fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

15 Maj
0

REAGIM I KRYETARIT LULZIM BASHA/ Sot Rama u tregoi qartazi të rinjve në Shkodër, se cfarë nuk duhet të jetë politika

Çdo i ri, kur thirret në një takim nga kryeministri i vendit, me të drejtë pret të dëgjojë ide, argumenta, vizione, projekte që do ta preknin jetën e tij, të ardhmen e tij. Ndërsa sot, Rama u tregoi qartazi të ...

ME SHUME
15 Maj
0

Mëngjesi 86 — Qytetarët bashkëbisedojnë me kryetarin Lulzim Basha

Dita 86 e qëndresës për zgjedhje të lira solli qytetarët sërisht në sheshin e lirisë për të ngritur zërin për problemet që i bëjnë çdo ditë t’i bashkohën çadrës së protestës dhe të ngrenë zërin kundër. Dea Kapllanaj dhe Pranvera ...

ME SHUME
15 Maj
0

“Patriot është ai që lufton shtetin e vet, kur ai nuk është ligjor”

Dita e 87 e qëndresës për zgjedhje të lira solli të vërtetën e qytetarëve në Sheshin e Lirisë.   Studentët denoncuan faktin se kryeministri nuk e ka të vështirë të sakrifikojë kandidatët e tjerë, si ishte rasti i tërheqjes së ...

ME SHUME
15 Maj
0

Kriza e rëndë politike nuk është lojë shahu dhe qytetarët nuk janë gurë shahu. Nuk do të ketë votime moniste dhe as Parlament monist por vetëm zgjedhje të lira e të ndershme

Zonja dhe zotërinj, të rinj dhe të reja, mirë se vini në këtë ditë të 87 të qëndresës tonë, ditën e dytë të Republikës së Re që e shpallëm njëzëri. Dita e sotme, sjell bashkë të rinj dhe të reja, ...

ME SHUME
14 Maj
0

Një ditë pas marshimit të 13 majit, qytetarët folën për vendosmërinë e qëndresës së tyre për liri dhe barazi nga Sheshi i Lirisë

Një ditë pas marshimit të 13 majit në Sheshin e Lirisë, qytetarët u bashkuan për të 86-ën ditë rradhazi ku sëbashku me Lulzim Bashën folën për kauzën e protestës dhe Republikën e Re. Studentë, të rinj dhe profesionistë përsëritën arsyet ...

ME SHUME
14 Maj
0

Një ditë pas marshimit të 13 Majit, qytetarët folën për vendosmërinë e qëndresës së tyre për votë të lirë nga Sheshi i Lirisë

Një ditë pas marshimit të 13 Majit në Sheshin e Lirisë, qytetarët u bashkuan për të 85-ën ditë rradhazi ku sëbashku me Lulzim Bashën folën për kauzën e protestës dhe Republikën e Re. Dhjetëra studentë, të rinj dhe profesionistë treguan ...

ME SHUME
14 Maj
0

Misioni i bashkimit të shqiptarëve për Republikën e Re: Të zëvëndësojë kupolën politike që kontrollohet nga krimi, droga dhe oligarkët, me një qeveri që kontrollohet nga ju, qytetarët shqiptarë

Vëllezër e motra Mëngjesi i parë i Republikës së Re ka aguar në zemrat e çdo shqiptari e çdo shqiptareje që u bashkua dje në protestën më madhështore, në bashkimin më të madh shqiptar në Sheshin e Lirisë dhe miliona ...

ME SHUME
13 Maj
0

Mesazhi i Lulzim Bashës në marshimin popullor për Republikën e Re

Vëllezër dhe motra, Zonja dhe zotërinj, Bashkëqytetarët e mi, Të rinj e të reja, Student dhe student, dhe ju të dashur fëmijë shqiptarë, drita e syrit tonë. Kurrë më parë nuk ka mbledhur Shqipëria kaq shumë shqiptarë në një vend ...

ME SHUME
13 Maj
0

Marshimi popullor i qytetarëve më 13 Maj për votën e lirë dhe Republikën e Re

Qindra mijëra qytetarë vërshuan në bulevardin “Dëshmorët e Kombit” për t’iu bashkuar thirrjes së kreut të opzoitës Lulzim Basha, në marshimin poullor për zgjedhje të lira dhe Republikën e Re. Paqsorë dhe të vendosur, shqiptarët protestuan me qytetari, argumenta dhe ...

ME SHUME
12 Maj
0

Senatori Italian, Malan: Bashkohemi nesër në protestë, nuk mund të ketë kriminelë që dominojnë jetën politike

Faleminderit! Faleminderit Lulzim Basha! Faleminderit te gjithëve ju! Unë besoj se jo vetëm të gjithë shqiptarët duhet t’ju jenë mirënjohës juve që jeni këtu, por të gjithë europianët. Sepse ju po luftoni për lirinë, për lirinë e gjithëkujt, lirinë e ...

ME SHUME