Category Archives: Lajmi fundit

26 Nën
0

PD, 31 amendamente për uljen e taksave, uljen e çmimeve, përkrahjen e njerëzve në nevojë

Deputetët e Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike prezantuan 31 amendamente për projektbuxhetin e vitit 2015. Këto amendamente kërkojnë uljen e taksave për shqiptarët, mosrritjen e çmimit të energjisë, uljen e çmimit të karburanteve dhe mosrritjen e taksës së qarkullimit, kompensimin ...

Read More
26 Nën
0

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha takohet me Kryetarin e Parlamentit të Turqisë, z. Cemil Çiçek

Kryetari i Partisë Demokratike, z.Lulzim Basha zhvilloi sot një takim me Kryetarin e Parlamentit të Turqise, z.Cemil Çiçek, i cili ndodhet për një vizitë zyrtare në vendin tonë. Bashkëpunimi mes dy vendeve, vecanërisht në rrafshin ekonomik dhe situata politike në ...

Read More
26 Nën
0

Mijëra vende pune të mbyllura nga keq-qeverisja Rama-Meta, taksat e reja do hedhin në rrugë mijëra të tjerë

Zonja dhe zotërinj, Edi Rama gënjeu dje publikisht, kur tha se paska krijuar 81 mijë vende të reja pune për një vit. Ky është i vetmi kryeministër në Europë  që vetë i prodhon, vetë i njofton, vetë i propagandon  më ...

Read More
25 Nën
0

Buxhet që nëpërkëmb shqetësimet e njerëzve në nevojë

Deputetët demokratë analizojnë pasojat dramatike që do sjellë buxheti në shëndetësi, në çështjet sociale e në shtresat në nevojë. Banorët e Bregut të Lumit rrëfejnë mjerimin ku ndodhen. Deputetët demokratë të Komisionit parlamentar të çeshtjeve sociale dhe shëndetësisë, u mblodhën ...

Read More
25 Nën
0

Edi Rama ka caktuar vjedhësin e energjisë, drejtor të energjisë

Kryetari i grupit parlamentar demokrat denoncon rastin e drejtorit të OSHEE në Lushnjë, i cili nuk paguan energjinë që shpenzon me biznesin e tij në vlerën 1 milionë e 600 mijë lekë. Abuzuesit më të mëdhenj të energjisë janë vetë ...

Read More
25 Nën
0

Dhjetra banorë të papunë e në mjerim të Fushës së Aviacionit, prej javësh në errësirë

Koordinatori i Partisë Demokratike, Salianji dënon trajtimin ndëshkues të qeverisë, dhe kërkon futjen e banorëve debitorë në sistem, por me këste të ulëta mujore të mundshme për gjëndjen e tyre të rënduar ekonomike  Dhjetra banorë në zonën e Fushës së ...

Read More
25 Nën
0

Basha-FMN: Energjia në kurriz të qytetarëve, buxheti për interesat e qeverisë dhe taksat e rritura, shkatërrim për ekonominë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha priti në takim përfaqësuesit e FMN, z.Nadeem Ilahi dhe z.Jens Reinke, me të cilët ndau shqetësimin mbi situatën e sektorit energjetik në vend, ku dënoi aksionet selektive të qeverisë dhe faktin se Kryeministri kërcënon ...

Read More
24 Nën
0

Basha-Ramës: Dil nga rruga pa krye, dëgjo shqiptarët që vuajnë, ose largohu

Kryetari i Partisë Demokratike falenderon qytetarët që morën pjesë në marshimin më të madh të protestës në historinë tonë moderne, dënon faktin që kryeministri nuk dëgjon zërin e shqiptarëve por i fyen me arrogancë, dhe përsërit edhe një herë kërkesat ...

Read More
22 Nën
0

Mbi 200 mijë shqiptarë marshuan në Bulevardin Dëshmorët e Kombit për punë dhe dinjitet

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha paralajmëron qeverinë Rama-Meta:  Mos luani me durimin e një populli. Mos luani me bukën e fëmijëve, të ardhmen e tyre. Nëse nuk mbani premtimet dhe nuk përmbushni detyrimet, do largoheni Më shumë shqiptarë të ...

Read More
22 Nën
0

Lulzim Basha: Populli foli, zbato kontratën ose largohu

Mesazhi i Kryetarit të Opozitës në protestën më të madhe të zhvilluar ndonjëherë pas vitit 1991, kundër qeverisë Rama-Meta   Të dashur qytetarë të Tiranës e mbarë Shqipërisë, Të dashur përfaqësues të opozitës, sindikatave të pavarura dhe shoqërisë civile, Motra ...

Read More