fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

18 Jan
0

Veliaj thellon skandalin, fsheh çarterin e dy ditëve më parë, me fluturimin e djeshëm

Erjon Veliaj thelloi skandalin e fluturimit me çarter dy ditë më parë, duke mos bërë transparencë, por duke mashtruar publikisht. Ne e pyetëm sot në mesditë për motivin e vizitës me çarter në Paris, me datën 16 Janar, dhe i ...

ME SHUME
18 Jan
0

Veliaj në Paris me çarter të paguar nga biznesmeni, dërgon kaseta në televizione sikur është në Tiranë

Grida Duma denoncon mashtrimin e Veliajt dhe kërkon transparencë për interesat që ka me bashkinë biznesmeni që pagoi udhëtimin e luksit   Dy ditë më parë, Erion Veliaj ka udhëtuar me një avion çarter nga Rinasi drejt Parisit. Me të kanë ...

ME SHUME
17 Jan
0

Partia Demokratike do të bëjë vetingun e kandidatëve për t’u siguruar shqiptarëve deputetë të denjë dhe të pastër moralisht

Udhëheqësi demokrat Lulzim Basha u takua sot me drejtuesit e degëve të Partisë Demokratike për të biseduar për situatën politike dhe sfidat e opozitës. Basha tha se detyra e parë e Partisë Demokratike është t’u propozojë shqiptarëve njerëz të denjë ...

ME SHUME
16 Jan
0

Kandidatët e PD për deputetë: asnjë njollë kriminaliteti, korrupsioni, apo bashkëpunimi me organet e diktaturës

Të nderuar anëtarë të kryesisë Mbledhja e sotme i dedikohet tërësisht përgatitjes të strukturave të Partisë Demokratike për një proces të ndershëm dhe të lirë zgjedhor, dhe për fushatën fituese të PD dhe opozitës, në zgjedhjet e ardhshme, në zgjedhjet ...

ME SHUME
16 Jan
0

FRPD kujton ditëlindjen e Ismail Qemalit, frymëzim për t’i shërbyer vendit me përkushtim

Forumi Rinor i Partisë Demokratike përkujtoi sot lindjen e themeluesit të shtetit shqiptar si edhe firmëtarin e parë të deklaratës së Pavarësisë së Shqipërisë, Ismail Bej Vlora. Kryetari i FRPD-së, Belind Këlliçi, së bashku me të rinj të tjerë demokratë, u ...

ME SHUME
16 Jan
0

Opozita konsolidon qëndrimin: Votimi dhe numërimi elektronik, kusht thelbësor për zgjedhje të lira e të ndershme

  Nënshkruhet memorandumi. Firmosin dhe Dule e Spahiu. Pritet nënshkrimi dhe nga parti jashtë koalicionit opozitar  Opozita konsolidoi sot qendrimin e saj për zgjedhjet. Me anë të një memorandumi të nënshkruar nga partitë e koalicionit opozitar, u theksua se votimi ...

ME SHUME
16 Jan
0

Provokimet serbe, NATO dhe BE të garantojnë kufij të pandryshueshëm dhe stabilitet në rajon

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, i kërkon qeverisë të tregojë më shumë përkushtim për mbrojtjen e të drejtave të shqiptarëve Së bashku me, bashkëpunëtorët e Departamentit të Sigurisë Kombëtare, kemi ndjekur me shqetësim përshkallëzimin e situatës midis Serbisë dhe ...

ME SHUME
15 Jan
0

Reagim i kreut të FRPD, Belind Këlliçi

Sot në 25 vjetorin e FRESSH, Edi Rama mbajti një fjalim të gjatë, të gjatë, të gjatë dhe tha atë që e ka mjeshtrinë e tij më të madhe, mashtrim, mashtrim, mashtrim. Flet për votën, njeriu që shkatërroi procesin politik. ...

ME SHUME
15 Jan
0

Peza 1 miliardë e 100 milionë! Sa kanë bërë Beqaj, Ahmetaj, Gjinkuri, Tahiri, Veliaj, Rama vetë?

Në të vërtetë, skandali i pasurisë 1 miliardë e 100 milionë lekë të deputetit Alfred Pezës, tregon pellgun e madh të korrupsionit të kësaj maxhorance. Miliardat e Pezës janë vetëm pjesa e dukshme e miliardave që kanë përfituar deputetë, ministra ...

ME SHUME
14 Jan
0

Plani i Veliajt për Tiranën, korruptiv e për interesat e klientëve dhe kundër qytetarëve

PD organizon një dëgjesë publike me ekspertë e akademikë; dënohet mungesa e transparencës dhe trajtimi i qytetit si plaçkë   Këshilltarët e djathtë të Bashkisë së Tiranës, drejtues të departamenteve të Partisë Demokratike, profesorë, intelektualë, ekspertë dhe qytetarë të Tiranës ...

ME SHUME