Category Archives: Lajmi fundit

08 Oct
0

Basha: Pesëfishimi i sipërfaqes së kultivuar me drogë është akuza me fakte për kriminalizimin që Edi Rama i ka bërë shtetit shqiptar

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha dëgjoi dhe bashkëbisedoi me drejtues të strukturave të Partisë Demokratike në Pukë. Puka është një ndër zonat që ka vuajtur më së shumti keqqeverisjen e Edi Ramës, mos mbajtjen e premtimeve, papunësinë në rritje ...

Me Shume
08 Oct
0

Kongresi i Grave të PPE, Vokshi: Brukseli të ndërhyjë, droga po kërcënon Shqipërinë

Kryetarja e LDGSH ndan shqetësimin e pushtimit të vendit nga droga që po prek edhe gratë e fëmijët Kryetarja e Lidhjes Demokratike të Gruas, deputetja Albana Vokshi deklaroi në Kongresin e Forumit të Grave Popullore Europiane se Shqipëria rrezikon të ...

Me Shume
07 Oct
0

Erion Veliaj kalon bashkinë dhe pasuritë e Tiranës në shërbim të mafias

Deklaratë e këshilltarëve të PD për mediat, pas ndalimit të fjalës së tyre në mbledhjen e Këshillit Bashkiak Këshilltarët e PD në Bashkinë e Tiranës nuk janë lejuar të flasin në mbledhjen e sotme të Këshillit Bashkiak ku Erion Veliaj ...

Me Shume
07 Oct
0

Basha: Në 17% të territorit është 5 fishuar kultivimi i kanabisit në një vit. Po në 83% tjetër të sipërfaqes?!

Sipërfaqja e mbjellë me drogë është rritur nga 44.7 ha vitin e kaluar në 213.7 ha këtë vit Droga e 5-fishuar në territor është vepër e Al Kaponëve në qeveri, në bashkëpunim të ngushtë me kartelin e drogës, është alternativa ...

Me Shume
06 Oct
0

Kruja: Rama prodhon vetëm jakobinizëm, një fund të tillë do ketë

Të nderuar kolegë Të nderuar qytetarë sot duhet të ishte një ditë e mirë ,një ditë ndryshe nga të tjerat e këtij parlamenti dhe e shqiptarëve, sepse normalisht sot do duhej të përmbyllej me konsensus e me vullnet të përbashkët ...

Me Shume
06 Oct
0

Antikorrupsioni kërkon vullnet politik!

Në fakt këtë diskutim që po zhvillojmë sot, duhej ta kishim bërë 6 muaj më parë, kur në mënyrë të përsëritur opozita kërkoi që ligji që lufton korrupsionin në nivelet e larta dhe BKH të ishin një akt i veçantë, ...

Me Shume
06 Oct
0

Droga ka mbërthyer dhe shkollat, nxënëset e Pakuqanit përfundojnë në spital

Deputetët Dogjani dhe Keta vizitojnë vajzat e prekura nga përdorimi i drogës në klasën e tyre. Kërkohet hetim serioz dhe i shpejtë Deputetët Asllan Dogjani dhe Roland Keta vizituan sot repartin e Toksikologjisë në QSUT, ku po trajtohen nxënëset që ...

Me Shume
06 Oct
0

Denoncimi i Berishës në Kuvend: Në shkollën e Paskuqanit është djegur hashash, policia po fsheh ngjarjen

Zoti kryetar! Zonja deputete! Zotërinj deputetë! Një ngjarje dramatike ka ndodur sot në shkollën e Pskuqanit. Ja se çfarë më shkruan në ora 13:20 prindi i një nxënësëje: “Përshëndetje zoti Berisha, jam orindi i një goce që studion në shkollën ...

Me Shume
06 Oct
0

Dy rrugët për rikthimin e zgjedhjeve

Mëngjesin e 22 korrikut, e mbani mend, se na zuri nata jashtë atëherë, ne thjesht kemi rënë dakord për ta miratuar, por realisht reformën në drejtësi po e votojmë sot. Fatkeqësisht, tani nuk jemi të bashkuar si atë ditë, dhe ...

Me Shume
06 Oct
0

Berisha: Edi Rama është bërë si “shoku Xhemal”, çoi tre kunetër në Strasburg, ky është vettingu i tij. Ne do vazhdojmë betejën kundër kunetërve, kundër trafikantëve, kundër të gjithë atyre që duan të fusin drejtësinë në xhep!

Të nderuar zotërinj deputetë! Të dashur qytetarë dhe qytetare! Mund të filloja fjalën time duke ju drejtuar Edvin Kristaq Ramës me fjalët “kazan” apo “zoti kazan” nuk shkon, me fjalët “legen” apo “zoti legen” nuk shkon, ndonëse një kryeministër që ...

Me Shume