Category Archives: Lajmi fundit

25 Apr
0

Me dialog ose me përballje, populli gjithmonë do të fitojë

Mesazhi i Lulzim Bashës në ditën e 67 të protestës për zgjedhje të lira e të ndershme  Sot në agorën e lirisë kanë ardhur përfaqësues të fushave dhe shtresave të ndryshme shoqërore, ekonomike, intelektuale, të Qarkut të Fierit. Nga Fieri, ...

Me Shume
25 Apr
0

Bruksel, Albana Vokshi në Forumin e Grave të EPP: Shqipëria proteston për të drejtën e votës, qeveria e Edi Ramës e lidhur me kartelet e drogës, miliarda euro për blerjen e parlamentit 2017

Doris Pack: Qeveria e Tiranës e lidhur me krimin, diplomatët heshtin… McAllister ndërmjetësi i duhur për të bindur palët për “qeverinë e zgjedhjeve.”   Protesta e Partisë Demokratike për Votën e Lirë u bë pjesë e diskutimeve në takimin e ...

Me Shume
24 Apr
0

Shqiptarët të bashkuar e të vendosur për realizimin e zgjedhjeve të lira dhe të ndershme

Përshëndetja e Lulzim Bashës në mbyllje të protestës 1 orëshe, paqësore, e të vendosur në akset kryesore të vendit Jemi të bashkuar në këtë lëvizje kombëtare dhe europiane, të bashkuar në vendosmërinë tonë për të mos ia dorëzuar Shqipërinë, krimit ...

Me Shume
23 Apr
0

Nesër në ora 11, një orë bashkim qytetar dhe popullor për Shqipërinë pa drogë, pa krim në pushtet, për Shqipërinë me zgjedhje të lira e të ndershme

Në këtë mbrëmje të 65-të të protestës tonë pa ndalim, 24 orë në ditë jemi mbledhur sonte këtu, bashkë me kryetarët e partive aleate të koalicionit të opozitës së bashkuar, për të dhënë nga ky shesh i lirisë, bashkë me ...

Me Shume
23 Apr
0

Nesër bashkohemi në paqe e të vendosur, paralajmërojmë për 1 orë republikën e vjetër të krimit, të drogës e korrupsionit

Sa herë që mblidhemi në këtë agorë, qytetarë, përfaqësues të këtij populli fisnik dhe europian marrin fjalën dhe ndajnë të vërtetat e tyre, dhe sot në këtë ditë të 65, na nderojnë kampionë të vërtetë të sportit shqiptar, të cilët ...

Me Shume
23 Apr
0

Deklaratë e Partisë Demokratike dhe Opozitës së Bashkuar

Me urdhër të Edi Ramës, krerët e policisë që nuk luftojnë krimin, trafikantët, banditët, por bëhen palë me ta, kërcënuan sot qytetarët e lirë të vendit, në një përpjekje të dëshpëruar për të ndalur popullin të shprehet. Partia Demokratike dhe ...

Me Shume
22 Apr
0

Çdo qytetar, i majtë apo i djathtë, fiton me kauzën e kësaj lëvizje popullore

Lulzim Basha bashkëbisedim për gjendjen e sotme dhe rolin e gruas në shoqëri në ditën e 64 të qëndresës për zgjedhje të lira e të ndershme   Paraditen e 64 të protestës në sheshin e lirisë, qytetarët bashkëbiseduan me Lulzim ...

Me Shume
22 Apr
0

Presidenti nga populli, vetingu menjëherë pas qeverisë teknike. Rama hesht se populli i prishi pazaret

Mesazhi i Lulzim Bashës në ditën e 64 të protestës për zgjedhje të lira e të ndershme  Më lejoni ta nis me një falënderim dhe mirënjohje të thellë në radhë të parë për gratë, për zonjat, për vajzat shqiptare, për ...

Me Shume
21 Apr
0

Rruga paqësore dhe vendosmëria juaj, na solli në këtë shesh

Apeli i intelektualëve në Sheshin e Lirisë dhe mbështetja për kauzën e zgjedhjeve të lira e të ndershme   Paraditja në Sheshin e Lirisë mblodhi qytetarët në një diskutim me gazetarë, botues dhe student, mbi Republikën e Re. Qytetarë të ...

Me Shume
21 Apr
0

Vetingu menjëherë pas paktit kombëtar për qeveri teknike. Presidenti t’i kthehet popullit. Zgjedhje me 18 qershor nuk ka, zgjedhje pa opozitën nuk ka

Mesazhi i Lulzim Bashës në ditën e 63 të protestës popullore për zgjedhje të lira e të ndershme Lëvizja dhe bashkimi më i madh i shqiptarëve për demokraci të vërtetë, për zgjedhje të lira dhe të ndershme, feston çdo ditë ...

Me Shume