumin e Gruas së Partitë Popullore Europiane rreth përkeqësimit të Lirisë së Medias në Shqipëri, si një taktikë e Kryeministrit për të penguar publikimin e lidhjeve të Qeverisë së tij me organizatat kriminale. ...

Read More
10 Nën
0

Basha-Hahn: Për integrimin europian duhen rezultate konkrete kundër krimit të organizuar

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, u takua me Komisionerin për Zgjerimin, Johannes Hahn, për të rikonfirmuar vendosmërinë e Partisë Demokratike në luftën kundër krimit të organizuar me lidhje qeveritare si e vetmja rrugë për të ecur përpara me integrimin ...

Read More
09 Nën
0

Me Edi Ramën, Shqipëria as nuk çlirohet nga krimi dhe as nuk siguron stabilitet. Projekti 1 miliardë është pastrim i parave të drogës në trekëndëshin politike- krim-banka

“Nëse duam që gjërat të mbeten siç janë, gjërat duhet të ndryshojnë.” Askush nuk i ka zbatuar më mirë se Edi Rama këto fjalë legjendare të sicilianit Xhuzepe Tomasi i Lampeduzës. Ky që kur ulej me fshatarët i pyeste me ...

Read More
07 Nën
0

Deklaratë e Partisë Demokratike

Partia Demokratike dënon me forcë kërcënimin ndaj deputetit Ervin Salianji, që bënë sot në Komisionin e Sigurisë deputeti Partisë Socialiste Pjerin Ndreu, i larguar nga policia në vitin 2004 si i përfshirë në trafik droge dhe deputeti i Partisë Socialiste ...

Read More
07 Nën
0

Salianji: Rama të harrojë që banditë me ose pa pushtet t’i mbyllë gojën opozitës

Kjo qeveri është e kapur në krim, në drogë dhe në përfshirje me grupe të strukturuara kriminale. Sot ishte një fakt tjetër i provuar, i asaj që ne kemi thënë prej vitesh, që Rama fle dhe zgjohet me krimin. Që ...

Read More