Category Archives: Lajmi fundit

23 May
0

Johana, studentja për drejtësi në protestën e opozitës

Fjala e saj përpara protestuesve dhe kryeministrisë

Me Shume
23 May
0

Sonja, maturante proteston përpara Kryeministrisë

Fjala e saj në protestë

Me Shume
22 May
0

Fjala e deputetit të PD Flamur Noka në Kuvend

Tё nderuar kolegё,   Kur filluan tё dalin disa tё vёrteta, reagimi I parё I kёsaj kupole kёtu, ishte mohimi sepse menduan se duke I mohuar do kapёrcejnё situatёn. Pastaj filluan tё zbardhen gjёrat pak mё shumё dhe u munduan ...

Me Shume
22 May
0

Fjala e ish-kryeministrit Berisha në Parlament për trafikun e drogës

“I nderuar zoti kryesues i seances, zonja deputete, zotërinj deputetë, të dashur qytetarë dhe qytetare, problemi që trajtojmë sot përbën për fat të keq, për këtë vend, që në një vit ka njohur shpunësim masiv të qytetarëve të saj, që ...

Me Shume
22 May
0

Fjala e deputetit të PD Ridvan Bode në Kuvend

Nuk është rastësi implikimi i qeverisë në trafiqet e drogës Prej disa javësh, mbarë opinion publik ndjehet çdo ditë e më shumë nën dëshpërimin që shkaktojnë njoftimet e përditshme për sasitë e mëdha të drogës që trafikohen e origjinojnë nga ...

Me Shume
22 May
0

Fjala e deputetit të PD Igli Cara në Kuvend

Prej  javësh  opinion  publik  shqiptar,  por  jo vetëm ai, po ndjek zhvillimin e një debati që për përmasat që ka marrë  dhe  për thelbin  e  tij,   tregon  që Shqipëria ka një problem të madh me veten e saj, me ...

Me Shume
22 May
0

Fjala e deputetes së PD Jorida Tabaku në Kuvend

Pse duhet një komision hetimor për atë që ndodhi në Divjakë? I nderuar kryetar Të nderuar kolegë Pasi, përqeshëm dhe ironizuam me shaka atë që opozita na tha në parlament javë më parë. Pasi, iu përgjigjëm me cinizëm akuzave që ...

Me Shume
22 May
0

Fjala e deputetit të PD Eduard Halimi në Kuvend

Zoti kryetar,  Droga dhe narkotrafiku ka mberthyer vendin dhe eshte duke u kthyer ne nje fenomen jashtezakonisht shqetesues per Shqiperine‎. Ajo ka pushtuar sot token, deti dhe ka arritur kulmin e vet, ajrin sic u faktua edhe nga ngjarja e ...

Me Shume
22 May
0

Basha: Duam integrimin e Shqipërisë në BE, jo kthimin në oaz të narkotrafikut

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha takohet me Drejtorin e Përgjithshëm të Zgjerimit në Komisionin Europian, Danielsson

Me Shume
22 May
0

Basha nga Vlora: Një popull në këmbë kundër drogës, Rama në shtëpi

Kryetari i PD Lulzim Basha fton nga Vlora qytetarët shqiptarë të bashkohen ditën e premte për të protestuar kundër drogës.

Me Shume