Category Archives: Lajmi fundit

17 Jan
0

“Kush e ka rradhën”, Gazment Bardhi publikon hartën e kryebashkiakëve me të kaluar kriminale: Rama përgjegjës kryesor.

DEKLARATË E SEKRETARIT TË PËRGJITHSHËM, GAZMENT BARDHI   Kush është i rradhës?   Edi Rama nuk mund të fshihet pas përgjegjësisë ligjore personale të 5 kryebashkiakëve ilegjitimë të emëruar prej tij, Valdrin Pjetrit të Shkodrës, Agim Kajmakut të Vorës, Mark ...

Me Shume
16 Jan
0

Nis punë Reforma Zgjedhore jashtë Parlamentit, Bylykbashi: Nisim me prioritetet e OSBE/ODIHR, nuk përjashtohet asnjë çështje. 

Sapo u konstituua Këshilli Politik sipas dokumentit të kompromisit për fillimin e refomës zgjedhore, dokument i cili përcakton procedurën në çfarë mënyre do të ecë kjo reformë zgjedhore, e cila duhet të mbyllet brenda 15 marsit. Ky Këshill autorizon përfaqësuesit ...

Me Shume
16 Jan
0

Basha në mbështetje të axhendës europiane të vendit: Edi Rama ka djegur çdo mundësi që të jetë njeri i besueshëm për të zbatuar një reformë zgjedhore apo për të mbikqyrur një proces të lirë zgjedhor.

DEKLARATË E KRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE LULZIM BASHA PAS TAKIMIT ME KOMISIONERIN PËR ZGJERIM Z.OLIVÉR VÁRHELY. Ne jemi të vendosur t’i japim fund krizës politike dhe do të bëjmë gjithçka, do të ndërmarrim çdo hap me çfarëdo kosto për të ...

Me Shume
16 Jan
0

PD: T’i hiqet mandati menjëherë Kryebashkiakut të Matit. Është i dënuar për armëmbajtje pa leje, ndalohet nga dekriminalizimi, edhe kur vepra penale deklarohet nga i denuari.

  PD: T’i hiqet mandati menjëherë Kryebashkiakut të Matit. Është i dënuar për armëmbajtje pa leje, ndalohet nga dekriminalizimi, edhe kur vepra penale deklarohet nga i denuari.   DEKLARATË E SEKRETARIT TË PËRGJITHSHËM TË PARTISË DEMOKRATIKE, GAZMENT BARDHI   Të ...

Me Shume
15 Jan
0

Objektivi politik është i qartë, largimi i një orë e më parë e kësaj qeverie përmes zgjedhjeve të parakohshme të lira dhe të ndershme

Dita e djeshme shënon hapin e parë për përfundimin me sukses të procesit të diktuar nga udhërrëfyesi të Bundestagut që do ta çojë Shqipërinë drejt zgjedhjeve parlamentare të lira dhe të ndershme.   U përmbushën tre kushtet që opozita vendosi, ...

Me Shume
14 Jan
0

Reforma Zgjedhore del jashtë Parlamentit. Zgjidhja e krizës politike do të vijë përmes zgjedhjeve të parakohshme parlamentare në një ditë me zgjedhjet lokale.  

·        Reforma zgjedhore del jashtë parlamentit. Zgjidhja e krizës politike do të vijë përmes zgjedhjeve të parakohshme parlamentare në një ditë me zgjedhjet lokale. DEKLARATAT E KRYETARIT TË PD, LULZIM BASHA DHE E PËRFAQËSUESIT TË PD, OERD BYLYKBASHI PËR REFORMËN ...

Me Shume
13 Jan
0

“Po paguajmë qeranë me borxhe”, banorët e Durrësit denoncojnë tek Basha mungesën e bonusit për shtëpitë me qera. Dështimi i qeverisë pas tërmetit, banorët hyjnë në shtëpitë e dëmtuara.

“Po paguajmë qeranë me borxhe”, banorët e Durrësit denoncojnë tek Basha mungesën e bonusit për shtëpitë me qera. Dështimi i qeverisë pas tërmetit, banorët hyjnë në shtëpitë e dëmtuara. Një muaj e gjysëm pas tërmetit, banorë të Durrësit i thanë ...

Me Shume
13 Jan
0

Vendimi i Presidentit për të kthyer ligjet e censurës, i drejtë. Angazhimi i PD-së është anullimi i 2 ligjeve, që i shërbejnë Ramës për të fshehur të vërtetën e aferave korruptive dhe lidhjeve me krimin.

Vendimi i presidentit për të kthyer ligjet e censurës, i drejtë. Angazhimi i PD-së është anullimi i 2 ligjeve, që i shërbejnë Ramës për të fshehur të vërtetën e aferave korruptive dhe lidhjeve me krimin. DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, ALBANA ...

Me Shume
11 Jan
0

Prioriteti numër 1 për plotësimin e kushteve të Bundestagut është miratimi i menjëhershëm i Reformës Zgjedhore, që i hap rrugë zgjedhjeve të parakohshme parlamentare dhe lokale, me standarde dhe garanci për votën e lirë.

Prioriteti numër 1 për plotësimin e kushteve të Bundestagut është miratimi i menjëhershëm i reformës zgjedhore, që i hap rrugë zgjedhjeve të parakohshme parlamentare dhe lokale, me standarde dhe garanci për votën e lirë.   Pritja për qendrimin e Edi ...

Me Shume
10 Jan
0

Dokumenti i prokurorisë greke, kryebashkiaku i Mallakastrës, Qerim Ismailaj, është dënuar në Greqi me 3 vjet burg. Ai e fshehu ndalimin dhe dënimin në formularin e dekriminalizimit.

Dokumenti i prokurorisë greke, kryebashkiaku i Mallakastrës, Qerim Ismailaj, është dënuar në Greqi me 3 vjet burg. Ai e fshehu ndalimin dhe dënimin në formularin e dekriminalizimit. Me votë të lirë dhe të ndershme, shqiptarët do ta ndëshkojnë alternativën e ...

Me Shume