fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

31 Tet
0

Basha: “Uroj që çdo sprovë e mbetur, të tejkalohet me sukses!”

Kryetari i PD, njëherazi kryetar i Bashkisë së Tiranës Lulzim Basha ka uruar sot besimtarët myslimanë, me rastin e festës së Kurban Bajramit. Urimin e tij për çdo shqiptar, pavarësisht nëse jeton brenda apo jashtë kufijve administrativë, zoti Basha e ...

ME SHUME
31 Tet
0

Vorpsi: Mazhoranca ka vënë kushte, jo opozita

Deklarata për mediat e zëdhënëses së PD-së Laura Vorpsi: Me keqardhje vërejmë se argumentet e shumtë ligjorë e politikë të opozitës drejtuar dje me shkrim kryeministrit Rama dhe kryetarit të Kuvendit Meta kanë rënë në veshë që nuk duan të ...

ME SHUME
31 Tet
0

Lideri i opozitës Basha, takon zv/Kryeministrin dhe Ministrin e Jashtëm të Greqisë Venizelos

Lideri i opozitës, z. Lulzim Basha, priti në një takim në selinë e Partisë Demokratike, Zv. Kryeministrin dhe Ministrin e Punëve të Jashtme të Greqisë, z.  Evangelos Venizellos. Gjatë takimit u vunë në dukje arritjet në marrëdhëniet dypalëshe mes vendeve ...

ME SHUME
31 Tet
0

Halimi: PD në Kushtetuese për mbrojtjen e pronave të shqiptarëve

Deklarata për media e deputetit të Partisë Demokratike Eduard Halimi: Dy ditë më parë nga Qeveria është botuar në këtë fletore zyrtare me numër 163/2013, Vendimi 932 datë 30.09.2013 “Për unifikimin kompetencave të INUK”.  Sipas këtij vendimi, Edi Rama, Kryeministri ...

ME SHUME
31 Tet
0

Vorpsi: Drejtoresha e doganave, sulm pa bazë administratës së mëparshme, fsheh emërimet politike

Deklarata për media e zëdhënëses së PD-së Laura Vorpsi: Për qeverinë shqiptare, mesa duket çdo ditë është dita e gënjeshtrës. Së fundmi, drejtoresha e doganave deklaroi se në dy vitet e fundit, Drejtoria e Doganave nuk paska bërë asnjë kallëzim ...

ME SHUME
31 Tet
0

Përgjigjia e opozitës drejtuar kryeministrit Rama

Tiranë, 13 tetor 2013 Drejtuar: Z. Edi Rama, Kryeministër dhe Kryetar i Partisë Socialiste Për dijeni: Z. Ilir Meta, Kryetar i Kuvendit dhe Kryetar i LSI Z. Vangjel Dule, Zv. Kryetar i Kuvendit dhe Kryetar i PBDNJ I nderuar z. ...

ME SHUME
31 Tet
0

Basha, Ramës: Tërhiq aktin normativ, opozita e gatshme të dialogojë në interes të vendit

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha në emër të opozitës u shpreh i gatshëm të dialogojë me mazhorancën në interes të vendit, vetëm pasi të tërheqë aktin normativ, përmes të cilit në mënyrë të paprecedentë në 23 vite shkatërroi konsensusin. Duke ...

ME SHUME
31 Tet
0

Spastrimi i administratës nga Rama, Bumçi: Qëllimi, të shtyjë marrjen e statusit

Deklaratë për media e deputetit të Partisë Demokratike Aldo Bumçi: Zoti Rama na deklaroi se për Kryeministrin nuk është e rëndësishme data kur Shqipëria mund të marrë statusin si vend kandidat për në BE. Ndërkohë që vendet e tjera rendin ...

ME SHUME
31 Tet
0

PD:Kallëzim penal për Ramën dhe Tahirin për shpërdorim detyre dhe shkelje të ligjit për Policinë

Deklarata për media e deputetit të PD-së Arben Ristani: Dje denoncuam para qytetarëve shqiptarë, goditjen shkatërrimtare të trupës drejtuese profesioniste të Policisë së Shtetit, e cila u zhbë brenda natës. Po brenda natës, Kryeministri dhe Ministri i Brendshëm, rikthyen në ...

ME SHUME
31 Tet
0

Shehu: Financat publike po shkojnë drejt greminës

Prezantimi nga konferenca për media e deputetit të Partisë Demokratike Sherefedin Shehu: Akti për destabilizimin e financave publike: Rama i ndërgjegjshëm për qeverisjen arbitrare, fshehu aktin per ndryshimin e buxhetit 2013. • Më 4 tetor, e miratoi Aktin Normativ për ...

ME SHUME