fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

Ja pse gënjen Rama për Zaganin; mbron Habilajt, sulmon drejtësinë

Në këto katër vite, Saimir Tahiri dhe Edi Rama kanë akuzuar dhe arrestuar vetëm një njeri: Dritan Zaganin, njeriun që hetoi dhe kapi në flagrancë bandën Tahiri-Habilaj. Asnjë polic dhe ...

ME SHUME

Rrogozhinë, deputetët e PD: Ndaloni landfillin në Rrogozhinë, kryeministri urdhërohet nga klanet mafioze

Një përfaqësi e Partisë Demokratike e kryesuar nga deputetët Edmond Spaho, Albana Vokshi, dhe Drejtuesi i Departamentit të Mjedisit, Jamarbër Malltezi morën pjesë në takimin me banorët dhe aktivistë të ...

ME SHUME

Deklarata për mediat e kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha

Dritan Zagani nuk ka qenë kurrë i dënuar nga krimet e rënda. Edi Rama dje gënjeu drejtpërdrejt para miliona shqiptarëve. Tahiri e arrestoi Zaganin sepse ai nuk heshti por guxoi, ...

ME SHUME

Fjala e kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha në përurimin e shtatores së Azem Hajdarit

Shumë të dashur qytetare dhe qytetarë të Tropojës, Miq, të afërm, familjarë të Azem Hajdarit, Të dashur Fatmira, Rudina, Kiri dhe Azem, I nderuar z.kryetar i Bashkisë, I nderuar Dr.Berisha, ...

ME SHUME

Qëndrimet e partnerëve të qarta: Mbështetje totale për hetimet, mbështetje totale për prokurorinë dhe gjyqtarët, kundër mbrojtjes së çdo politikani që hetohet për krimin dhe drogën, përmes imunitetit parlamentar

Cështja Tahiri nuk është fundi por fillimi i çmontimit të narko-shtetit Pyetje: Keni pasur një takim të gjatë me ambasadorët e BE-së dhe ambasadorin amerikan? Basha: Kam patur një takim ...

ME SHUME

Fjala e kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në seancën e sotme parlamentare

Të nderuar bashkëqytetarë, Që krimi, droga dhe e keqja kanë zaptuar Shqipërinë, treguesi më i mirë është puna e këtij Kuvendi. Ja ku jemi prapë, jo për të parën herë, ...

ME SHUME

Letra e Tahirit pa vlerë, është detyrë e prokurorisë shqiptare të hetojë ish-ministrin, por Edi Rama nuk e lejon sepse mbron krimin

Letra që nxori sot Saimir Tahiri mund të tundet për militantët e oborrit por për askënd tjetër. Prokuroria e Katanias, ka arrestuar Moisi Habilajn dhe kërkon anëtarët e tjerë të ...

ME SHUME

Prononcimi i Kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, pas mbledhjes së Grupit Parlamentar

Drejtësia shqiptare paraqiti një kërkesë të vetme pas 4 vite hetime të Antimafies italiane, paraqiti një kërkesë të vetme. Edi Rama e rrëzoi këtë kërkesë, gjithçka tjetër është propagandë, gjithçka ...

ME SHUME

Rama ndaloi drejtësinë ndaj Tahirit, i dha kohë për të prishur provat dhe kërcënuar dëshmitarët

Provat e paraqitura nga prokuroria e krimeve të rënda për arrestimin e Tahirit dhe vendosjen para drejtësisë, janë jo vetëm bindëse, por më shumë,​ janë tronditëse. Ajo cfarë po ndodh ...

ME SHUME

Deklaratë e Kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha

U provua sot para shqiptarëve se Edi Rama dhe Saimir Tahiri janë një: ata kanë ndarë bashkë paratë e krimit dhe pushtetin e fituar me paratë e krimit. Prandaj Edi ...

ME SHUME
152153154156159162165168171174177180183186189192195198201204207210213216219222225228231234237240243246249252255258261264267270273276279282285288291294297300303306309312315318321324327330333336339342345348351354357360363366369372375378381384387390393396399402405408411414417420423426429432435438441444447450453456459462465468471474477480483486489492495498501504507510513516519522