Category Archives: Lajmi fundit

04 Apr
0

Edi Rama mashtroi për rritjen e pagave në 1 prill të rreth 60 mijë mësuesve, mjekëve, infermierëve dhe ushtarakëve.

Edi Rama mashtroi për rritjen e pagave në 1 prill të rreth 60 mijë mësuesve, mjekëve, infermierëve dhe ushtarakëve. Për të mos i mashtruar 2 herë brenda 2 vjetësh, Rama të miratojë menjëherë një vendim qeverie me fuqi prapavepruese për ...

Me Shume
03 Apr
0

Andon Marko ka marrë dje emërimin si drejtor i Policisë së Fierit. Në sistemin e ngritur nga Edi Rama, shërbimi ndaj bandës në qeveri shpërblehet me ngritje në detyrë. 

Andon Marko ka marrë dje emërimin si drejtor i Policisë së Fierit si shpërblim për shërbimin ndaj bandës dhe për t’i mbyllur gojën, sepse audio përgjimet tregojnë se miku i Ardi Veliut dhe Fredi Alizotit, di shumë. Ai di sa ...

Me Shume
03 Apr
0

Protestat e rinisë para parlamentit: Rama ik! Nuk do të lejojmë Ramën dhe krimin të na djegin të ardhmen!

  Sheshi para parlamentit u mbulua sot nga parullat “Rama ik”, ndërsa një piramidë ë simbolizonte ilegjitimitetin e qeverisë dhe bashkëqeverisjen e Ramës me krimin u dogj para selisë së Këshillit të Ministrave. Protagonistët e protestës së sotme të qytetarëve ...

Me Shume
02 Apr
0

Fabrikimi i dëshmitarit të sajuar është radiografia e narkoshtetit që mbulon të vërtetën e vëllait trafikant droge të Ministrit të Brendshëm për të goditur opozitën.

ÇLIRIM GJATA, SEKRETAR PËR ÇËSHTJET LIGJORE Rreth 1 vit më parë, kur Partia Demokratike denoncoi skandalin e përfshirjes së vëllait të Ministrit të Brendshëm Agron Xhafaj në trafikun e drogës, qeveria nisi operacionin e manipulimit të dosjes që fundoste Fatmir ...

Me Shume
02 Apr
0

Protesta madhështore e shkodranëve dhe e gjithë shqiptarëve ka vetëm një përfundim, fitoren.

2 prilli hyri në historinë tonë kombëtare dhe asnjëherë nuk do të reshtim së nderuari një datë që tashmë në Shkodër është adresë tek ky shesh e për Shqipërinë një leksion i hapur se asnjëherë rrënjët e së keqes nuk ...

Me Shume
01 Apr
0

Lulzim Basha bashkëbisedim me të rinj dhe qytetarë shkodranë

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, i premtoi shkodranëve dhe gjithë Shqiptarëve se në qeverisjen e demokratëve askush nuk do të ketë imunitet para ligjit, gjykatave dhe prokurorisë. Gjatë një takimi në Shkodër me qytetarë dhe të rinj që kanë ...

Me Shume
01 Apr
0

Zgjedhje fasadë që mbajnë në pushtet Maduron e Ballkanit, nga Malësia e Madhe deri në Sarandë, nuk ka për të pasur.

Edi Rama dhe një grusht njerëzish kontrollojnë gjithçka, kanë në dorë gjithë pasuritë e Shqipërisë. Njësoj si trau i Rrugës së Kombit kanë vendosur trarë të padukshëm kudo. Edi Rama është njeriu që u ka sjellë shqiptarëve banditët për deputetë. ...

Me Shume
01 Apr
0

Shqiptarët drejtohen nga një qeveri e destabilizuar. Olta Xhaçka duhet të thirret urgjent në prokurori pasi ka deklaruar se ka dijeni për akte të rënda kriminale nëpërmjet zjarrëvënies së qëllimshme.

DEKLARATË E DHURATA ÇUPIT Olta Xhaçka duhet të thirret urgjent në prokurori! Ajo ka deklaruar se ka dijeni për akte të rënda kriminale nëpërmjet zjarrëvënies së qëllimshme. Ministrja e Mbrojtjes ka detyrimin që çdo të dhënë që disponon për autorët ...

Me Shume
31 Mar
0

Dosja “339”, dëshmia gjyqësore e rënies së votës së lire, e shkatërrimit të zgjedhjeve

Sa herë që një regjimi i vjen fundi, sa herë që autokratëve të korruptuar u vjen fundi, përsërisin të njëjtat shfaqje të shëmtuara si ajo e Edi Ramës dje në Durrës   Gjushi i Krimit rriti 40 përqind çmimin e ujit ...

Me Shume
30 Mar
0

Edi Rama nuk fsheh dot DASH/ “Shqipëria është burim në rritje për kokainën dhe heroinën”

Propaganda e Edi Ramës nëpërmjet relativizimit të së keqes nuk mund të fshehë dot të vërtetën e thënë për herë të parë në Raportin e Departamentit të Shtetit se “Shqipëria është burim në rritje për kokainën dhe heroinën”. DEKLARATË E ...

Me Shume