fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

28 Sep
0

Pamjet me drogë nga helikopterët e Mimit hedhin poshtë deklaratat e Ramës

Pa dashje, Mimi Kodheli ka hedhur poshtë deklaratat e Edi Ramës se në Shqipëri nuk ka drogë. Ajo ka ftuar gazetarë të televizioneve për të ndjekur një stërvitje ushtarake në Bize të Martaneshit, dhe sapo helikopteri është ngritur, para përfaqësuesve ...

ME SHUME
27 Sep
0

Zgjedhjet dhe stabiliteti ne rrezik nga droga, krimi dhe korrupsioni

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha priti në një takim  Zv Ndihmës Sekretarin Amerikan të Shtetit për Çështjet e Sundimit të Ligjit dhe Trafikut Ndërkombëtar të Narkotikëve,  Aleksander Arvizu, i cili shoqërohej nga Ambasadori Donald Lu. Droga, dekriminalizimi, korrupsioni dhe  ...

ME SHUME
27 Sep
0

Pas ligjit qëndron mafia e plehrave. Edi Rama do helmojë vendin, ta ndalim!

Kanë nisur të zbulohen arsyet e vërteta se pse Rama riktheu importin e mbetjeve. Akoma pa hyrë në fuqi ky ligj, qeveria ka vrapuar të hapë tenderin dhe të japë koncesionin e parë për djegien e mbetjeve. Skandali thellohet kur ...

ME SHUME
27 Sep
0

Karteli i drogës së Dibrës, hetimet të shkojnë tek koka, tek Aga i Ramës

Karteli i drogës së Dibrës doli më në pah dy ditë më parë kur prokuroria ndaloi vëllain e shefit të komisariatit të Dibrës, Bert Aga, me një sasi droge të fortë, të llojit kokainë. Ndërkohë që ai kapet me kokainë, ...

ME SHUME
27 Sep
0

Basha: Zgjidhja që ka opozita është qytetari shqiptar, forca që ka opozita është interesi publik

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka nisur turin e bashkëbisedimit me anëtarësinë e Partisë Demokratike. Përgatitja për zgjedhjet e përgjithshme parlamentare është në qendër të turit të zotit Basha që do të shtrihet në cdo degë të Partisë Demokratike. ...

ME SHUME
26 Sep
0

Reagim i Partisë Demokratike

Pretendimi sot i Erion Veliajt se paska fituar gjyqin me PD në lidhje me protestën e 8 dhjetorit, është një riciklim mbetjesh e mashtrimesh të ulëta. Sot, Gjykata Administrative vendosi shfuqizimin e të 7 akteve të Erion Veliajt, pra shfuqizoi ...

ME SHUME
26 Sep
0

Basha: Për plehrat nuk mund të vendosë më qeveria, por duhet të vendosë populli

Partia Demokratike dhe unë personalisht jemi të vendosur të bëjmë gjithçka që zëri qytetar të vendosë për çështje të interesit publik, jo vetëm për çështjen e plehrave. Dhe kjo nuk është më çështje e zhvillimit të një sektori , apo ...

ME SHUME
26 Sep
0

Deklaratë e kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha

Ngjarje jashtë mase tronditëse ajo mbrëmë në Kamëz, ku pas një aksidenti humbi jetën në detyrë, polici Ervin Haxhiaj. Dua të ngushëlloj nga zemra familjarët, të afërmit dhe kolegët e tij, dhe uroj shërim sa më të shpejtë për dy ...

ME SHUME
25 Sep
0

Droga, alternativa e Ramës për vendin, merr një tjetër jetë

Një tjetër vrasje me motiv drogën ka ndodhur mbrëmë. Viktima që u gjet i pajetë sot, është vëllai i administratorit të Kacinarit, i emëruar nga kryetari i Edi Ramës në Bashkinë e Mirditës, i cili e kishte kthyer banesën në ...

ME SHUME
24 Sep
0

Deklaratë e Partisë Demokratike

Do të donim shumë që ky trafikanti te ishte në prangat e policisë duke dhënë sqarime edhe për aludimet miqesore të ministrit Tahiri. Por siç ka ndodhur deri tani çuditërisht trafikantet i shpëtojnë policisë. Flagrant është rasti i baronit të ...

ME SHUME