fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

10 Jan
0

PD dënon aktin e paprecedentë të përdorimit politik të policisë nga Edi Rama për kërcënimin, shantazhin dhe presionin ndaj studentëve.

PD dënon aktin e paprecedentë të përdorimit politik të policisë nga Edi Rama për kërcënimin, shantazhin dhe presionin ndaj studentëve. Narkopolicia nuk duhet të guxojë të prekë studentët paqësorë dhe as të dhunojë mjediset universitare. Ligji e ndalon rreptësisht hyrjen ...

Me Shume
09 Jan
0

Edi Rama ka gënjyer për pasurinë e tij. Ai nuk i justifikon 400 milionë lekët e deklaruar për shtëpinë e Surrelit as me paratë e gruas. 

   Edi Rama ka gënjyer për pasurinë e tij. Ai nuk i justifikon 400 milionë lekët e deklaruar për shtëpinë e Surrelit as me paratë e gruas.  DEKLARATË ORJOLA PAMPURI, DEPUTETE E PARTISË DEMOKRATIKE Edi Rama i ka gënjyer shqiptarët ...

Me Shume
07 Jan
0

Edi Rama jeton mes luksit në një shtëpi prej gati 400 milionë lekësh, ndaj nuk mendon për studentët ose 290 mijë fëmijë që ushqehen vetëm 1 herë në ditë.

Edi Rama jeton mes luksit në një shtëpi prej gati 400 milionë lekësh, ndaj nuk mendon për studentët ose 290 mijë fëmijë që ushqehen vetëm 1 herë në ditë. Edi Rama ka bërë zgjedhjen më burracake, duke vendosur që për ...

Me Shume
04 Jan
0

Janar – Dhjetor 2018, falimentuan mbi 15 mijë biznese, ose 62% më shumë se një vit më parë.

Janar – Dhjetor 2018, falimentuan mbi 15 mijë biznese, ose 62% më shumë se një vit më parë. Shkak gjobat e taksidarëve, taksat e tarifat e rritura, shtrenjtimi i energjisë dhe i ujit. Nga 1 janarit hyri në fuqi vendimi ...

Me Shume
29 Dec
0

Misioni më i rëndësishëm që PD dhe opozita kanë sot, të jenë në krah të qytetarëve dhe ti prijnë protestës qytetare

Prononcimi i kryetarit të PD, Lulzim Basha në protestën e banorëve të Unazës së Re Mirëmbrëma. Dua të përshendes nga zemra qendrestarët e Unazës së Re që të bashkuar i treguan Shqipërisë, Europës dhe botës vlerat e vërteta të protestës ...

Me Shume
29 Dec
0

Edi Rama nuk ka dhënë asnjë shpërblim për fundvit për 34 mijë mësues në arsimin parauniversitar, ndërkohë paguan 105 milionë euro për koncesionet e oligarkëve

Edi Rama nuk ka dhënë asnjë shpërblim për fundin e vitit për 34 mijë mësues në arsimin parauniversitar, ndërkohë paguan 105 milionë euro për koncesionet e oligarkëve. Qeveria shkel kontratën kolektive të firmosur mes Ministrisë Arsimit dhe Sindikatave. LUÇIANO BOÇI, ...

Me Shume
28 Dec
0

Ndryshimet në qeveri janë një tallje me shqiptarët.

Ndryshimet në qeveri janë një tallje me shqiptarët. Edi Rama i trajtoi ata si popull i padenjë të cilëve u vendos mbi kokë kë të dojë. Mund të kishte emëruar ministra edhe shoferin apo parukieren e tij. Shqiptarët panë qartë ...

Me Shume
27 Dec
0

Përgenjështrim për ERTV 2 ( Report tv)

Televizioni ERTV 2, të cilin publiku e njeh me emrin Report TV, ka shkelur çdo standard të gazetarisë për t’i shërbyer në mënyrë mjerane padronëve që e furnizojnë me para, Edi Ramës dhe Erion Veliajt. Njësoj si kryemashtruesi i Tiranës, ...

Me Shume
27 Dec
0

Veliaj kapet në flagrancë duke gënjyer për ndryshimin e shtratit të Lumit të Lanës. Një vit më parë deklaroi nisjen e punimeve. Pas zbulimit të skandalit tha se projekti nuk është emergjencë për bashkinë.

Veliaj kapet në flagrancë duke gënjyer për ndryshimin e shtratit të Lumit të Lanës. Një vit më parë deklaroi nisjen e punimeve. Pas zbulimit të skandalit tha se projekti nuk është emergjencë për bashkinë. Ndryshe nga sa mashtron Bashkia e ...

Me Shume
27 Dec
0

Me aktin e fshehtë normativ, Edi Rama financon klientin dhe kandidatin e tij për Kukësin, Safet Gjici, me 1.5 milionë dollarë për një projekt të pakontraktuar nga qeveria.

Me aktin e fshehtë normativ, Edi Rama financon klientin dhe kandidatin e tij për Kukësin, Safet Gjici, me 1.5 milionë dollarë për një projekt të pakontraktuar nga qeveria. DEKLARATË PD, DORIAN TELITI, KESHILLTAR PËR EKONOMINË NË PD Qeverisja e Edi ...

Me Shume