Category Archives: Lajmi fundit

03 Pri
0

Topalli: Rama, bilanc i frikshëm dështimi dhe mashtrimi në çdo sektor

Fjala ne Kuvend e deputetes se PD Jozefina Topalli: Sot ne kemi pepara nje marreveshtje te kerkuar nga vete rama me FMN! Kjo marreveshtje vjen ne parlament tamam ne pervjetorin e marreveshtjes se 1 prillit mes Rames dhe Metes por ...

Read More
03 Pri
0

Cara: Qeveria po rëndon ekonominë e shqiptarëve

Fjala ne Kuvend e deputetit te PD Igli Cara: Te nderuar kolege  Ne mbi 6 muaj te kesaj qeverisjeje Meta – Rama,  shqiptaret kane pare e degjuar debatet dhe argumentat e shumta te te 2 kraheve politike,  mbi problemet e ...

Read More
03 Pri
0

Ruli: Nuk jemi kunder marreveshjes me FMN ne parim, por qeveria ka dashur te fshehe kushtezimet e renda te saj

Fjala ne Kuvend e deputetit te PD Genc Ruli Te nderuar deputete, Qe ne fillim do te desha te sqaroja se ne deputetet e opozites nuk jemi ne parim kunder kredise se akorduar nga FMN, pasi ajo eshte nje kredi ...

Read More
03 Pri
0

Tabaku: Qeveria zgjedh rrugën e lehtë

Fjala ne Kuvend e deputetes se PD Jorida Tabaku: Më në fund, një dokument i dytë i përgatitur nga qeveria tashmë jo aq e re erdhi në Kuvend. Dhe përsëri bëhet fjalë për një rritje taksash, ose për një rritje ...

Read More
03 Pri
0

Islami: Marrëveshja me FMN është një rrip i shtrënguar

Fjala ne Kuvend e deputetit te PD Kastriot Islami; Zoti kryetar Te nderuar kolege Shqiptare e shqiptarë…   Përmes diskutimeve të sotme, në këtë seancë kuvendore ne synojnë te bëjmë transparencën e një marrëveshjeje të qeverisë shqiptare me FMN, një ...

Read More
03 Pri
0

Fjala e ish kryeministrit Berisha në Parlament gjatë diskutimit mbi marrëveshjen me FMN

Zoti kryesues i seancës, zonja deputete, zotërinj deputetë, Jemi këtu në një seancë jashtëzakonisht të rëndësishme për qytetarët shqiptarë, ku partia në pushtet, e cila për 8 vite është çjerrur ditë e natë pas borxhit, boton sot marrjen e një ...

Read More
03 Pri
0

Bode: Qeveria u vendos taksa të reja qytetarëve për dështimet e saj

Fjala ne Kuvend e deputetit te PD Ridvan Bode:

Read More
03 Pri
0

Bylykbashi: Shqiptaret do paguajne per dilentantizmin e qeverise Rama

Fjala e deputetit te PD Oerd Bylykbashi ne Kuvend

Read More
02 Pri
0

Basha: Vrasjet e 2 prillit rëndojnë akoma, dëshmorët burim frymëzimi

Mesazhi i Kryetarit të Partisë Demokratike, në përkujtimin e vrasjeve të 2 prillit në Shkodër Të  dashur prindër, familjarë, të afërm, miq dhe shokë të dëshmorëve të  2 prillit 1991, I nderuar zoti Luka,  kryetar i Bashkisë, Shkodër Zonja dhe ...

Read More
02 Pri
0

Basha: Përvoja e suksesshme e anëtarësimit në NATO e vlefshme edhe për integrimin europian

5 vjet pas anëtarësimit në Aleancën e Atlantikut/Refleksionet e Kryetarit të Opozitës, për suksesin, reformat, dhe mesazhi sërish aktual i konsensusit politik e shtetit ligjor që kërkon anëtarësimi në Bashkimin Europian Kryetari i PD Lulzim Basha mori pjesë në konferencën ...

Read More