Category Archives: Lajmi fundit

16 May
0

Bujqësia e braktisur, pa asnjë qindarkë ndihmë nga qeveria, Basha takon fermerët në Divjakë dhe Karbunarë: Duhet një qeveri që vendos 500 mijë shqiptarë që punojnë në bujqësi para 5 oligarkëve

  Bujqësia e braktisur, pa asnjë qindarkë ndihmë nga qeveria, Basha takon fermerët në Divjakë dhe Karbunarë: Duhet një qeveri që vendos 500 mijë shqiptarë që punojnë në bujqësi para 5 oligarkëve.   KRYETARI I PD, LULZIM BASHA, TAKON NË ...

Me Shume
15 May
0

Braktisja e dyfishtë e qeverisë, Basha takon banorët e Sukthit.  “Jemi keq e më keq.”. Basha: Po paguhen oligarkët, jo qytetarët

  Braktisja e dyfishtë e qeverisë, Basha takon banorët e Sukthit.  “Jemi keq e më keq.”. Basha: Po paguhen oligarkët, jo qytetarët   TAKIM I KRYETARIT TE PD, LULZIM BASHA ME QYTETARET NE SUKTH   Kreu i opozitës Lulzim Basha ...

Me Shume
14 May
0

Teatri është vija e kuqe. Akti i luftës do të ketë përgjigjen e merituar. Nëse ky pushtet do t’i shkojë deri në fund marrëzisë për të ndezur zjarrin te Teatri, le ta presin popullin dhe zjarrin nga Surreli tek qendrat tregtare dhe objektet luksoze të oligarkëve të lidhur me krimin e organizuar

  Teatri është vija e kuqe. Akti i luftës do të ketë përgjigjen e merituar. Nëse ky pushtet do t’i shkojë deri në fund marrëzisë për të ndezur zjarrin te Teatri, le ta presin popullin dhe zjarrin nga Surreli tek ...

Me Shume
14 May
0

Bizneset në Durrës pa ndihmë nga qeveria dhe të mbytur nga faturat afrofe. Basha: Dështimet e Ramës po u kushtojnë shumë shtrenjtë qytetarëve

  Bizneset në Durrës pa ndihmë nga qeveria dhe të mbytur nga faturat afrofe. Basha: Dështimet e Ramës po u kushtojnë shumë shtrenjtë qytetarëve.    TAKIMET E KRYETARIT TË PD, LULZIM BASHA, ME BIZNESET NË DURRËS   Durrësi është po ...

Me Shume
13 May
0

Rama tërhiqet nga përpjekja për të siluruar konsensusin. Opozita e angazhuar në përmbylljen e procesit të Reformës Zgjedhore

    Rama tërhiqet nga përpjekja për të siluruar konsensusin. Opozita e angazhuar në përmbylljen e procesit të Reformës Zgjedhore   PRONONCIMI PËR MEDIA I PËRFAQËSUESIT TË OPOZITËS NË KËSHILLIN POLITIK PËR REFORMËN ZGJEDHORE, OERD BYLYKBASHI   Oerd Bylykbashi: Patëm ...

Me Shume
13 May
0

“Jemi në pikë të hallit”, bizneset në Tiranë i ankohen Bashës për rënien e konsumit, faturat e larta dhe mungesën e ndihmës. Basha: Paratë e shqiptarëve po shkojnë për të pasuruar 5 njerëzit e Ramës

  “Jemi në pikë të hallit”, bizneset në Tiranë i ankohen Bashës për rënien e konsumit, faturat e larta dhe mungesën e ndihmës. Basha: Paratë e shqiptarëve po shkojnë për të pasuruar 5 njerëzit e Ramës   TAKIMI I KRYETARIT ...

Me Shume
12 May
0

“Nuk kemi marrë asnjë ndihmë, gjithçka me minus”, Basha takon bizneset në Tiranë: Pandemia ekonomike më e rrezikshmja

    “Nuk kemi marrë asnjë ndihmë, gjithçka me minus”, Basha takon bizneset në Tiranë: Pandemia ekonomike më e rrezikshmja   NJOFTIMI PER TAKIMET E KRYETARIT BASHA ME BIZNESET NE TIRANE Kryetari i PD Lulzim Basha u takua me qytetarë ...

Me Shume
11 May
0

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha takim me përfaqësues të Shoqatës së Bashkimit të Prodhuesve Shqiptarë

  NJOFTIMI PËR TAKIMIN E KRYETARIT TË PD, LULZIM BASHA ME PËRFAQËSUES TË BASHKIMIT TË PRODHUESVE SHQIPTARË   Përfaqësues të Shoqatës së Bashkimit të Prodhuesve Shqiptarë ndanë sot me kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha, shqetësimet e tyre për ecurinë ...

Me Shume
11 May
0

Reforma të përmbyllet deri ne 31 maj dhe maxhoranca të shprehet qartë për qëndrimin e saj rreth propozimeve tona. Deklaratat e Gjiknurit tregojnë mungesën e vullnetit politik për konsensus

  Reforma të përmbyllet deri ne 31 maj dhe maxhoranca të shprehet qartë për qëndrimin e saj rreth propozimeve tona. Deklaratat e Gjiknurit tregojnë mungesën e vullnetit politik për konsensus   PRONONCIMI PËR MEDIA I PËRFAQËSUESIT TË PD NË KËSHILLIN ...

Me Shume
10 May
0

PD nxjerr provat zyrtare: Në Ministrinë e Shëndetësisë u dogjën dokumente pas denoncimit të tenderave sekret

PD nxjerr provat zyrtare: Në Ministrinë e Shëndetësisë u dogjën dokumente pas denoncimit të tenderave sekret   DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, BARDH SPAHIA Bashkëpunëtorja e Edi Ramës në vjedhje Ogerta Manastirliu, gënjeu publikisht dje, duke fshehur faktin se në Ministrinë ...

Me Shume