fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

24 Aug
0

Tenderat në kohë pandemie, Blendi Gonxhja kampion i abuzimeve dhe luksit, harxhoi mbi 2 milionë euro për fasada dhe zyra

    Tenderat në kohë pandemie, Blendi Gonxhja kampion i abuzimeve dhe luksit, harxhoi mbi 2 milionë euro për fasada dhe zyra.   DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, ZËDHËNËSJA INA ZHUPA   Qeveria e Edi Ramës nuk do t’ia dijë për ...

Me Shume
21 Aug
0

Bizneset në gjendje të vështirë, energjia elektrike 30-40% më shtrenjtë. PD: Ulja e çmimit të energjisë për familjet dhe bizneset pikë kryesore e planit për rimëkëmbjen

    Bizneset në gjendje të vështirë, energjia elektrike 30-40% më shtrenjtë. PD: Ulja e çmimit të energjisë për familjet dhe bizneset pikë kryesore e planit për rimëkëmbjen     Energjia elektrike është një nga faturat që rëndon më shumë ...

Me Shume
20 Aug
0

Rikthimi në Bashkinë e Durrësit i “drejtorit halabak” të shkarkuar live nga Rama dhe i arrestuar për tjetërsim pronash, PD: Në Shqipërinë e Ramës nuk sundon ligji, por dosja “339”

  Rikthimi në Bashkinë e Durrësit i “drejtorit halabak” të shkarkuar live nga Rama dhe i arrestuar për tjetërsim pronash, PD: Në Shqipërinë e Ramës nuk sundon ligji, por dosja “339”.   Kryetari i degës së PD Durrës, Ferdinand Xhaferri, ...

Me Shume
20 Aug
0

Shkelje e rëndë e ligjit me vetingun në polici. Numri 2 i Policisë, Gjovalin Loka, operativ i Sigurimit të Shtetit. Loka duhet të dëbohej nga policia edhe sepse fshehu të kaluarën nga formulari i vetëdeklarimit

    Shkelje e rëndë e ligjit me vetingun në polici. Numri 2 i Policisë, Gjovalin Loka, operativ i Sigurimit të Shtetit. Loka duhet të dëbohej nga policia edhe sepse fshehu të kaluarën nga formulari i vetëdeklarimit.   Enkelejd Alibeaj ...

Me Shume
20 Aug
0

Rihapja e shkollave, qeveria e papërgatitur dhe ngelëse. Grida Duma: Nuk ka asnjë plan për sigurinë e shëndetit të fëmijëve dhe arsim cilësor në kushtet e pandemisë

  •          Rihapja e shkollave, qeveria e papërgatitur dhe ngelëse. Grida Duma: Nuk ka asnjë plan për sigurinë e shëndetit të fëmijëve dhe arsim cilësor në kushtet e pandemisë.   DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, GRIDA DUMA   Kur kanë mbetur ...

Me Shume
19 Aug
0

DEKLARATË E KRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE, LULZIM BASHA

    DEKLARATË E KRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE, LULZIM BASHA   Të gjithë e kemi të qartë se vaksina që po përgatitet në kohë rekord në laboratorë të ndryshëm të botës mbetet mjeti më efikas për ndalimin e pandemisë covid-19. ...

Me Shume
19 Aug
0

Rihapja e shkollave, qeveria nuk ka asnjë plan për sigurinë e nxënësve dhe programin mësimor

    Rihapja e shkollave, qeveria nuk ka asnjë plan për sigurinë e nxënësve dhe programin mësimor.   Qeveria nuk shton asnjë qindarkë për arsimin pas rihapjes. Ja 5 problemet madhore për shkollat.     DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, ALBANA ...

Me Shume
19 Aug
0

Kryebashkiaku narkoman i Bulqizës, hetimet u zvarritën për të pushuar çështjen. Zyrtarët që konsumojnë drogë, modeli i qeverisjes së Edi Ramës

    Kryebashkiaku narkoman i Bulqizës, hetimet u zvarritën për të pushuar çështjen. Zyrtarët që konsumojnë drogë, modeli i qeverisjes së Edi Ramës.   DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, ÇLIRIM GJATA SEKRETAR I ÇËSHTJEVE LIGJORE   Asnjë surprizë për pushimin e ...

Me Shume
18 Aug
0

Mungesa e planit për hapjen e shkollave, PD denoncon: Qeveria nuk ka përgjigje çfarë do të bëhet me mijëra nxënësit e 106 shkollave të shembura pas tërmetit

  •             Mungesa e planit për hapjen e shkollave, PD denoncon: Qeveria nuk ka përgjigje çfarë do të bëhet me mijëra nxënësit e 106 shkollave të shembura pas tërmetit.     DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, Dr. NDRIÇIM MEHMETI   Kryeministri ...

Me Shume
17 Aug
0

Edi Rama shpërdoroi detyrën dhe duhet të hetohet. Ai u lajmërua në 5 Gusht për vendimet e palës greke, por nuk mori asnjë masë për të parandaluar katastrofën humanitare

• Edi Rama shpërdoroi detyrën dhe duhet të hetohet. Ai u lajmërua në 5 Gusht për vendimet e palës greke, por nuk mori asnjë masë për të parandaluar katastrofën humanitare.   DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, ARBEN KASHAHU, SEKRETAR PËR MARRËDHËNIET ...

Me Shume