fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

30 Sep
0

• Shqipëria nuk ka kohë për të humbur, ja propozimi ynë konkret për rimëkëmbjen ekonomike pas pandemisë së COVID-19

• Shqipëria nuk ka kohë për të humbur, ja propozimi ynë konkret për rimëkëmbjen ekonomike pas pandemisë së COVID-19 • Plani ynë për rimëkëmbjen e ekonomisë pas pandemisë: lekët e taksave të shqiptarëve të shkojnë aty ku kanë nevojë njerëzit ...

Me Shume
30 Sep
0

Zbulohet skema e manipulimit të Edi Ramës me listat e votuesve, PD bën gati padinë penale për Sandër Lleshaj dhe zyrtarë të tjerë.

Zbulohet skema e manipulimit të Edi Ramës me listat e votuesve, PD bën gati padinë penale për Sandër Lleshaj dhe zyrtarë të tjerë. Alibeaj: Ja 5 shtyllat kryesore të planit të dëshpëruar të Ramës. DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, ENKELEJD ALIBEAJ ...

Me Shume
28 Sep
0

      Bashkëpunimi i kreut të OFL-së me krimin e organizuar, PD: Artan Shkëmbi si Edi Rama. Kjo qeveri bashkëqeverisë me krimin, nuk e lufton atë. 

·        Bashkëpunimi i kreut të OFL-së me krimin e organizuar, PD: Artan Shkëmbi si Edi Rama. Kjo qeveri bashkëqeverisë me krimin, nuk e lufton atë. DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, ENKELEJD ALIBEAJ Operacioni Forca e Ligjit, prej krijimit të tij, ka ...

Me Shume
28 Sep
0

     Erion Veliaj transferon edhe  1 miliardë lekë të tjera në parajsë fiskale, PD: Po vidhen paratë e qytetarëve për inceneratorin e Ramës dhe Veliajt.

•          Erion Veliaj transferon edhe  1 miliardë lekë të tjera në parajsë fiskale, PD: Po vidhen paratë e qytetarëve për inceneratorin e Ramës dhe Veliajt. DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, ZËDHËNËSJA INA ZHUPA Qytetarët e Tiranës nuk kanë ujë në shtëpi, nxënësit mësojnë ...

Me Shume
26 Sep
0

Dështim i rrezikshëm në javën e dytë të shkollës, mbi 160 mësues të infektuar. PD: Qeveria nuk mori asnjë masë. Ja problemet kryesore.

Dështim i rrezikshëm në javën e dytë të shkollës, mbi 160 mësues të infektuar. PD: Qeveria nuk mori asnjë masë. Ja problemet kryesore. DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, ALBANA VOKSHI Me përfundimin e javës së dytë të vitit të ri shkollor, ...

Me Shume
25 Sep
0

PD nis fushatën elektorale, Sekretari i Përgjithshëm Gazment Bardhi: Votimi i kandidatëve nga anëtarësia hapi i madh i fitores së zgjedhjeve.

PD nis fushatën elektorale, Sekretari i Përgjithshëm Gazment Bardhi: Votimi i kandidatëve nga anëtarësia hapi i madh i fitores së zgjedhjeve. DEKLARATË E SEKRETARIT TË PËRGJITHSHËM TË PARTISË DEMOKRATIKE, GAZMENT BARDHI NGA SELIA E PD, KUKËS Sot Partia Demokratike nis ...

Me Shume
24 Sep
0

Grupi i ekspertëve të ekonomisë dhe financave në PD, takim online me drejtues të misionit të FMN-së

Grupi i ekpertëve të ekonomisë dhe financave publike në Partinë Demokratike zhvilluan një takim online me Misionin e FMN-se, znj. Yan Sun, Shefe e misionit të FMN-së për Shqipërinë dhe znj. Stephanie Eble, Përfaqësuese e Përhershme, Rezidente në Vienë. Takimi ...

Me Shume
22 Sep
0

Opozita dorëzon në Këshillin Politik kërkesën për OSBE/ODIHR për zgjidhjen e konflitkit për ndryshimin e njënashëm të rregullave të lojës. PS refuzoi kërkesën dhe bojkotoi mbledhjen.

Opozita dorëzon në Këshillin Politik kërkesën për OSBE/ODIHR për zgjidhjen e konflitkit për ndryshimin e njënashëm të rregullave të lojës. PS refuzoi kërkesën dhe bojkotoi mbledhjen.   Kërkesa e opozitës së bashkuar për OSBE/ODIHR është përgatitur në koordinim me faktorin ...

Me Shume
22 Sep
0

Ndryshimi i rregullave para zgjedhjeve, kerkesa OSBE/ODIHR për 5 çështje kyçe

Opozita e Bashkuar paraqiti në mbledhjen e Këshillit Politik një kërkesë konkrete për të marrë asistencën e OSBE\ ODIHR për disa çështje themelore për të cilat palët nuk bien dakord. Deri tani, PS ka refuzuar t’i bashkohet kërkesës, duke përdorur ...

Me Shume
20 Sep
0

“Mësuesit po shfrytëzohen si skllevër”, PD jep alarmin: Qeveria të financojë shkollat ose do të kemi rritje të analfabetëve funksionalë.

“Mësuesit po shfrytëzohen si skllevër”, PD jep alarmin: Qeveria të financojë shkollat ose do të kemi rritje të analfabetëve funksionalë. DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, NDRIÇIM MEHMETI Në javën e parë të vitit të ri shkollor ajo që u vu re ...

Me Shume