fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

27 Apr
0

Rama bashkon Shullazin dhe Hakmarrjen për Drejtësi në kullën e betonit tek aneksi i Qemal Stafës

Edi Rama po fsheh planin e tij, për të kthyer në pallat fushën tek aneksi i Stadiumit Qemal Stafa, për të ndërtuar një kullë betoni ku besohet se kumbari ka bashkuar interesat e dy bandave të tij të preferuara. Të ...

Me Shume
26 Apr
0

2.2 miliardë dollarë të vjedhura në dy vjet, 88 milionë dollarë tendera për 11 miqtë e Edi Ramës, 90 milionë dollarë shpenzime për luks, 46.2% e familjeve jetojnë me më pak se 5 dollarë në ditë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka bërë publike me shifra dhe emra konkret, vjedhjet, abuzimet, me paratë e shqiptarëve dhe kompanitë që përfitojnë shumicën e tenderave në vend.  2.2 miliardë dollarë të vjedhura në dy vjet. 88 milionë dollarë  tendera u ...

Me Shume
26 Apr
0

Rama nuk zbatoi ligjin, mori përsipër negociata private me Shullazin

Fakte të reja tronditëse dalin për denoncimin që ish-rektori i Universitetit Dhori Kule ka bërë në Prokurori në lidhje me kërcënimet që i janë bërë nga Shullazi dhe banda e tij për atë që tashmë dihet si përfshirja më e ...

Me Shume
26 Apr
0

Banda e qeverisë me maska e kallashnikovë terrorizon Sukthin, goditet biznesmeni

Banditët që shërbyen Dakon dhe Ramën në zgjedhje sundojnë Sukthin e Durrësin.   Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në orën 6 e 30 të mëngjesit në mes të Sukthit ku një bandë e armatosur me kallashnikov dhe me maska ...

Me Shume
25 Apr
0

Dhjetra banesa e biznese nën ujë, Veliaj e ka mendjen tek fasadat dhe asambleja

Anëtarët e Partisë Demokratike në Këshillin Bashkiak të Tiranës vizituan sot disa lagje të përmbytura të kryeqytetit dhe u takuan me banoret. Lagje të tëra kanë qënë në gjendje të vështirë si në zonën e shkollës “26 Nëntori” në Don ...

Me Shume
25 Apr
0

Rama ka standard kriminal, ta mbajmë drejtësinë larg tij

Ju jeni njohur me qëndrimin politik të Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, një qëndrim që shpreh papajtueshmërinë e plotë me standardin tërësisht kriminal që ka ndjekur Edi Rama, ku nga njëra anë urdhëron dënimin e denoncuesit të Emiliano Shullazit me ...

Me Shume
25 Apr
0

Basha: Dënimi i Sali Berishës, hakmarrje për t’i dhënë gajret bandës së Shullazit

Çështja Shullazi hapi i parë i Reformës në Drejtësi: Përfundimi me sukses i procesit hetimor con para drejtësisë jo vetëm Emilianon por edhe emilianot e tjerë në qeveri dhe ju fakton shqiptarëve përse për dy vite e gjysëm Edi Rama e vonoi ...

Me Shume
25 Apr
0

Rama jep dhe aneksin e stadiumit Qemal Stafa për bandat kriminale

Ishte parashikuar lulishte e kënd lojërash, Rama do ta bëjë kullë betoni për bandën tjetër të preferuar.   Edi Rama ka planifikuar që një truall të rëndësishëm në Tiranë, aneksin e Stadiumit Qemal Stafa ta vërë në dispozicion të një bande ...

Me Shume
24 Apr
0

OSSHE vjel deri në frymën e fundit familjet e varfëra, refuzon të paguajë dëmet që shkakton vetë

Katër familje me 29 anëtarë kanë mbetur në qiell të hapur nga djegja e banesave në orët e para të mëngjesit në Bujan të Tropojës, si pasojë e luhatjes së tensionit. Ibish Margjeka një nga kryefamiljarët tha se zjarri ka ...

Me Shume
24 Apr
0

Rama shtetin e ka për Emilianon, Koço Kokëdhimën dhe hajdutët e kriminelet në qeveri e të lidhur me qeverinë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha u takua me banorë të zonave  Fan, Kthellë dhe Rubik. Banorët e kanë njohur zotin Basha me varfërinë e madhe që ka pushtuar këto zona, papunësia e lartë, pamundësia për të paguar energjinë ka ...

Me Shume